Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mélyszegénységből, hogy...

Mélyszegénységből, hogy sikerült egyedül kitörni?

Figyelt kérdés

Legfőképpen, olyan családi háttérre gondolok, ahol sem élelmiszerre nem jut elég és a számlák kifizetése is problémát okoz. A verbális bántalmazás , pedig naponta jelen van.


Sikerülhet ebből kitörni, esetleg egyetemre menni?



#egyetem #szegénység #karrier #Életszínvonal emelkedése
2021. máj. 12. 14:57
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
89%
A szüleimnek sikerült, részben azért, met voltak segítőik, akik motiválták őket (no meg szerettek volna más életet élni, mint az ő szüleik). Tanultak, és sikerült egzisztenciát teremteniük. Viszont ugyanolyan bántalmazók lettek, mint az a közeg, ahonnan jöttek. Úgy tűnik, hogy egy másik társadalmi rétegbe felemelkedni - még ha embert próbáló is - egy teljesíthető feladat. A gyerekkori rossz mintákat felismerni és felülírni, a személyiséget meggyógyítani, érzelmi intelligenciát fejleszteni sokkal nehezebb. Becsülöm a teljesítményüket, de jobb lett volna, ha én nem születek meg.
2021. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Én nem személyessen ismerem (sajnos), de nekem egyből Kurt Cobain jutott eszembe.
2021. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
6%
Ilyen,történetek csak a filmekben vannak .
2021. máj. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
78%

Én csóró családból származok. Sokáig csöveskedtem biztonsági őrként, elegem lett, leraktam egy tanfolyamot, képzésekre járok, menő kutyakozmetikus lettem, vállalkozásom van.

Csak azt bánom hogy ide születtem ebbe az elmaradott kelet európai térségbe.

2021. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen családból jövök, a 3. diplomámat szerzem éppen, van férjem, házunk egy vaskos hitellel, normális bevételünk. Rohadt nehéz volt ezeket elérni, és még bőven van feladat, de nem lehetetlen. Nekem a lelkemben a legnehezebb, bizalmatlan vagyok, nehezen kötődöm, pedig imádjuk egymást a férjemmel, de ő is ilyen családból jött, ezért mindketten nagyon érzékenyek vagyunk, sokszor megsértődünk hülyeségeken.

A munkámban is bizonytalan vagyok, sose hittem, hogy valakit érdekel a véleményem, és hiába vagyok szorgalmas, szeretnek is velem dolgozni, belül mindig félek.

Összességében, segítség nélkül nehéz megteremteni a különböző javakat, de számomra, belül kiegyensúlyozottá, békéssé válni, sokkal nehezebb.

2021. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
90%
Diákhitelből kijársz egy piacképes gazdasági szakot, mellette elmész gyakornoknak, azért is fizetnek, és/vagy kitanulsz egy skillt, amit tudsz hasznosítani és az emberek fizetnek érte. Utána elmész dolgozni, nem szórod a pénzt, visszafizeted a diákhitelt és magad mögött hagyod a nyomort örökre.
2021. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lehetetlen. Segítség kell, akár anyagiakban, akár motivációnak.
2021. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
6%
Ha csaj vagy, keress egy támogatót aki segít átlendülni a nehézségeken.
2021. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
14-es hamár ilyen kutyás mázt sikerült befutni. Miért nem mész el a magyarok hazájából ?
2021. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 12. 20:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!