Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után újra találkozni az...

Válás után újra találkozni az exférjjel? Ki hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

A volt férjem tavaly bejelentette, hogy szerelmes lett egy kolléganőjébe, és vele akar lenni. Pikk-pakk elköltözött, a nőhöz, azóta is együtt vannak. Nekünk van egy közös fiunk, 14 éves, az elején rosszul viselte, hogy az apja elköltözött, de azóta megbékélt a gondolattal, rendszeresen tartják a kapcsolatot, találkoznak. Én viszont próbálom minden szinten kerülni a volt férjemet, telefonon nagyon ritkán beszélünk, személyesen pedig kb 4 hónapja nem is találkoztunk, ha jön a gyerekért, én elmegyek itthonról. Nekem kell a távolság ahhoz, hogy fel tudjam ezt az egészet dolgozni, nem megy máshogy. Viszont most lesz a hétvégén a fiunk ballagása és utána ünneplés, a gyerek természetesen azt akarja, hogy az apja is ott legyen. Félek ettől a találkozástól. Az új nőt nem hozhatja el, ezt megüzentem neki, de attól még mi találkozunk, bár neki biztosan kellemetlen lesz, hiszen az egész család úgymond mellettem áll, kínos lesz a hangulat, a gyerek miatt próbáljuk majd megemberelni magunkat, ez az ő napja kell hogy legyen, nem akarunk feszültséget.

Ki mit tud tanácsolni, mit tegyek, hogyan viselkedjek? Félek és izgulok egyszerre, egy részem még mindig szereti, a másik részem borzasztóan haragszik rá, egyébként meg próbálom mindennel elfoglalni magam, hogy új életet tudjak kezdeni a fiammal. Ti mit tennétek?


2021. jún. 7. 11:34
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
89%

18.most szerinted komolyan elakarna menni a nő ilyesmi eseményre?

képzeld már magad a helyébe..túl lihegitek ezt a mondatot mikor lehe a nő alapból nem akar menni..

2021. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
86%
Viselkedj természetesen. Amúgy meg azoknak akik azt írták hogy nincs joga ilyet mondani hogy az új nő nem mehet azoknak jelezném hogy én 7éve vagyok férjnél a férjemnek van egy 19éves fia a gyerek egyik eseményén se vettem részt,mert a férjemben van annyi gerinc hogy a nő családjához me vigyen oda... ja plusz a nő lépet le a gyerekkel fél éves korában.....ezek után is olyan a férjem hogy tisztában van vele hog az egy másik család,mi meg külön ünnepeltünk....
2021. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
47%

Én gyerekszemszög voltam anno.

A ballagásra apám hozta a nőt is, meg a féltestvéreimet, eszemben nem lett volna kitiltani (és ÉN hívtam meg őket, nem anyám - igaz, ez nem általános iskolai, hanem gimis ballagás volt), a távolság megvolt, mikor hozzájuk mentem pusziszkodni, anyám-nagyanyám messzebb volt, mikor anyámékhoz mentem, ők álltam félre, közvetlen egymáshoz szólás köszönés erejéig volt.

Utána a vacsira apámék nem jöttek, velük külön ünnepeltünk a következő találkozáskor "láthatáskor".


Anyám kicsit bőgött magának a nőt látva, de ez saját maga miatt volt, mármint nem volt se balhé se semmi, jópofizniuk se kellett, messze voltak egymástól a tömegben.


Az én családom többszörös mozaik, azóta felnőttként ezt végigcsinálták a féltesóim is (apám attól a nőtől is elvált): apám meg a nője a tömeg egy pontján, az anyjuk a párjával egy másikon, nincs közös fotó, csak a két családrésszel külön, és az utólagos ünneplés is külön van az anyai-apai oldallal.


Szerintem le lehet ezt vezetni korrektül ilyen módon anélkül, ami itt le lett írva, hogy a nőt ne hozza mert fúj, és igaz hogy utáljátok egymást, de azért jöjjön el jópofizni. Minek?

2021. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
11%

Goldmund!


Megtiltani akkor sincs joga.

2021. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
82%

ne vekengj már

a te házadba ezek szerint bárki bemehet, ninsc jogod megtiltani senkinek

2021. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

24: de igen, jogom van megtiltani, hogy az én házamba belépjen, amíg a gyerek sem akarja őt megismerni

de inkább ne vitázzunk ezen, teljesen felesleges, csak kötekedni tudsz meg rugózni ezen az egy dolgon, amikor a kérdés egyáltalán nem is ez volt


a hasznos válaszokat köszönöm szépen, megpróbálom kellő erővel túlélni a hétvégét :)

2021. jún. 7. 13:03
 27/58 anonim ***** válasza:
18%
Szóval a gyerek még sose volt az apjánál, mióta lelépett? MErt ha a nőhöz költözött, nem gondolom, hogy a nőt addig kirakja apuka, míg ott a fiú.
2021. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
17%
Vajon ha anyunak lenne új pasija, ő is ki lenne tiltva a rendezvényről?
2021. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
92%

25.ki vagy te most direkt itt hesztiázol ezen mikor rohadtul nem ez volt a lényeg..istenem kötekedni azt tudsz és nem tudsz leakadni erről inkább vitát generálsz!

az ő háza ő joga megmondani ki mehet be és ki nem ennyi!

2021. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
12%
kérdező, ne vekengjen senki, ne rugózzon, ne érdekelje, ne ez, ne az... a férjednek is kuss volt, és megunta, ugye?
2021. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!