Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetne az ember? Nehéz...

Mit tehetne az ember? Nehéz döntés egy 18 éves számára.

Figyelt kérdés

Mit választanátok? Egy év meló Pesten, getto a környék, a munka nem olyan rossz. Az biztos hogy sehova nem tudnánk eljárni, szóval egy év "otthon" ülés lenne, és nézés ki a fejből. Egy ismerős se. Viszont nem olyan túl sok pénz keresés.



Vagy Szeged suli, de csak költségtérítéses (300e) +albi+kaja.. Jogra mennék tehát baromi sokat kéen tanulnom, hogy átvegyenek államilag támogatottra. Tudomhogy nem lehetetlen, de vértizzad hozzá az ember. Ha lemegyek Szegedre, nem lenne sok pénzem, sőt dolgozni is kéne, de akkor legalább ottlennének a barátok.


Vélemény?


2010. aug. 25. 07:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Utolsó tök jót írt. Én közgázra jártam, de nem érdekelt, csak azért jártam oda, hogy járjak valaha, meg mert anyámék ezt akarták. Mellette volt, hogy dolgoztam is, de annyira elment a kedvem az egésztől (a sulitól), hogy tök depressziós lettem, és éveket halasztottam. Utáltam. Ha nem utáltam volna, simán meglett volna elsőre. Szerintem is csak akkor érdemes szenvedni, hogy munka és tanulás egyszerre, ha tényleg az az, amit mindenáron csinálni akarsz. Ha csak azért akarsz odamenni, hogy sokat keress, akkor felejtős. A jogászság meg tényleg nem nagy buli anyagilag manapság, már rengeteg van belőlük. Még egyetem után is kell bojtárkodniuk 1-2 évet max. ötvenezer forintért, csak utána dolgozhatnak rendesen.
2010. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
09.05 folyt.: mármint annyira nem érdekelt az egész, hogy egyszerűen nem tudtam rávenni magam, hogy munka mellett leüljek tanulni. Mondom, más lett volna, ha olyat tanulok, ami érdekel.
2010. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Én nem Szegedet választanám hanem Budapestet és a munkát. Eddig Szegeden voltam és most szeptembertől Budapesten keresek munkát. Ha neked nem kell a pesti munka, átpasszolhatnád nekem.
2010. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Én menekültem Budapestről, nagyon utáltam ott élni. Soha sem akarok visszamenni. Egyébként meg menj el jogra, közben készülj fel egy nyelvvizsgára és egy töri emeltre és érettségizz le belőle májusban, akkor jövőre folytathatod a jogot másodévesként, csak államin.
2010. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy milyen munka. Tehát hogy napi 8-10 órás, vagy mondjuk részmunkaidő vagy rugalmas. Mert az utóbbi mellett nagyobb esély van rá, hogy menni fog a suli is. Bár a jó átlag akkor is kétséges. Nem sokan bírják azt az életet, hogy állandóan csak a munka és tanulás, semmi szabadidő, kikapcsolódás, szórakozás. Én tutira megbolondulnék rövid időn belül.
2010. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Én a szegedi jogi karon végeztem, és ne vedd bántásnak, amit írok, de ha még annyi pontot se tudtál összegyűjteni, hogy államilag finanszírozottra felvegyenek, akkor ne sok reményt fűzz ahhoz, hogy olyan átlagot tudsz produkálni, amilyennel átvennének. Borzasztó kemény, pláne azt megemészteni, hogy sokszor hiába érzed azt, hogy tanulsz, azért vannak olyan tantárgyak, amelyekben sok a szerencseelem. A főtárgyak esetében pedig tanulni nem elég, olyan szinten kell érteni az anyagot ahhoz, hogy jó jegyet szerezz, hogy ahhoz szimplán leülni, és magolni édeskevés. Azt meg felejtsd el, hogy mellette dolgozol (hacsak nem ügyvédi irodában, de azért meg egy diplomásnak se nagyon fizetnek, sőt vannak helyek nem kis számban, ahol a jelölttől kérnek pénzt, hogy ott lehessen, a gyakornokon meg max ingyen megtűrik), mert akkor jobb esetben bukdácsolsz, rossz esetben ( erre munka nélkül is van esély) a kreditrendszer miatt 5 év helyett tovább fogsz ott csücsülni, hacsak nem vagy istenadta tehetség, szivacsagyú zseni. De ez a lehetőség valószínű, hogy kiesett, ha csak fizetősre vettek fel. Ismételten kérlek, ne bántásnak vedd, hanem inkább jó tanácsnak: ha ennyire elhivatott vagy, akkor inkább gyűjts pénzt előbb, próbálj meg több pontot összeszedni, mert a jó átlagra+VALAMI EGYÉB EREDMÉNYRE szükséged lesz, ugyanis többszáz ember kap diplomát évente csak itt, és az elhelyezkedési lehetőségeid a nullával lesznek egyenlőek, ha csak egy átlagos jogi diplomád van. Kell mellé valami, amivel kiemelkedsz a többiek közül (felsőfokú szakmai nyelvvizsga, OTDK-eredmény, egyéb tanulmányi versenyeredmények, jó szakmai gyakorlat stb.) Mert gondolom, nem azért szeretnél jogra menni, hogy aztán adminisztrátor legyél jogi diplomával vagy egyéb olyan munkakört kelljen betöltened, amit enélkül is simán megtehetnél. Nem a rosszindulat beszél belőlem, hidd el, csak most már a másik oldalról figyelem a hallgatóságot, és hát siralmas, amit egy átlaghallgató a vizsgán produkál, az meg méginkább, hogy vannak, akiket kb 3 éve látok minden vizsgaidőszakban ugyanabból a tárgyból vizsgázni jönni,mert nem tudja teljesíteni. Más kérdés, hogy nyilván van egy háttere, aki ezt finanszírozni tudja...
2010. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Kedves 09:17!

Én is költségesen kerültem be a Pécsi jogi karra, ami nem mondható könnyebbnek a szegedinél.

És jók az eredményeim, szakmai gyakorlat terén is jók a lehetőségek ha az ember talpraesett. És bőven bulizok, sportolok egyetem mellett. Tehát szerintem a kérdezőnek is menni fog ha igazán akarja.

2010. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Köszönöma sok választ! Nem azért jelentkeztem jogra mert én annyira imádom,hanem nagyszülők is ezt szeretnék meg a szülők is. Persze nem lettem készerítve, de ha már ők fizetik akkor megpróbálok kedvükre tenni. És nem kellett volna olyan borzasztóan soka joghoz. :)



Az egész felvételiről 3pont miatt maradtam le. Szeirntetek? Kiakadtam mint a fene.

Igazság szerint Pesten is leeht biztos barátokra lelni, de itt a környékbe getto van. Cigány-cgiány hátán. Már ne haragudjatok.. De én itt nem mennék ki egyedül. Ahol lakok az pedig egy egy éve elkészült munkásszálló, nagyon jo körülmények, minden zsír új, a lakásért nem kell fizetni, de hátrány hogy soha sehova, illetve senki nem jönne. Mivel itt többnyire idősebbek laknak.


Úgyhogy ez a baormi nagyhelyzet. Amúgy Pest engem is taszít. Jót nem látok benne. Lehet sokan hülyének néznek, mert itt annyi lehetőség van. Hát baromira. Aki Pestet imádja az nem élt még kisebb városban :)


Nem tudom, nehéz döntés. Attól viszotn én is tartok, hogy a tanulásból kiesek, de nem is ez lenne a félő, hanem hogy majd mint "szaros" megtetszik,hogy van saját keresetem, nem kell nekem tanulni, azért hogy megéljek. Na szóval ettől félek, hogy majd nem lesz aki elrugdosson egyetemre.

2010. aug. 25. 09:53
 29/33 anonim ***** válasza:
46%

"Aki Pestet imádja az nem élt még kisebb városban :) "


Dehogynem, épp ezért imádom Bp-t és ne kedvelem vidéket.

2010. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

09:53 Tényleg a prioritásaidat rakd össze. Ha csak az motivál a jogi egyetem mellett, hogy a családod fizeti, akkor legjobb ha most rögtön megköszönöd nekik, és hozzáteszed, hogy te viszont nem ezzel szeretnél foglalkozni. A szüleid normális esetben annak fognak örülni, ha megtalálod a célod, és boldog leszel, nem pedig annak, ha az ő céljaiknak próbálsz megfelelni.

Ha utálod Pestet (vagy azt a helyet, ahol laksz), miért vagy ott? Dolgozni bárhol lehet, élni bárhol lehet. Ha viszont a pénznek van most prioritása számodra, akkor ne foglalkozz a körülményekkel. Dolgozz ott, ahol a legtöbb pénzt tudod megkeresni, illetve megtartani.

2010. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!