Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után újra találkozni az...

Válás után újra találkozni az exférjjel? Ki hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

A volt férjem tavaly bejelentette, hogy szerelmes lett egy kolléganőjébe, és vele akar lenni. Pikk-pakk elköltözött, a nőhöz, azóta is együtt vannak. Nekünk van egy közös fiunk, 14 éves, az elején rosszul viselte, hogy az apja elköltözött, de azóta megbékélt a gondolattal, rendszeresen tartják a kapcsolatot, találkoznak. Én viszont próbálom minden szinten kerülni a volt férjemet, telefonon nagyon ritkán beszélünk, személyesen pedig kb 4 hónapja nem is találkoztunk, ha jön a gyerekért, én elmegyek itthonról. Nekem kell a távolság ahhoz, hogy fel tudjam ezt az egészet dolgozni, nem megy máshogy. Viszont most lesz a hétvégén a fiunk ballagása és utána ünneplés, a gyerek természetesen azt akarja, hogy az apja is ott legyen. Félek ettől a találkozástól. Az új nőt nem hozhatja el, ezt megüzentem neki, de attól még mi találkozunk, bár neki biztosan kellemetlen lesz, hiszen az egész család úgymond mellettem áll, kínos lesz a hangulat, a gyerek miatt próbáljuk majd megemberelni magunkat, ez az ő napja kell hogy legyen, nem akarunk feszültséget.

Ki mit tud tanácsolni, mit tegyek, hogyan viselkedjek? Félek és izgulok egyszerre, egy részem még mindig szereti, a másik részem borzasztóan haragszik rá, egyébként meg próbálom mindennel elfoglalni magam, hogy új életet tudjak kezdeni a fiammal. Ti mit tennétek?


2021. jún. 7. 11:34
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
84%
De ez már genyóság akkor is ha az exférje direkt meghivja az új nőcit ő is hibás ebben ne hibáztassátok már mindig a feleséget..minek akarja meghívni amúgy is a férj az új nőjét..-_-őfleg ilyen fontos eselményre.ami családi igazából..
2021. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
95%

1-es, szerintem teljesen jogos, hogy az anya nem akarja ott látni volt férje nőjét, MERT (!!!!!) miatta hagyta el őt és közös gyermeküket.

Ha utólag jöttek volna össze, akkor azért nem mondanám ezt, de egy évvel a válás után azt a nőt, aki miatt elváltak, teljesen jogos, hogy nem akarja látni. Nehogy véletlenül lehányja, ha ránéz. ;-)

Nem is értem, mi keresnivalója lenne ott. Senkije sem a ballagó fiatalembernek. Nem is laktak együtt. Ha a nőben van egy csöpp realitásérzék, akkor ő se akarna menni, még ha nem mondana ilyet az anya, akkor sem.


Kérdező!

Koncentrálj a gyerekedre! Itt egyvalakinek van oka zavarban lenni, izgulnia, hogy hogyan viselkednek vele a többiek: a volt férjednek.

2021. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
78%

Megj.: Természetesen én is úgy értettem, hogy a házukba vendégnek nem akarja ott látni.

Azt, hogy a tömegben ott legyen, azt nem tilthatja meg, és gondolom nem is erre gondolt a kérdező.

2021. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
38%
Csúnya dolog és valószínűleg nagyon le leszek pontozva, de én valószínűleg a fiam háta mögött szólnék az exférjnek, hogy találjon valami kifogást, amiért nem tud eljönni a ballagásra. Ő azt választotta, hogy elhagyja az egész családot, önként döntött így, innentől kezdve semmi joga ott rontani a levegőt.
2021. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze azt nem tilthatnám meg hogy a tömegben ott legyen, de nem jön el, nem ismerem őt de akármi is történt, szerintem ő is kínosan érezné magát. Az exférjem biztosan zavarban lesz, de a családdal megbeszéltük, hogy senki nem szólhat egy rossz szót sem, nem akarjuk a gyerek napját elrontani a mi problémánkkal. Megpróbálok a fiunkra koncentrálni, meg elfoglalni magam a háziasszony szerepével, csak már most gyomoridegem van a találkozástól, nagyon fura kettős érzésem van. Szívesen túllennék már rajta.
2021. jún. 7. 12:24
 16/58 anonim ***** válasza:
85%

első, tök úgy viselkedik, mint egy nő, akiért ott hagyták a párjukat.

Normális ember nem löki el a gyerekét a párja miatt. A gyereke, ő pátyolgatta, a karjában nőtt fel, belőle van, te jó ég...

2021. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
71%
A fiatok hogyan viselte a válást?
2021. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
23%

Az új nőt nem hozhatja el, ezt megüzentem neki,


Nem gondolom, hogy ehhez jogod van. A gyerek ballag, ha ő nem akarja látni, majd megbeszéli az apjával. A nő hozzá tartozik, ezzel csak azt fogod elérni, hogy ha választania kell a nő meg a gyerek közt, hát lehet, hogy nem a agyerek nyer. Miattad.

2021. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
87%
Apám nője, aki miatt váltak, elég pofátlan, mégse volt képe beállítani a ballagásomra, sőt tesóméra se, aki apámmal lakott. Pedig eltelt addig 5 év is. Mondjuk ő így játszik. Játssza apámnak a mártírt
2021. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

17: egész jól viselte szerencsére, elég komoly a korához képest és egyébként is, megpróbáltuk neki szépen elmagyarázni, az apjával nagyon szorosan tartják is a kapcsolatot, bár elég sok dolog van most az életében, ugye az apja, új iskola, stb., de jól veszi az akadályokat


18: a gyerek sem akarja látni a ballagáson, még nem is találkoztak a nővel, egyelőre nem is akarja a fiam, azt mondja még ráérnek ezzel, ez az ő döntése lesz, és ebbe nem is fogok beleszólni, de abba igen, hogy az én házamba ki teheti be a lábát... ehhez jogom van, bármennyire akadékoskodsz... szó nincs választásról gyerek és a np között, kicsit túlgondolod

2021. jún. 7. 12:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!