Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mélyszegénységből, hogy...

Mélyszegénységből, hogy sikerült egyedül kitörni?

Figyelt kérdés

Legfőképpen, olyan családi háttérre gondolok, ahol sem élelmiszerre nem jut elég és a számlák kifizetése is problémát okoz. A verbális bántalmazás , pedig naponta jelen van.


Sikerülhet ebből kitörni, esetleg egyetemre menni?



#egyetem #szegénység #karrier #Életszínvonal emelkedése
2021. máj. 12. 14:57
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
86%
Anyukám és az öccse elég nagy szegénységben nőtt fel, alkoholista apával meg mártír anyával. Anyám ha nem is alkoholista, de ugyanolyan mocsok, manipulatív szardarab lett, mint a nagyapám volt ereje teljében, 2 diploma ide vagy oda és a mentalitása sem változott, hiába került olyan közegbe. A nagybátyám ordibálni rühell, inkább meghunyászkodik a felesége előtt, ahogy a nagyanyám tette annak idején. Ő kamionos lett, imádja, amit csinál.
2021. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
95%

Olyan céget kerestem ahol van munkásszálló. Jól kerestem, kevés kiadással.

Megismertem a férjemet. Majd egy fél év múlva kivettünk egy közös albérletet.

Gondolkodtam a továbbtanuláson, de a jó fizu megőrített. Így maradtam és gyüjtögettem. 6 év leforgása alatt lett kertes házunk pest mellett, saját kocsim (a férjemnek is, aki hasonló körülményekből jött)

Amink van csak magunknak köszönhetjük.

A szüleinktől viszont sok lelki támasz és bíztatást kaptunk.

2021. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
26%
Elmentem rosszlánynak 18 évesen. Kezdetben pasikhoz jártam, majd lányokkal béreltem lakást, mostanra már saját lakásom van a belvárosban pesten. Meg van mindenem ami 30 éves koromra kívánhatok anyagilag. Igaz keményen megdolgozok érte, mert sokan azt hiszik könnyű munka rosszlánynak lenni. Aki azt hiszi próbálja ki.
2021. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
79%

Ém elég szegény körülmények között éltem gyerekként,de nem bántottak.

Anyukám munkanélküli volt egy betegsége miatt,apukám autószerelő. A nagymamám is velünk lakott,vele éltem egy szobában.

Mindig is jó tanuló voltam. 2 éve diplomáztam,közgazdász vagyok,az egyik big 4nál dolgozom könyvvizsgálaton.

Anno az egyetem mellett végig dlgoztam első évtől kezdve cégeknél gyakornokként,egy mini albérletet béreltem+egy kis diákhitelt is felvettem.

Apukám már nem él,anyukám pedig már dolgozik,nagymamámmal laknak. Én pedig a barátommal élek,neki van saját lakása (nekem sajnos még ez messze van).

26N

2021. máj. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
32%
24, ez közel sem mélyszegénység.
2021. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
58%
25. What? Idézek 24-től: “ A nagymamám is velünk lakott,vele éltem egy szobában.” – ez kérlek szépen konkrétan a nyomor definíciója a szociológiában.
2021. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
85%

Hogy lenne már nyomor? Én pl. a két testvéremmel voltam egy szobában, az máris több ember egy helyen, de az se volt mélyszegénység.


A mélyszegénység ott kezdődik, hogy nincs pénz új cipőre, hogy kikapcsolják az áramot tartozás miatt, hogy kaja sem mindig van otthon.

2021. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
62%
27. Az egy generációhoz tartozók aludhatnak egy szobában, de két különböző generáció, különösen nagyszülő-unoka nem aludhat egy szobában. Amúgy igazad van, csak nem kellene lehúznod más szenvedéseit csak azért, mert te rosszabbat is el tudsz képzelni.
2021. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
50%
Miért lett amúgy lepontozva aki őszintén megírta, hogy prostituált lett? Gondolom ő sem élvezetből csinálta. Sok nőnek nincs igazán más lehetősége jobb életet élni.
2021. máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
23%
28, én nem akarom lehúzni más szenvedését, a szegénység is szar dolog. De a kérdező a mélyszegénységről kérdezett.
2021. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!