Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és főként hol érdemes...

Hogyan és főként hol érdemes "új" életét kezdeni egyedülálló anyukaként egy 1 év alatti babával?

Figyelt kérdés

7 év házasság után a férjem közölte,hogy válni akar mindenképp, nincs megoldás. A gyermekünk nincs 1 éves. Az országban nekem nincs rokonom , se barátaim, senki. Munkahelyem van, oda vissza tudnék menni de az Pesten van , ott pedig drágák az albérletek.

Merre induljunk, hol lenne érdemes letelepedni ?



2021. júl. 7. 12:07
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
82%
A lakás kicsi, az árának a fele nem elég venned egy garzont?
2021. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs ki vigyázna a babára, de nekem kell megoldanom, szóval bölcsi vagy szitter. Én sem így terveztem az életünket, sőt.. álmomban nem gondoltam,hogy így alakul. A karrieremet hagytam ott a babavállalás miatt. Csoportvezető voltam, de ez hosszú évek munkája volt. Érettségim és diplomám van. A munkahelyemre viszont azért nem biztos, hogy vissza szeretnék menni mert Pestet így se biztos ,hogy meg tudnám fizetni..
2021. júl. 7. 13:03
 13/46 A kérdező kommentje:
A lakás árából a közös hitel kifizetése után marad fejenként 5-7 millió. Semmire nem elég nagyjából. Mármint venni házat, vagy lakást, arra nem.
2021. júl. 7. 13:04
 14/46 anonim ***** válasza:
95%
Az nem is opció, hogy külföldre menj a családod után?
2021. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
62%
Aha, szóval egy olyan várost keresel, ahol tudnál venni majd egy olcsóbb lakást ( ha eladjátok a közös lakást) és el tudnál menni dolgozni, a baba meg bölcsis lenne? Hú nem is tudom, megyeszékhelyek lennének jók munka szempontjából, viszont a lakások, de az albérletek drágák.
2021. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
98%
Ja tényleg, külföldre költözésen nem gondolkodtál? Amúgy nem lenne rossz ötlet. Vagy biztosítanod kell az apának a gyerek láthatását?
2021. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

A külföldre költözés bennem is felmerült, de nem szeretnék én lenni a szemét aki miatt nem találkozhatnak. A babát szereti, szeretné is látni, tartani a kapcsolatot vele, csak másra vágyik, nem családos életre. Gondolom hiányoznak neki a bulik meg a gondtalan élet. Csak ezen nem most kellene már gondolkodnia... Na mindegy.


Igen, szeretnék később megteremteni én mindent a gyermekemmek. Szeretnék majd lakást venni , de tulajdonképpen most tényleg mindegy hova megyünk, mert semmi nem köt ide,csak az országba, egyelőre.

Elnézést kérek,hogy ilyen zavarosan fogalmazok és kissé érthetetlenül, még nagyon friss a dolog, sok mindent még nem beszéltünk át, csak a nagyobb dolgokat. Békében szeretnénk elválni az biztos, mert a gyerek a legfontosabb mindkettőnknek.

2021. júl. 7. 13:21
 18/46 anonim ***** válasza:
98%
Hat lakast venni nem lehet belole, de egy ideig alberletre eleg. Vagyis kiegeszitrni fizeteseset. Ennyiert hazat falun veszel,nwm lest megyeben szerinrem. azt is fel kell ujitani...
2021. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
19%
Ózd, Salgótarján , Putnok, Komló- itt 2 szobás ,50-60 nm-es panellakásokat tudsz venni, 4,5 M és 6 Millio között. Alkudni is lehet.Jófogáson és Ingatlan.com-n keresgélj ugy, hogy azt is nézd, hol találnál munkahelyet is.
2021. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
78%

Sajnálom, ami veled, veletek történik.

Gyerek már valóban tud járni bölcsibe, vissza tudsz menni dolgozni.

Én az ingatlanotok árából jutó pár milliót nem költeném el albérletre, mert és ha elfogyott, akkor? Ott vagy, ahol a part szakad.

Én önerőként használnám fel egy pesti nem drága 1-2 szobás lakáshoz (tizen-millióért már lehet venni kislakást) és ha veszel mellé fel hitelt 20 évre, annak a törlesztője jóval kevesebb lesz mint az albérlet lenne, és a sajátodat fizeted, biztonságban vagytok.

2021. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!