Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Probléma, ha ebben az országba...

Probléma, ha ebben az országban sokan nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 11:23
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
23%
Jönnek befelé a négerek, meg a keleti bevándorlók, nem mellesleg itt vannak az ukránok, meg a cigányok:D Lesz itt gyerek:D
2021. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

Probléma, mert felbomlik a demográfiai egyensúly.

Az ellenkezője se jó, amikor robbanásszerű népességnövekedés van. Az lenne a jó, ha a népesség különböző korosztályai kb. egyenlően lennének, ill. az idősebbeknél egy normális csökkenés lenne.

Vagyis ugyanannyi lenne a 0-10 évesek száma, a 10-20 évesek száma, a 20-30 évesek száma, a 30-40 évesek száma stb. Csak idős korban lenne egy természetes csökkenés, hisz nem mindenki éli meg a 70. születésnapját, még kevesebben a 80-adikat, még kevesebben a 90-ediket és így tovább.


Ez azért lenne így jó, mert így mindig ugyanannyi óvodai, iskolai férőhelyre lenne szükség (esetleg az országon belüli vándorlások színezhetik a képet). Évek múlva is ugyanannyi óvónőre, tanítónőre, tanárra, gyerekorvosra, felnőtt-orvosra lenne szükség. Illetve, ha egy betegség növekedne, vagy csökkenne, azok csak lassú folyamatok lennének. Mindig ugyanannyi fiatal lépne ki a munkaerőpiacra, mindig ugyanannyian lépnének nyugdíjkorba. Kiszámíthatóbb, tervezhetőbb lenne a gazdaság működése.


Amikor én születtem, akkor nagyon sok gyerek született (1970-es évek közepe). Iskolában végig magas osztálylétszámok voltak, alsó tagozatban két műszakba jártunk: voltak délelőttös és délutános heteink, mert egyszerűen nem volt elég tanterem, nem volt elég iskola. Amikor felnőttünk, egyszerre sokan akartunk állást találni, lakást venni (igaz, az már jobban széjjelhúzódik az egyéni sorsok különbözősége miatt). Aztán utána meg kevés gyerek született, jöttek az iskolabezárások, pedagógus-munkanélküliség, amit iskoláskoromban én el se tudtam volna képzelni.

Amikor megöregszünk, sokan leszünk nyugdíjasok, és jóval kevesebb lesz az utánunk jövő aktív korú népesség, amelyiknek a nyugdíjunkat ki kell termelnie.

Ez utóbbi különösen katasztrofális következményekkel fog járni. Ezért lett volna jó, ha megmaradnak a magánnyugdíj-pénztárak (MANYUP), melyek okán az állami nyugdíjintézetre kisebb teher járult volna. Orbán Viktor nem így akarta.... :-(

Ettől függetlenül is fontos lett volna, hogy megálljon a népességcsökkenés, pontosabban annyi gyerek szülessen, amennyi újratermeli az előző generáció népességét. Úgy tudom, Orbán minden erőfeszítése ellenére sem sikerül ez, vagyis folyamatosan egyre kevesebb aktív korú ember fog majd egyre több nyugdíjast eltartani. Eltartani, így mondom, mert maradt a korábbi rendszer, hogy az aktuálisan befizetett járulékokból fizetik ki az aktuális nyugdíjakat. A MANYUP-rendszer ezt változtatta volna meg úgy, hogy a nyugdíj egy része öngondoskodás alapján az illető saját korábbi befizetéseiből származott volna. Ezt tette tönkre Orbán 2010-ben.

2021. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
89%
Én sem akarok gyereket, nincs ebben semmi különleges vagy rossz. Úgy érzem nem tudnám kezelni a folyamatos sírást és hogy mekkora igényei vannak a gyereknek. Ez van. Nem vagyok egy ősanya, ezért inkább nem is szülök. Viszont sajnos vannak olyanok, akik így gondolják mint én, de már csak azért is szül 5 gyereket, hogy aztán jól elb@ssza az életüket.. :/
2021. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
22%

"Ebben az országban szülni nem érdemes. A semmire nem kell szülni."


EZzel csak az a gond, hogy a világban pont a szegény országoban magas a születésszám.

2021. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
99%
A mostani lehetőségek mellett csoda, ha egyet bevállal az ember. Mi sem vállalunk többet. Dolgoztam rendesen, vissza akartam nenni 2 év után, jaj, hát sajna nem lehet, mert spórolás van és nem férek bele az új rendszerbe. Oké, keressünk másikat. Több diplomás, nyelveket beszélő, fizikai munkától sem félő fiatalként nem kelletten sehova, mert hát a gyerek. Volt ahol simán a szemembe mondták, h én vagyok a tökéletes jelölt, de jaj, a gyerek. Végül protekcióval sikerült egy kb minimálbéres helyre becsusszanni. Két év alatt egy hetet hiányoztam a gyerek miatt. Az ovódában úgy néznek rád, mint a véres rongyra, ha kéred a nyári ügyeletet, mert dolgozol...szüljön ide a franc, én nem játszom ezt végig mégegyszer. Ezt az egyet is örülök, ha tisztességgel fel tudjuk nevelni és útnak indítani az életben.
2021. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
93%
15. Ezel csak az a baj hogy ők éheznek családostol én meg nem akarom nézni ahogy a gyereknek korog a gyomra.
2021. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
95%
Ebbe az országba jelenleg tényleg nem érdemes gyereket vállalni. A mostani politikai helyzet miatt már legszívesebben én is bármelyik pillanatban kiköltöznék ha lenne rá lehetőségem, biztos nem akarnám hogy a gyerekeim, unokáim itt nőjennek fel. Aki teheti az külföldre költözik, szerintem már külföldről sem akar senki ideköltözni mert szinte az összes Európai országban jobban és könnyebben meg lehet élni mint itt. Aki meg ideköltözik az szerintem pár évnél nem is marad tovább, inkább ők is továbbmennek Nyugatra. Ha így folytatódnak a dolog akkor 50 év múlva nem tudom ki fog itt lakni.
2021. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
13%
Miről beszéltek? Az ukránok tömegesen jönnek ide, de bizonyos helyekre a filippinók is. Amúgy meg az is hülyeség, hogy sokan nem vállalnak gyereket. Rengetegen vállalnak.
2021. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
88%
Majd szülnek az ukránok, mongolok, kínaiak, üzbégek. Ja, mégsem, hisz megaszonta a kormány, hogy migránsnak helye nincs az országban.
2021. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%
Nagy probléma bizony, mert akkor kevesebb az adófizető, akiket nyúzni lehet.
2021. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!