Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szülőkkel/vel...

Mit gondoltok a szülőkkel/vel való együtt éléssel?

Figyelt kérdés

Nekem még van időm(17 vagyok) csak kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok arról, hogy az ember a saját annyával éljen együtt.(pl most olvastam, hogy van aki 35, a másik 40 évesen még velük él)

NEkünk van egy kétszintes házunk.(nem olyan de nagy csak itt ilyenekre építik)Anyám még egyszer azt mondta, hogy majd a jovőben az lesz hogy a feleségemmel majd fent lakunk ő meg lent, de azóta már belátta, hogy nem akarok majd a saját anyámmal élni örökre.(bár az én szakmámmal(majd lesz) a városban de még a közelben sincs munka). Ti hogy vagytok ezzel? azért nem ciki az az ember aki 30 évesen is még az annyával él.

Ebben az avicces hogy bátyám 24 évesen már rég elköltözött, de őt nem is akarta itt tartani, hogy majd vele fog élni.

Mind a két oldalra kíváncsi lennék.(fiatalok/szülők)


2010. aug. 24. 23:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kínában csak most kezdett újra divat lenni ez az együtt élés. Elmondták, hogy ezt azért teszik, hogy majd a szülők kifizetik a lakást kaját, ők meg el tudják a saját keresetüket költeni magukra.


Azért ha valaki 30 évesen fel akar vinni magához egy lányt/fiút akkor az azért nem ciki, hogy tessék itt van anyám de semmi baj mikor majd mi ketten leszünk az ágyban ő nem fog semmit sem zavarni, hisz alszik és úgyse fog wc-re menni.


Itt a gyakori... ovastam egy jó választ: Az az élet menete, hogy a gyerekek felnőnek és kirepülnek a fészekből. ez így van embernél és álatnál. És ez így igaz.


És mi van akkor ha mondjuk a szakmámban a közelben nincs munka, mert ez nem kisseb közepesebb városokban van főképp. Akkor minden nap utazzak másfél órát.


Ez a több generáció sem a legjobb. Mindenkinek legyen meg a saját családja. Ugyancsak egy másik kérdésben olvastam:

"Nekem a nagymamám azt szokta mondani, amíg élt: legjobb, ha több generáció nem él együtt, mert abból csak gond van. "


Én se szeretném ha majd a gyerekem nem egy saját külön családot akarna. Ez az élet menete.

2010. aug. 25. 02:17
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy az egy családi házon belül külön vagy közös háztartást vezettek-e. Nálunk például megoldott volt: a nagyszüleim a földszinten, teljesen külön lakásban éltek, mi a felső szinten szintén teljesen önállóan. Mégis ott voltunk egymásnak, anyukám naponta látta a szüleit és viszont, ha bárkinek segítségre volt szüksége ott volt a másik, stb., de a családok szuverenitásán nem esett csorba. Persze ehhez intelligencia is szükséges, mert ilyen közelségben valóban nagy lehet a csábítás, hogy beleszóljanak egymás életébe. Nálunk sikerült. Később, amikor felnőttem, én is így éltem a szüleimmel a halálukig és nemhogy cikinek nem éreztem, de egyenesen büszke voltam rá és bizony nagyon jó volt, hogy az utolsó éveikben ott voltunk "kéznél".
2010. aug. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

nos, egészséges vagy nem, nem mindig megoldható a külön költözés!

Én 22 éves lány vagyok, a férjem 24, most születik az elsö babánk. Édesanyámmal élünk és húgommal egy 3 szobás panellakásban. Nincs kevés bevételünk, de anyukám drága elintézte, hogy ne tudjak elköltözni itthonról. Még kiskorú voltam és húgom is, mikor a mi nevünkre felvett 25 évre egy 5 milliós lakáshitelt. Nos, ebböl 5 év telt el...egész 42 éves koromig terhelve vagyok, így mi sem tudunk elöre lépni. Az albérlet meg gáz, sosem csinálhatod azt amit gondolsz, nem festhetsz mert nem a te tulajdonod, nem tarthatsz állatot szintén ugyanamiatt, szóval nekünk végülis jobb mint az albérlet, de azért örülnék nagyon egy saját lakásnak:(

2010. aug. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az én párom 30 éves és az anyjával lakik. Nem tartom cikinek, mert manapság elég nehéz megteremteni a saját otthont. Ésszerűnek tartom a gondolkodását, hogy nem költözik el, így nem kell drága lakbért fizetnie. Az anyjának otton beszáll a költségekbe, így viszont tud félretenni magának és szépen gyűjtöget, hogy ha végre össze tudunk költözni akkor minden simán menjen.


Ez van.

2010. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

Javítsatok ki, ha tévedek, de 18 év alatt sem hitelt felvenni, de még hitelt örökölni sem lehet, tehát az utolsó anyukájával nagyon nem stimmel valami, érdemes lenne megkérdezni egy ügyvédet, vagy simán feltenni ezt a kérdést egy másik (jogi?) kategóriába.


Amit viszont nem értek: miért van lepontozva a legtöbb válasz, főleg azok, akik szerint jobb szülőktől külön?

Igaz, hogy manapság nehéz a fiataloknak külön költözni, de ettől még tény, hogy legtöbb esetben problémás az együttélés. Ha valaki jól érzi magát otthon, és nincs párja, szerintem is fölösleges albérletre kidobni egy csomó pénzt, de ha valaki dolgozik, illik beszállni a költségekbe. Ha viszont valakinek komoly kapcsolata van (élettárs vagy házasság), akkor - HA MEGTEHETIK - igenis jobb külön, ez az élet rendje. Hangsúlyozom: ha megtehetik.

2010. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

én tuti nem fogok a szüleimmel lakni, se anyóséknál. Több okból is. Az egyik, hogy utálom, ha beleszólnak a dolgaimba, és valljuk be vagy jóindulattal vagy a nélkül de beleszólnának vagy így vagy úgy. Én ezt nehezen viselem, szóval nem akarok botrányt. Később meg ha gyerekem lesz ne szóljanak bele, mit eszik, iszik, mikor alszik, hogyan nevelem. (persze kikérem a tanácsaikat és meghallgatom őket, de ez ne legyen állandó jelleggel).


A legfőbb okok pedig, hogy a városban ahol lakom kevés a munkalehetőség, a páromnak egy nagyobb városban, ahol most egyetemista jobbak az esélyei.

A másik pedig, hogy nem lakunk sem mi, sem ők akkora lakásban, hogy elférjen plusz egy család. (2 szobás panel)

úgyhogy gond megoldva...:P

2010. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Annak idején én különköltöztem, távolabbi városba mentem főiskolára, kaptam kolit, aztán a suli után 1 évig otthon laktam, alig vártam, hogy újra külön tudjak menni! Immár 9 éve külön élek. Szóval, én a különköltözés pártján vagyok, még akkor is, ha most albérletet fizetek. Kompromisszumot kötöttem, nincs háziállatom és a fal színét is megegyezéssel választottuk ki, de ennyit tudok engedni, ha arról van szó, hogy a konyhában azt és úgy csinálhatok, ahogy nekem tetszik, akkor megyek haza, amikor és nem kell folyton beszámolnom, hogy kivel mit csináltam. Mondjuk nekünk nem olyan jó a kapcsolatunk, ez is hozzátartozik, plusz 300 km-re lakunk egymástól, mert itt találtam csak munkát.


Viszont, ami feltűnt a kérdésedben és a hozzászólásaidban: 17 éves vagy, majdani szakmát és egyetemet emlegetsz, amiről már most tudod, hogy nem tudsz majd elhelyezkedni vele otthon. Nem értem, hogy akkor miért nem olyan pályát választasz, amivel el is tudsz helyezkedni, ráadásul a helyesírásod alapján kicsi az esélyed hogy felvesznek és el is végzed az egyetemet. Fogadd meg a tanácsom és gondold ezt át még egyszer.

2010. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Számomra nem az lenne a döntő érv,h mások előtt ciki-e vagy nem... De nagyon sok embertől hallottam,h a házasságok legnagyobb hányadát a szülőkkel élés megmérgezi... :S
2010. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Nem értem, hogy akkor miért nem olyan pályát választasz, amivel el is tudsz helyezkedni"


Mert ez érdekel(programozó). És az igazat megmondva a közelben most de tuti, hogy még később se lesz vele munka. Ez nem egy oltári nagy város.

De egyébként az is benne van a pakliban, hogy kimegyek külföldre.


A helyesírást ne várd el tőlem késő este mikor már félig alszok.

2010. aug. 25. 11:11
 20/23 anonim ***** válasza:
Az teljesen más, ha amiatt költözöl el, mert nincs helyben munka vagy ha más városba mész továbbtanulni. Ezek kényszermegoldások és mellesleg vagy örülsz vagy nem, hogy önállósulsz. Nálunk a rokonságban elég jellemző, hogy több generáció egymás mellett él (külföldiek) és számukra ez a normális, így érzik jól magukat. Ettől függetlenül én nem vágyom erre, az a célom, hogy ahogy megtehetem, elköltözök itthonról. De nem értem, miért kell lenézni azokat akik pl. 30 évesen a szüleivel élnek. Mindennek megvan az oka. Én azt sem tartom feltétlenül jónak, ha 20 évesen valaki elköltözik + ezek általában nem önállósulások, olyan értelemben, hogy apuci fizeti a rezsit, a kaját, mivel még tanul az illető és nem lenne pénze fenntartani. Van egy ismerősöm, aki ennyi idősen kapott lakást és onnantól kezdve, mintha kicserélték volna, úgy gondolta bármit megtehet, mert a szülők úgysem tudnak semmiről. Persze nem lehet általánosítani, de mindennek megvan az előnye és a hátránya.
2010. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!