Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után újra találkozni az...

Válás után újra találkozni az exférjjel? Ki hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

A volt férjem tavaly bejelentette, hogy szerelmes lett egy kolléganőjébe, és vele akar lenni. Pikk-pakk elköltözött, a nőhöz, azóta is együtt vannak. Nekünk van egy közös fiunk, 14 éves, az elején rosszul viselte, hogy az apja elköltözött, de azóta megbékélt a gondolattal, rendszeresen tartják a kapcsolatot, találkoznak. Én viszont próbálom minden szinten kerülni a volt férjemet, telefonon nagyon ritkán beszélünk, személyesen pedig kb 4 hónapja nem is találkoztunk, ha jön a gyerekért, én elmegyek itthonról. Nekem kell a távolság ahhoz, hogy fel tudjam ezt az egészet dolgozni, nem megy máshogy. Viszont most lesz a hétvégén a fiunk ballagása és utána ünneplés, a gyerek természetesen azt akarja, hogy az apja is ott legyen. Félek ettől a találkozástól. Az új nőt nem hozhatja el, ezt megüzentem neki, de attól még mi találkozunk, bár neki biztosan kellemetlen lesz, hiszen az egész család úgymond mellettem áll, kínos lesz a hangulat, a gyerek miatt próbáljuk majd megemberelni magunkat, ez az ő napja kell hogy legyen, nem akarunk feszültséget.

Ki mit tud tanácsolni, mit tegyek, hogyan viselkedjek? Félek és izgulok egyszerre, egy részem még mindig szereti, a másik részem borzasztóan haragszik rá, egyébként meg próbálom mindennel elfoglalni magam, hogy új életet tudjak kezdeni a fiammal. Ti mit tennétek?


2021. jún. 7. 11:34
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
27%

"Az új nőt nem hozhatja el, ezt megüzentem neki..."


Hja, mert te vagy az atyaúristen, hogy ezt megszabhatod. Majd ő eldönti, hogy elviszi e vagy sem. Egyetlen embernek van joga azt kérni, hogy ne tegye, és ez a gyereketek. De elmésemék neked valamit: az en szüleim is elváltak. Apám a város ribizlijét vette feleségül röviddel a válás után. Pár evvel később amikor ballagtam, vittem meghívót apámnak. Annyi szerepelt rajta, hogy meghívom önt, nem pedig önt és kedves családját. Megmondom őszintén, nekem nem tűnt fel, de ha feltűnt volna se zavart volna, mert kölcsönösen nem kedveltük egymást az asszonnyal. Később apám felhívott, és elmondta, ha szó szerint kell értenie a meghívót, tehát őt hívtam meg, a feleségét nem, akkor köszöni, nem jön el. A felesege a társ A, az élete része, ha ezt én nem tudom elfogadni, az az én dolgom, de ne varjam el, hogy ő keresztul nézzen rajta. Nos, kapott egy meghívót, amire ráírtam kézzel hogy a feleseget is várom. Nem jött el. Volt annyi tisztelet benne anyám iránt, hogy nem jött el, ellenben küldött külön ajándékot.

2021. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
41%
Értem én, hogy neked rossz lenne az új nőt az exférjeddel látni de ez, hogy "Az új nőt nem hozhatja el, ezt megüzentem neki", ez nem túl intelligens megnyilvánulás. Nekem is elváltak a szüleim de a ballagásomra meghívtam mindkét szülőmet és a párjukat is. Egyikük sem tett ilyen kikötést, hogy de ő nem jöhet.
2021. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
32%

Látom, a lepontozók mind azt hiszik, ők eldönthetik, ki jelenik meg egy esemenyen es ki nem. Hát nem így van.


Amugy meg nem kell a gyerek mellett állni az egész ballagás alatt. Esélyes az ex pont annyira nem akar veled találkozni, mint te vele. Hacsak nem a ti gyereketek az egyetlen ballagó, még arra is esély van, hogy messziről se látjátok egymást a tömegben

2021. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
45%
Pedig lesznek még alkalmak amikor kénytelen leszel elviselni az exférjed meg az új nőt.
2021. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
87%
Azért elég friss a dolog, és elég drasztikusan tűnt el a férje (aki örök hűséget esküdött neki...). Tudom, van ilyen, de én megértem a kérdezőt. okosat nem nagyon tudok, max azt hogy végig gondolj arra hogy ezt a fiadért teszed, szeretetből, és az apa is a fiad iránti szeretetből jön el.
2021. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Nem az új nő a lényeg, hanem a mi találkozásunk. Nem vagyok atyaúristen, de azért mégiscsak az én családom lesz ott ezen az ünnepségen, az én házamban, engedtessék meg, hogy nem látom szívesen őt ott, szerintem a nő sem érezné magát túl komfortosan. Inkább arra várnék tanácsot, hogy én hogyan viselkedjek, ennyi idő után, ebben a helyzetben.
2021. jún. 7. 12:00
 7/58 anonim ***** válasza:
19%

5!


Nem egy hónapja történt. De ha egy hónapja történt volna sincs joga ilyenhez, hohy majd ő megtiltja hogy a nő ott legyen. Azt megtilthatja, hogy az ő otthonában megjelenjen, "oszt' annyi", végé is a hatalomnak.

2021. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Persze, lesznek alkalmak, amikor nem tudom majd elkerülni, de még viszonylag friss a dolog, nem tudok egyszerre ennyi dologgal szembenézni. Még a válást kell feldolgoznom, majd később rendet teszek a fejemben azzal kapcsolatban is, hogy a nőt hogyan fogadjam el. Amúgy is kénytelen leszek, hiszen a gyerekem életében is része lesz, találkozni fognak. De most még nem szeretném látni.
2021. jún. 7. 12:03
 9/58 anonim ***** válasza:
20%
A házadban? Ezt momdjuk előbb is meg lehetett volna említeni. Nos, nézz át az exen, mintha idegen lenne. Kb biztos, hogy rövid ideig fog maradni.
2021. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy nem kell viselkedni. Akár beszélgethetsz is vele, hogy mi van veled meg ilyenek. Nem kell levegőnek nézni szándékosan mert az csak még nagyobb feszültséget fog eredményezni. Sőt, a gyereknek kifejezetten jól fog esni ha ti kommunikáltok egymással egy kicsit ember módjára és nem az utálatot fogja érzékelni. Ellenkező esetben észre fogja venni és annyi lesz az ünneplésének.
2021. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!