Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül pénzért lakhatá...

Családon belül pénzért lakhatást adni pofátlanság? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Összeköltözünk a párommal, én kiadom a lakásomat augusztustól.

II. kerületben van, 82 nm, van két darab erkély is és külön parkoló. Újépítésű, az első tulajdonosa vagyok és minden anyag, bútor, berendezési tárgy, háztartási gép minőségi, nem egy JYSK-Ikea vonal (semmi bajom nincs a két említett üzlettel, de valljuk be, hogy nem örökdarabokat árulnak).

Tehát a bérleti díj is ennek függvényében alakulna, konkrétumot nem szeretnék írni, de nem 100-130 ezerért lenne kiadva.


Családban kérdezték, hogy akkor a lakás el lesz-e adva, vagy mi lesz vele, én pedig mondtam, hogy majd kiadó lesz. Egy rokonom utána felkeresett, hogy a lánya most fog érettségizni, Pestre tervez jönni és hogy esetleg nem-e lakhatna majd itt? Mondtam, hogy lehet róla szó, ismerem is a lányt, egy csendes, végtelenül nyugodt ember, nem az a fajta, aki szétveri 2 hónapon belül a lakást házibulikkal. Örültem is. Viszont mint kiderült, ők ezt ingyen gondolták és vérig vannak sértve, hogy én bérleti díjat szeretnék kérni, mikor így sincs pénzük és ezért kerestek meg, mert még egy szoba bérlése is problémás lenne nekik. Meg hogy én az ő pénzükön akarok meggazdagodni...


Ráadásul nem túl közeli rokonok, évente mi pár alkalommal beszélünk. Nem értem, hogy miért gondolják, hogy én vagyok a Szeretetszolgálat. Én is pénzből élek, nekem sem hullanak az ölembe csak úgy milliók, nem is a fáról szedem le.



2021. ápr. 28. 11:56
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
97%
Ha esetleg meg is állapodtok valamilyen összegben, kizárólag ügyvéd előtti szerződéssel, különben a végén ki sem tudod majd onnan rakni.
2021. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
97%

Voltam hasonló helyzetben.

Csak nagyon közeli rokonnak, pl. testvérnek. Egyébként úgy járhatsz, mint 10-es.

Testvérrel az ember még ezt is lenyeli.

2021. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
64%

ez ugyanaz a csaj, aki a múltkor az anyósáéktól akart lakbért szedni???

Az is kitalált mese volt. :-D

2021. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is nemsokára kiadó lesz a lakásom.

Unokatestvérem szülei megkerestek, hogy ki szeretnék venni a lanyuknak. Mondom természetesen, de az árból nem tudok engedni, mert nekem is kell a pénz.

Cserébe kapnak egy tulajt, aki nem fog a lányuk nyakára járni, se nem fogja kidobni seperc alatt, mert gondol egyet.

A szülők felfogtak, elfogadtak és ki is veszik.


Ez vhogy így működik normaliseknal szerintem.

2021. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, szerintem nem
2021. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
97%
Esküszöm nem értem az embereket. Pofám nem lenne ilyet kérni még egy közeli rokontol sem, nemhogy egy tavolitol. Nem is értem egyesek mit gondolnak.
2021. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
97%
Én is rokonnak adom ki a lakásom. Annyi kedvezmény van, hogy nem kellett kauciót fizetni, utólag fizetik a havi bérleti díjat, és kb. 20 ezerrel olcsóbban adtam mint másnak. Ingyen tuti nem adnám, nekem is kell a bevétel.
2021. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon pofátlan
2021. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha még engednék az árból, akkor sem tudnák/akarnák kifizetni. Ők teljesen ingyen gondolták, rezsit és közös költséget fizetve.


Azt pedig nem tudom, miért írják páran, hogy nem igaz, amit írtam. Mi a hihetetlen? Hogy van lakásom? Hogy kiadnám? Nem azt írtam, hogy vízen járok...

Anyósomék pedig nincsenek, nem vagyunk összeházasodva a párommal egyelőre még.

2021. ápr. 28. 13:22
 20/41 anonim ***** válasza:
15%
Jól táncoltat titeket a trollkérdés....
2021. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!