Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetne az ember? Nehéz...

Mit tehetne az ember? Nehéz döntés egy 18 éves számára.

Figyelt kérdés

Mit választanátok? Egy év meló Pesten, getto a környék, a munka nem olyan rossz. Az biztos hogy sehova nem tudnánk eljárni, szóval egy év "otthon" ülés lenne, és nézés ki a fejből. Egy ismerős se. Viszont nem olyan túl sok pénz keresés.



Vagy Szeged suli, de csak költségtérítéses (300e) +albi+kaja.. Jogra mennék tehát baromi sokat kéen tanulnom, hogy átvegyenek államilag támogatottra. Tudomhogy nem lehetetlen, de vértizzad hozzá az ember. Ha lemegyek Szegedre, nem lenne sok pénzem, sőt dolgozni is kéne, de akkor legalább ottlennének a barátok.


Vélemény?


2010. aug. 25. 07:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%
Egyértelműen Szeged,én utálom Pestet.
2010. aug. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ja azt leírtam ugye, hogy elég drága,meg albi,kaja de nincs olyan csúcsszuper anyagi helyzetünk.
2010. aug. 25. 08:07
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
akkor miből akarod fizetni?
2010. aug. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Hát nagyszülők mondták,hogy besegítenek a suliba. Az addig oké, de albi kaja az leginkább az én reszortom lenne. Jog mellett szeirntem nehéz dolgozni. Vagy dolgozok és nem lesz olyan átlagom, hogy átvegyenek.


Vagy nem dolgozok, tanulok mint az állat, de így se biztos hogy sikerült.

2010. aug. 25. 08:14
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha azt vesszük, és költségtérítésesre mégy, vegyük hozzá, hogyha többen is laktok együtt, akkor is úgy 40-50 az albi meg a kaja+ a félév fizetés.... Arra honnan veszel pénzt??

Én a helyedben elmennék dolgozni, gyűjtenék kis pénzt. Kis főiskolákon is harc megy az államilag finanszírozott helyekért, nemhogy egy jogi egyetemen....kb. 0,2% esélyed van hogy időközben átvesznek.

2010. aug. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
munka mellett nagyon nehéz dolgozni, én is ezt csinálom és valamelyiket az előtérbe kell helyezni. én a munkát választottam, nem is olyan az átlagom
2010. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Igen, érzem én hogy a helyes a munka lenne, de egy évig egyedül?? :( Nem a munka a büdös, szeretek dolgozni. Ne értsétek félre. Meg tényleg utólag jo lesz, de egy évig nélkülözzem a barátokat? Lehet ha következő évbe lemegyek már egy sem marad:(
2010. aug. 25. 08:21
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre mesz es allandoan tanulnod kell meg meg dolgoznal is mellette, akkor nem lesz idod a barataidra, szoval en a helyedben Pestet valasztanam meg a melot. Es baratokat ott is lehet szerezni.
2010. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
vannak szabadnapok is
2010. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Pesten is lehetnek új barátaid. Nekem pár hónap alatt rengeteg lett. Azért nem az van, hogy csak azok lesznek egész életedben a barátaid, akiket 18 éves korodig megismertél. Sok egyedül lévő vidéki fiatal van Pesten, baromi könnyű barátkozni. Külfölddel is ez a helyzet. Tök sok embert ismerek, akik kimentek egyedül, aztán fél-egy év múlva már rengeteg barátjuk van. Lehet, hogy 1 év múlva már el se akarsz jönni onnan. Szerintem fogd úgy fel, mint egy barátkeresős, ismerkedős időszakot. Nem kell egyedül ülnöd otthon. Menj olyan albiba, ahol vannak lakótársak, akkor már eleve nem vagy egyedül. Interneten egy csomó ilyen lehetőség van, ahova 2-3 fiú keres egy 3-4.-et bérlőtársnak, kiválaszthatod, hogy kik szimpatikusak, aztán menj oda. A Jóbarátokban is ez volt, ők is így ismerkedtek meg :). Ha meg nem olyan jó az anyagi helyzetetek, én a helyedben inkább arra gyúrnék a munka és barátok mellett, hogy felvegyenek államira. Az is simán összejöhet, gondolom első diploma lesz.
2010. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!