Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyanok akik 2. gyerek...

Vannak olyanok akik 2. gyerek érkezésével maradtak apuka nélkül? Hogy lehet bírni egyedülálló anyukaként 2 gyerekkel? Számotokra volt kiút ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Lassan minden beszélgetésünk vége veszekedés. Keveset van itthon, heti 1-2-3 napot munka miatt, de már csak örülni tudok neki. Erőszakosan beszél, mindenbe beleköt, az első gyerek születése után pár héttel már egyedül kellett megoldanom mindent, és így is folyamatosan kétségbe vonta az anyaságomat, hogy nem vagyok elég jó. Legutóbbi veszekedésünk vége az volt hogy ő ezt már nem fogja bírni. Beszélgetni nem. Ő akarta jobban a 2. Gyereket. Én életem legnagyobb hibájának érzem. Sajnos már nem tudom visszacsinálni. 1 gyerekkel még sikerült volna elboldogulnom egyedül, de kettövel úgy érzem vége az életemnek, mindezt úgy hogy 30 éves sem vagyok. Családomra nem számíthatok, a barátaimmal meg tudom osztani, de nincs lelki eröm azt se elmesélni hogy ilyen szerencsétlenül választottam párt és ilyen helyzetbe sodortam az életem. És erről csak én tehetek.
2020. szept. 22. 13:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Min szoktatok veszekedni?

Mit értesz az alatt, hogy kétségbe vonta az anyaságodat? Szerinte ezt-azt másképp kellett volna csinálni a gyerekkel? A nézetkülönbségeket meg lehet beszélni kulturáltan.


Férjed szereti a gyerekeiteket?

Nem lehet, hogy az alapprobléma az, hogy keveset van otthon, és bántja, amiért nem részese a gyerekek életének úgy, ahogyan te?


Szerintem ne temesd még a kapcsolatot 2 gyerekkel. Próbáljatok vádaskodás nélkül leülni beszélgetni. Ha csupán abban egyetértetek, hogy jobb lenne békességben együtt élni, mint veszekedve vagy külön, akkor már lehet ebből a nézőpontból keresni, melyikőtök mit tehet azért, hogy több békesség és kevesebb veszekedés legyen. Nem szégyen mediátorhoz sem fordulni.

2020. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Igazából mi változna egy válással? Nekem úgy tűnik, hogy kevesebb lenne a veszekedés, és ennyi. Már most is leginkább egyedül vagy.
2020. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Inkább én vagyok az akit bánt, de inkább csak bántott hogy keveset van itthon. Ez is rossz érzés nekem mert nem látom hogy olyan sokat tenne azért hogy többet legyen itthon. Amikor felhoztam régebben hogy szomorú vagyok mert keveset van itthon akkor mindig kiakadt hogy minek panaszkodok, hiszen mindenünk meg van stb.. nem érti hogy én ezt nem panaszkodásnak szánom. A saját nézőpontomat nem tudom elmondani mert ha ellent mondok neki vagy nem egy a véleményünk akkor meg se hallgat, elmondja hogy én rosszul gondolom, hülyeséget mondok, és folytatja a saját igazával, amit persze nekem meg kell hallgatnom, mert ha én se hallgatom meg öt akkor gyerekesnek hív. Volt már hogy vita után azt mondta hogy ha nem változok meg elhagy minket (2. gyerek még nem született meg, terhes vagyok jelenleg)
2020. szept. 22. 14:38
 4/26 A kérdező kommentje:

Szerinte abban kéne változnom hogy naradjak higgadt (amikor pl fenyeget h elhagy minket tenyleg nem tudok az maradni)

Nyugodt hangnemben is próbáltam elmondani neki hogy rosszul esik hogy mindig azzal érvel hogy változzak meg. Ha valami nincs a helyére rakva, vagy épp ingerültebb vagyok akkir rögtön ezzel jön. Ez engem borzasztóan bánt, eltaszít magától. Annyival lenne jobb ha nem lennénk együtt hogy a gyerekeinknek nem kene egy ilyen semmilyen kapcsolatot nézni, mert én már nem fogom tudni szeretni. Eddig nagyon próbálkoztam a kedvében járni, jópofát vágni azokhoz a dolgokhoz is amikel abszolút nem értek egyet, csak hogy ne legyen vita, de már nem szeretem, boldogtalan vagyok vele.

2020. szept. 22. 14:41
 5/26 A kérdező kommentje:

Ha esetleg vele is maradok akkor érzelmileg teljesen el leszek/vagyok tőle távolodva. Tudom hogy szeret engem, csak azt akarja hogy változzak, hogy ilyen legyen, olyan legyek, sose jo neki amilyen vagyok. Így nem tudok egy kapcsolatban élni egy emberrel.

Viszint az igaz hogy gyakorlatilag annyit vagyok egyedül mint egy egyedülálló anya... szóval megúszható így az élet, csak nem tudom van-e értelme.

2020. szept. 22. 14:44
 6/26 A kérdező kommentje:
Nekem már ez is sok hogy terhes vagyok és azt kell hallgatnom hogy mikor fog elhagyni. Így soha többé nem fogok benne megbízni.
2020. szept. 22. 14:46
 7/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat a lényeg: azzal kezdödnek a viták hogy szerinte semmit nem csinálok jól (nem jól rakom be a hütöbe a dobozt, nem jól pelenkázom a gyereket) vagy ha beszélgetúnk valami teljesen hétköznapi dologról és nem ertek vele egyet azt nem bírja elviselni. Eröszakosan beszél velem sokszor, és bántó kijelentéseket tesz, ha bármiről de bármiről beszélünk. Pl.: "megint hulyeséget beszélsz"

"Nincs is benne tapasztalatod"

" nem vagyok rá kíváncsi mit gondolsz"

Stb... tudnám még folytatni.

Egy ertektelen nullának érzem magam, miközben tudom hogy belül nem vagyok az, egy csinos érdeklődő nyitott nő voltam valaha...

2020. szept. 22. 14:52
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Es van lehetoseged elkoltozni? Lenne penzed 2 gyerekre? Megprobaltad neki elmondani, h ki fogsz szeretni belole igy es vege lesz?
2020. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Megmondom oszinten, ket kicsi gyerekunk van, en nem birnam egyedul.
2020. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

Gratulálok! Alapjáraton már régóta nem volt jó a kapcsolatod, ennek ellenére bevállaltad a második gyereket, hátha rendbe teszi az amúgy is fos házasságotok. Hát nem így lett. Felelőtlen döntés volt. Már mindegy, váljatok el, ez csak rosszabb lesz.


Azt mondod, szeret...

Szóval szerinted az a szeretet, hogy lenéz téged, minden nap bánt szavakkal, semmi sem jó neki amit csinálsz, vagy mondasz meg inkább menekül otthonról és állítólag sokat dolgozik. Ez elmondom, csak kifogás, csak hogy ne kelljen veled, veletek lennie. Tutira veszem, hogy a "sok munka" És a sok veszekedés mögött inkább szerető van a dologban! Előbb utóbb nem csak ezekkel fog bántani, hanem még kezet is fog emelni rád és később a gyerekekre is, mivel látható hogy ti csak teher vagytok a számára! Egyébként valószínűleg csak azért volt az, hogy állítólag ő akarta a második gyereket, hogy elfoglald magad, míg ő éli világát a szeretőjével! Egyértelmű!


Válj el, minél hamarabb! Nehéz lesz két gyerekkel, de nem ti vagytok az elsők és az utolsók akik ilyen helyzetbe kerültek!

2020. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!