Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetne az ember? Nehéz...

Mit tehetne az ember? Nehéz döntés egy 18 éves számára.

Figyelt kérdés

Mit választanátok? Egy év meló Pesten, getto a környék, a munka nem olyan rossz. Az biztos hogy sehova nem tudnánk eljárni, szóval egy év "otthon" ülés lenne, és nézés ki a fejből. Egy ismerős se. Viszont nem olyan túl sok pénz keresés.



Vagy Szeged suli, de csak költségtérítéses (300e) +albi+kaja.. Jogra mennék tehát baromi sokat kéen tanulnom, hogy átvegyenek államilag támogatottra. Tudomhogy nem lehetetlen, de vértizzad hozzá az ember. Ha lemegyek Szegedre, nem lenne sok pénzem, sőt dolgozni is kéne, de akkor legalább ottlennének a barátok.


Vélemény?


2010. aug. 25. 07:51
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:

Én Szegedet választanám. Valóban nehéz lenne átkerülni államira, de kellő szorgalommmal és kitartással sikerülhet! Egyik volt osztálytársamnak is sikerült munka mellett, a Corvinus Egyetemen. 4,5 lett az átlaga és pluszban jelentkezett az Elte jogi szakára is. Azt mondja, a barátai segítsége és bíztatása nélkül nem tudta volna végig csinálni.

El kell döntened, hogy elég szorgalmas és kitartó vagy-e ahhoz, hogy érdemes legyen ennyi pénzt ráfordítani az egészre.

2010. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább pestre mennék, spórolnék, pénzt gyűlytenék, jövőre újra megpróbálnám a jogot, addig esetleg tennék egy nyelvvizsgát, vagy egy emeltszintű érettségit, osztályzóvizsgát v. bármit, hogy több pontom legyen, hátha akkor az államilag támogatott is összejönne!
2010. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

ha most nem kezdesz tanulni, jövőre se fogsz nekikezdeni.


neked még tanulni kéne, ha megvan a lehetőséged.


szóval az egyetemet válaszd.

2010. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
69%
Én a tanulást választanám, mert mint azt ahogy az előttem szóló is mondta: nehezebb lesz visszarándulni a tanulás kerékvágásába egy év után... És annyi pénzt úgysem fogsz keresni, hogy egy évi melóból finanszírozd az egyetemi összes évedet. Mert ugyebár gondolom Pesten is kell albit fizetni, meg kajára is kell stb.
2010. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

EGYÉRTELMŰ SZEGED! Feltéve akkor, ha valóban van szorgalmad és kitartásod tanulni és dolgozni is, ha szükséges. Ha nehezen is, de meg tudod oldani a tandíj és a szegedi élet költségeit, akkor mindenképpen SZEGED! A tanulás az első ebben a korban és a barátok, Budapest csak egy zűrzavaros utálatos város, ahová az emberek nagy reményekkel költöznek fel és összetörve költöznek majd újra haza.

Mondom én ezt aki szegedi vagyok és 12 évig éltem Budapesten. Menekülve jöttem el abból a városból pedig én aztán mindent megpróbáltam. Én is tanultam munka napi 10-12 óra munka mellett, nem lehetetlen jó eredmény elérni, jómagam is jelessel államvizsgáztam és az átlagom sem volt rossz soha.


SZEGED!:))

2010. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Én a helyedben halasztanék egy évet és güriznék, hogy pénzt kereshessek. Az összegyült összeggel pedig jövöre megropálnám az egyetemet. Így nem vered a családot nagyobb anyagi kiadásba és neked is jobb lesz, hogy nem kell rágörcsölni anyagiak terén.
2010. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
szerintem szeged..
2010. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2010. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Ha a munkával össze tudsz spórolni a megélhetés mellett annyit, hogy az első évet kifizesd, akkor Pest. Ha nem, mert Pesten is albi+kaja költségek elvinnék a fizetés nagy részét, akkor Szeged. Mindenképpen jó lenne, ha az első évben csak a tanulásra tudnál koncentrálni. Én is így kezdtem az egyetemet (nem jogot tanultam), az első évre összegyűjtöttem a pénzt s csak másodévtől vállaltam munkát, onnantól már ment a kettő együtt.


Azok a barátok, akik 1 év alatt elfelejtenek, nem igazi barátok. 1 év egyébként sem hosszú idő...

2010. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem csak két lehetőséged van, legfeljebb ezek az éppen kézenfekvők. A dolgot eleve nem innen közelíteném meg. Javaslom, először kérdezd meg magadtól, mit akarsz elérni. Ha megvan a cél, akkor keresd meg az odavezető utat. Ha cél nélkül lépsz rá valamelyik útra, nem fogsz végigmenni rajta, csak sodródsz, bármelyiket is választod.


Ha például a jogi pályára érzel ellenállhatatlan vágyat, akkor neked végig krell járnod a jogi egyetemet. Ehhez ülj le, és nézd meg, miből tudnád finanszírozni a tanul,ányaid és közben az életed. Például dolgozol mellette, családi támogatás, hitel (bár nem javaslom, de ez is lehet egy alternatív megoldás). Lehet, hogy az jönne ki, hogy ez most be tudod vállalni, de az is lehet, hogy szükséged van rá előbb, hogy pénzt keress, kiépíts magadnak valamilyen pénzügyi alapot.

Ha viszont nincs benned ellenállhatatlan vágy a jogi pályára, akkor felejtsd el. Egyáltalán nem olyan nagy buli, és nem dől a lé a jogászoknak. Inkább kezdj el foglalkozni valamivel, amiből megélsz, és közben keressd a célod.

2010. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!