Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Probléma, ha ebben az országba...

Probléma, ha ebben az országban sokan nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 11:23
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
93%

Hú, #30-as, szívemből szóltál.

Pont ezen morfondíroztam én is, hogy vajon miféle generáció lesz 2040 környékén, amikor is felnőtté válnak a CSOK gyerekek. Akinek jelentős rész valójában nemkívánt gyerek.

Milyen gyerekkoruk lesz, ha mondjuk szétmentek a szülők, de a raklap hitel, és a naaaaagy ház miatt nem tudtak elválni. Borzalom.

Irgalmazzon nekünk a jóisten! (vagy ki miben hisz/nemhisz)

2021. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

30-31-es!


Nagyon jól látjátok.

2021. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes nekem van jól kereső munkám, épp gyereket várok, nincs hitelem és sima érettségim van, senki fenekét nem nyaltam ki a melóért, nem voltak kapcsolataim stb.

Valahogy nekem nem szörnyű itt lakni, de több külföldi ismerősöm panaszkodik, hogy rossz kint élni az arabok miatt vagy mert magyarként csak szar melót kap,de a rezsi magas(igen a fizu is az de a nagyon magas reszi miatt, ugyanott van ahol a part szakad) stb.

Nem tudom hol éltek de van egy sejtésem, hogy csak azt károgjátok vissza amit a tv-ben láttok és nem a való életben. Vagy olyan megkeseredettek vagytok, hogy csak a rosszat látjátok, de hé ha nem jó itt nem kell Magyarországon élni, ki lehet menni pincérnek egész évben gürizni mint az állat és télen hazajönni, úgy tényleg sok pénzt lehet keresni,de kint elvárják a rendes munkát és nem lehet úgy lógni mint itthon szokás.Hajrá.

2021. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
89%

33-as , szerintem te toltál túl valamit ( valószínűleg az M1-et) .

Külföldön nem mindenki pincér, meg takarító. Akinek van valamilyen szakmája ( lsd. a tőlünk hiányzó kőműveseket, festőket, villanyszerelőket stb.) vagy

akinek diplomája, és hozzá a megfelelő nyelvtudása van, az nem csak mosogatni fog :) .

Kíváncsi lennék azért, hogy érettségivel mi az a jól kereső munka, illetve neked mi is számít annak, mert az én környezetemben ez a két metszet nem találkozik túl sűrűn.

2021. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
53%

Maradjunk annyiban, hogy állami intézményben dolgozom és elég volt hozzá elvégeznem egy okj- t. Mielőtt az állami részén azt gondolná, huu tuti Fideszes a munkahely, hát nem ,mindenki baloldali keményen,de ez nem zavar és még ők is elegedettek és nem akarnak költözni:D

Igen építőmunkásnak ki lehet menni, de sokan azért jönnek vissza mert ott tényleg melózni kell keményen, ezért nagyobb is a fizu. Nincs ilyen-olyan szünet, kifogások, mímelések és nem lehet húzni az időt dolgokkal, tehát ntényleg a 8 óra 8 órát jelent stb. A magyar munka mentalitás kint nem létezik, ezért jobb a Fizetés.

2021. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
97%

Ha van egy Okj végzettséged, akkor mégsem csak egy érettségivel keresel jól....

"Nincs ilyen olyan szünet, kifogások..." Ezekszerint akkor itthon nem kell annyira dolgozni a pénzért ( vagy te nem dolgozol annyit...). Tudom, hogy mindenki magából indul ki, szóval mesélj még.

Persze ezt én is tapasztaltam ( tisztelet a kivételnek !) ,bemegy az ember egy állami intézetbe pl. Kormányablak, és az ügyintézők legalább fele vakarózik, és már simán 45 perccel a munkaidő vége előtt elhajtják az embert egy egyszerű nyomtatvány kitöltéssel.

Tényleg ez az igazi, követendő munkamorál.

2021. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
88%
Okj csak egy kis plusz, maga is tudja hogy van érettségi aztán főiskola stb. Az okj max plusz pontot jelent. A magyar munkamentalitás sok helyre érvényes én speciel az építőmunkásokra is értem, nálunk amúgy pont nem érvényes, sőt itt mindenki túl buzgó, cuki hogy belelát a munkahelyemre, de ezzel nem engem éget.
2021. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
21%

Hát, ha valaki nézi a jelenlegi gazdasági helyzetet, akkor nincsen oka optimizmusra.


Ha az érzelmi oldalát nem nézzük a gyerekvállalásnak, csak az anyagit, akkor szerintem érdemes, legalábbis nekem biztos.


Jelenleg is jó állásom van, a feleségem is jól keres, diplomások vagyunk, és 3 gyereknek szándékozunk diplomát adni a kezébe. A gyerekek után elég jó adókedvezmények járnak, ha 3 vagy 4 gyereked van, alig fizetsz SZJA-t és akkor még a többi támogatásról nem is beszélünk, mi felvettük mindet egy fillérig, szép házat építettünk belőle az agglomerációban.


Amúgy is legalább 3 gyereket terveztünk felnevelni, ha ezt még támogatják is, annál jobb.


Ha nézed a jelenlegi demográfiai helyzetet, egy a biztos, az, hogy 15-20 év múlva az a nyugdíjjárulék, amit ma én és a kortársaim befizetnek szart sem fog érni, tehát az én az állami nyugdíjamból már nem fogok tudni megélni, az egészen biztos.


Két módja van, hogy ezt kiküszöböljem: 1. magánnyugdíjpénztár (ez már van, próbálok spórolni) és egyéb befektetések, valamint az, hogy öregkoromra számíthassak a gyerekeim segítségére.


Hát, igyekszem úgy nevelni őket, hogy ne utáljanak meg felnőttkorukra, remélem, hogy számíthatok majd rájuk.

2021. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
17%

Kinek probléma?

7- "túlnépesedés van a Földön" Én még elférek, és úgy látom, hogy te is.

2022. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
100%
Mi a francnak? gyereket??? ide???
2022. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!