Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül pénzért lakhatá...

Családon belül pénzért lakhatást adni pofátlanság? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Összeköltözünk a párommal, én kiadom a lakásomat augusztustól.

II. kerületben van, 82 nm, van két darab erkély is és külön parkoló. Újépítésű, az első tulajdonosa vagyok és minden anyag, bútor, berendezési tárgy, háztartási gép minőségi, nem egy JYSK-Ikea vonal (semmi bajom nincs a két említett üzlettel, de valljuk be, hogy nem örökdarabokat árulnak).

Tehát a bérleti díj is ennek függvényében alakulna, konkrétumot nem szeretnék írni, de nem 100-130 ezerért lenne kiadva.


Családban kérdezték, hogy akkor a lakás el lesz-e adva, vagy mi lesz vele, én pedig mondtam, hogy majd kiadó lesz. Egy rokonom utána felkeresett, hogy a lánya most fog érettségizni, Pestre tervez jönni és hogy esetleg nem-e lakhatna majd itt? Mondtam, hogy lehet róla szó, ismerem is a lányt, egy csendes, végtelenül nyugodt ember, nem az a fajta, aki szétveri 2 hónapon belül a lakást házibulikkal. Örültem is. Viszont mint kiderült, ők ezt ingyen gondolták és vérig vannak sértve, hogy én bérleti díjat szeretnék kérni, mikor így sincs pénzük és ezért kerestek meg, mert még egy szoba bérlése is problémás lenne nekik. Meg hogy én az ő pénzükön akarok meggazdagodni...


Ráadásul nem túl közeli rokonok, évente mi pár alkalommal beszélünk. Nem értem, hogy miért gondolják, hogy én vagyok a Szeretetszolgálat. Én is pénzből élek, nekem sem hullanak az ölembe csak úgy milliók, nem is a fáról szedem le.



2021. ápr. 28. 11:56
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Elárulnád, hogy mitől "troll", "kamu" vagy bármi itt egy kérdés?

A válaszadók közül is többen írták, hogy ők is voltak hasonló helyzetben. Semmi hihetetlen dolgot nem írtam le szerintem.

2021. ápr. 28. 13:26
 22/41 anonim ***** válasza:
16%

tipikus sarkítós történet. A trollok mindig beleesnek ebbe a hibába!

Túltolják.

Huszonévesen többszázmilliós lakás, II. kerület, na persze... :))))

2021. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
34 vagyok, bár ez nem gondolom, hogy a kérdéshez kapcsolódna.
2021. ápr. 28. 13:30
 24/41 anonim ***** válasza:
92%

II. kerületben van, 82 nm, van két darab erkély is és külön parkoló. Újépítésű, az első tulajdonosa vagyok és minden anyag, bútor, berendezési tárgy, háztartási gép minőségi, nem egy JYSK-Ikea vonal (semmi bajom nincs a két említett üzlettel, de valljuk be, hogy nem örökdarabokat árulnak).


Ne haragudj 22-es de ez minden amit tudunk a lakásról, és ez minden ami a kérdés szempontjából releváns. Ezek a lakások léteznek és van tulajdonosuk, tehát van az az ember akinek pénze van rá. Van köztük olyan akinek párja van, és össze is költözhet vele. Pontosan akkor a kérdés melyik része kamu? És ha a szülei vették neki? És ha hotel van rajt? És ha sikeres vállalkozó és magának vette? Ha örökölte rá a pénzt? Ha ajándékba kapta? Valamelyik variáció esetleg befolyásolja a választ? Nem hinnem. Ez már csak pénztárcába nyúlkálás.

2021. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
21%

24: a kérdés / probléma szempontjából abszolút irreleváns dolog, hogy hol van az ingatlan, és mekkora...


Minek kiírni a család történetét ádámtól-évától?????


Nekem az jutott eszembe, hogy most a kérdező panaszkodik ,vagy dicsekszik????

2021. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, hogy ne olyan tanácsokat kapjak, hogy 100 helyett adjam oda 50-ért és csókolom, mindenki boldog. Mert ez a lakás nem olyan, amit kiadnék 100.000 forintért.
2021. ápr. 28. 14:15
 27/41 anonim ***** válasza:
11%
Azért tűnik hiteltelennek, mert hasonló lakásról tudok a II. kerületben és 2000 euro fölött adták ki.
2021. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
97%
Ezen az oldalon mindenkinek minden kérdés kamu és kizárt hogy egy országon belül 2 embernek ugyanolyan problémája legyen. Minimum 200 ezer+rezsiért de inkább többért lehet kiadni egy ilyen kaliberű lakást és akkor a rokon meg ingyen kéri csak mert rokon. 200-250 ezer forint havi szinten azért nem egy mellőzhető összeg, anyagi helyzettől függetlenül. Mert ha mondjuk van egy vidéki lakásom amit ki tudnék nagy nehezen adni havi 50-60 ezerért, akkor azt mondom oké lakjon benne a rokon ingyen de cserébe gondozza a lakást meg persze a rezsit fizesse.
2021. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
81%

27-es! A kérdező nem is írt összeget, csak annyit, hogy sokért.


Kérdező! Azért "kamuznak", mert volt korábban fent egy hasonló sztori, és ha van egy hasonló kérdés, akkor biztosan kamu minden más, sőt, még az eredeti is.

Csak tudnám, hogy aki csak annyit tud beírni, hogy "Tuti kamu.", az miért válaszol egyáltalán?!


És hogy én válaszoljak: Helyesen tetted.

2021. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
84%
28: nem arról van szó, hogy bárki helyesnek tartaná az állítólagos elvárást!!!
2021. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!