Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetne az ember? Nehéz...

Mit tehetne az ember? Nehéz döntés egy 18 éves számára.

Figyelt kérdés

Mit választanátok? Egy év meló Pesten, getto a környék, a munka nem olyan rossz. Az biztos hogy sehova nem tudnánk eljárni, szóval egy év "otthon" ülés lenne, és nézés ki a fejből. Egy ismerős se. Viszont nem olyan túl sok pénz keresés.



Vagy Szeged suli, de csak költségtérítéses (300e) +albi+kaja.. Jogra mennék tehát baromi sokat kéen tanulnom, hogy átvegyenek államilag támogatottra. Tudomhogy nem lehetetlen, de vértizzad hozzá az ember. Ha lemegyek Szegedre, nem lenne sok pénzem, sőt dolgozni is kéne, de akkor legalább ottlennének a barátok.


Vélemény?


2010. aug. 25. 07:51
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Azért dolgozok itt, mert a munka jo, a társaság jo és mindenki rendes velem. A lakás (ahol mellesleg ingyen vagyok, ez nem utolsó itt pesten szeirntem) Tökéletes új állapotú minden rendes, csak az hogy egy évig belegyen zárva és meglegyek kötve.. Na az nem lenne túl jo, de tudom hogy valmait fel kell áldoznom. Félek hogy a barátaimon és a barátomon csattan majd.
2010. aug. 26. 07:29
 32/33 anonim ***** válasza:

22:27-esnek igaza van, gondold át még egyszer, mi fontosabb a számodra. Annak nincs sok értelme, hogy a családod kedvére tegyél és 5 + amennyit csúszol évet eltölts az életedből azzal, amit nem is szeretsz. A pénz sokat jelent, de nem mindent. A jó zsíros állás meg nem az egyetem befejezése után fog rögtön az öledbe hullani jogászként, ezt is megmondták már a többiek.

Az, hogy Pesten ingyen lakhatsz és van melód, jó a társaság akkora istenlába a kezedben, hogy fel sem fogod. Ezért siránkozol. A barátaid is meg te is ki fogsz bírni egy évet. Pesten a gettó környékeken is jár a BKV, ülj fel rá és akkor nem leszel bezárva. Én is a 8. kerületben lakom és dolgozom, mégis egy csomó helyet ismerek Pesten és Budán... és a 8. kerületben, ugyanis itt is emberek élnek... Szóval, ha elképzelésed sincs, mi is akarsz lenni, akkor ne menj el jogra azért, hogy mástól elvedd csak a lehetőséget, dolgozz inkább. Igen, jó érzés, hogy ha már van a zsebedben az elvégzett munka jutalmaként, de amint kitalálod, hogy mit is akarsz tanulni, hidd el, lesz, ami hajtson vissza a padba. Nem egy csoporttársam volt, aki a munkából váltott vissza az egyetemre. Suli mellett is lehet dolgozni, sokan csinálják (ami mondjuk nem ugyanaz mint bulizni vagy sportolni a tanulás mellett, hogy az egyik előttem szólóra reagáljak, mert ezek kikapcsolnak, a munka meg nem mindig).

2010. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Nem hioszem , hgoy elvenném a lehetőséget mástól ugyanis ez költéstérítéses, azért nem sokan vállalnák be. :) Főleg jogot.
2010. aug. 26. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!