Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el ezt Anyának?

Hogyan mondjam el ezt Anyának?

Figyelt kérdés
Apukam mult evben osszejott egy novel, es ugy dontott hogy ot valasztja, el is koltozott hozza. Anya es en ezt eleg nehezen viseltuk, mindketten csalodtunk apaban de ugy voltam vele ez az o dolguk. Azonban Anya arra kert, hogy probaljunk hatni Apa lelkiismeretere, hogy mennyire hianyzik nekunk, mondjam neki mindig hogy mennyire szeretnem ha visszajonne, hogy nem tudok enni aludni miota elment stb. Teny hogy hianyzik de azert zsarolni nem akartam, de Anya keresere megtettem es biztam abban hogy talan ujra egyutt lesznek. Apa a sok lelkizes hatasara, folyton sirtunk neki Anyaval, 2 honappal a koltozes utan visszajott hozzank, nagyon orultunk Anya nagyon boldog volt. Ez majus elejen volt, de en azota azt latom hogy Apa csak arnyeka onmaganak, velunk van de nem boldog, mosolyog de az a mosoly nem igazi, latszik rajta hogy szenved, hogy boldogtalan, amikor azt hiszi nem latja senki akkor csak ul magaba roskadva szomoruan, az en eros magabiztos Apam, meg sirni is lattam ot tobbszor is. Azt hiszem szereti azt a not es hianyzik neki, vele akar lenni. Gondolom eros szerelem lehet koztuk ha ugy dontott hogy elhagy minket miatta. Hogyan ertessem meg Anyaval, hogy el kell engednunk Apat? Nem akarom megbantani Anyat de szerintem ennek semmi ertelme. En 17 vagyok, egy ev mulva elmegyek fosulira, inkabb nem gondolok bele hogy mi lesz akkor itthon. Amennyire en latom uj eletet kellene kezdeniuk de amikor errol beszelek Anyaval azt mondja ehhez nincs kozom ne szoljak bele z a lenyeg hogy Apa vegul ot valasztotta. Nem akarom hogy barmelyikuk is szenvedjen de szerintem ez senkinek nem jo. Mit tanacsoltok? Ha erkeznek jo segito valaszok talan megmutatom Anyanak is.
2021. jún. 12. 11:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%

A szerelemhez két ember kell. 1 kevés, 3 meg sok.

Anyád itt egymaga van, ez nem lesz elég...

2021. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
67%
El kéne menniük párterápiára. A párterápiának - a közhiedelemmel ellentétben - nem az az elsődlegese célja, hogy a párokat mindenképpen együtt tartsa, hanem az, hogy ha lépni kell, akkor azt kulturált módon tegyék meg és ne maradjanak lezáratlanságok és elvarratlan szálak.
2021. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Molyember ***** válasza:
68%

Lehet, hogy erősen fogok fogalmazni, aztán a sok érzékeny erkölcscsősz lepontoz, de nem érdekel.

Konkrétan kinyírtátok apádat. Valószínűleg tényleg csak miattad voltak együtt, apád rohadtul, de tényleg rohadtul nem akar együtt élni anyáddal. Nem az új nő miatt, hanem mert nem szereti, nem kell neki. Te meg megzsaroltad, ráadásul hazudtál neki. Egy másodpercig sem érdekelt, hogy ő mit akar, csak engedelmeskedtél anyád parancsának, aki egy önző, zsarnok nő. Szemétség volt, amit művelt, és szemétség volt, hogy téged is belevett ebbe.

Elvettétek apád örömét, hogy anyád egójának nehogy valami gondja legyen. Felnőtt ember vagy, el fogsz költözni otthonról, semmi közöd nem lesz az életükhöz, és magára hagysz két embert, akiknek egyáltalán nem kéne együtt élniük. A legundorítóbb, leghányadékabb dolgot tettétek vele, amit csak lehetett. Egyetlen dolog miatt ment vissza apád: mert téged szeret. Ezt a szeretetet használtátok ki.

Ha van egy csepp gerinced, akkor elmondod apádnak az igazat. Hogy belehazudtál az arcába, hogy kihasználtad a gyengeségét veled szemben. Talán még vissza tud menni a nőhöz, akit szeret, anyádnak meg azt kívánom, hogy pár év múlva a rendőrök törjék rá az ajtót, amikor már büdösödik. Mert idővel te sem fogsz vele foglalkozni, lesz kapcsolatod, új életed, apád meg persze rohadjon bele a házasságába, mert az olyan szép dolog.

Ha egy férfitól elítélendő, ha visszaél a testi erejével, akkor egy nőtől is elítélendő az érzelmi zsarolás. Pont olyanok vagytok, mint akik részegen összeverik a családot, vagy talán még rosszabbak. Apád ott fog rákot kapni a keserűségtől a "családi fészekben", de az le van szarva, a lényeg az, hogy visszament. Taps.

2021. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%
ez anyád és apád kapcsolatáról szól, amihez neked semmi közöd, és ne is vidd bele magad. ha anyád meg akarjajavítani akkor ő tegyen érte, ne tőled várja el hogy megoldd.
2021. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%
Tudod, miért hagyta el apád anyádat? Azért, mert egy passzív agresszív mérgező nő, csak sajnos annyi esze nem volt, hogy végleg távol tartsa magát tőle, te meg asszisztálsz anyád zsarolásához. Gratulálok.
2021. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
13 igen valoban erosen fogalmazol de valahol igazad van, ezert is kertem segitseget itt mert latom hogy en is hibaztam. Csak rossz erzes mert anyat sem akarom hatbatamadni de megprobalok beszelgetni apuval egy kicsit az erzeseirol, hogy o mit gondol hatha valamennyire megnyilik nekem. Este elhivom fagyizni setalni de elegge felek attol hogy vegleg elveszitem es meg anya is megharagszik ram...
2021. jún. 12. 12:19
 17/34 Molyember ***** válasza:
84%

Nem fogod végleg elveszíteni, mert attól még az apád marad, hogy van egy új, boldog kapcsolata. Még anyádhoz is képes volt visszamenni miattad, és csak miattad. Hogy veszíthetnéd már el ezért? Pont azzal veszíted el, hogy belekényszeríted a nem működő házasságába anyáddal. Nem vicceltem a rákkal, ebbe tényleg bele lehet dögleni.

Anyádat nem fogod hátbatámadni, ő támadta meg apádat. És nehogy azt hidd, hogy szereti. Nem szereti, csak nem akart 40-50 évesen elvált nő lenni, mert szégyellné. Inkább megnyomorítja apádat, csak a büszkesége maradjon meg. Azt írtad, dicsekszik az ismerősöknek, hogy apád visszakönyörögte magát. Hát, bszki, megérdemelné, hogy faterod egy párszor a falhoz csapkodja, aztán örüljön magának. Az a baj, hogy apád gyenge, papucs jellemű ember, aki inkább kussol, amikor fel kéne emelnie a hangját, ebben biztos vagyok.

Ha ismerném apádat, biztosan megmutatnám neki ezt a kérdést. Rohadt nagy bajban van az öreg, és amit anyád tett, arra nincs mentség.

2021. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
20%
Mindent megpróbáltál, így nem lesz megbánásod később, ami szuper. Adj egy kis időt apudnak, ő majd eldönti hogyan tovább.
2021. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
20%
Egyetértek a 18-assal. Használd ki amíg még újra otthon van, tölts vele több időt, mert már később nem lesz alkalmad rá. Utazás, állatkert, strand, társasozás.
2021. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
24%

De ne azt mondd már, amit írt a kioktató, hogy hazudtál, meg nem volt igaz, amit mondtál, mert ez bántó és baromság.

rossz neked is, te is írtad...inkább azt a részét taglald, hogy azt látod, nem boldog...

2021. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!