Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utaznál nyaralni a férjed...

Utaznál nyaralni a férjed nélkül úgy, hogy ő munka miatt nem mehet el veled/veletek?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk miatt jött a kérdés, nem akarok senkit felháborítani, felzaklatni, vagy provokálni.


46 éves, egész életében háztartásbeli volt. A lánya 23. Ő két éve végzett az egyetemen, férjhez ment utána, most lett 1 éves a gyerekük.

Elég aktív a közösségi médián, és kb már az egyetem alatt is csak azt láttuk, hogy ők az anyjával éppen Hong Kongban vannak, vagy Vietnámot utazzák körbe, esetleg télen elmennek 3 hétre a Maldív-szigetekre, most éppen leköltöztek 4 hétre Horvátországba.


Régen, amíg egyetemista volt, azt mondta, hogy nagyon kevés a kötelező órája és imád utazni, ez gimiben problémás volt, mert sportolt, különórára járt, évközben nem fértek bele a 3-4 hetes utak és az anyukája úgyis ráér, miért ne menjenek.


Utána lett a baba ugye, akkor pár hétig (!) nem mentek sehová, de tavaly nyáron már lementek Horvátországba, meg Ausztriába a hegyekhez. Szintén úgy, hogy nagyi, a lánya és az unoka. Mert hogy az anyukája nem dolgozik, tud segíteni a gyerek körül is, esetleg ha kimennek hozzájuk barátok, barátnők, jobban kikapcsolódnak, mintha ő lenne ott egyedül a babával.

Meg hogy az apja a munka miatt nem tud eljönni csak 2-3 napra maximum, a férje is sokat dolgozik és hogy ő minden nyaralásról fáradtabban megy haza, neki az a pihenés, ha otthon csend van. De így kb egy hónapban pár napot, max egy hetet vannak együtt... Nekem nincs még gyerekem, de nem tudnám elképzelni, hogy pl az első születésnapját az apjától távol töltse, mert tengerpartozunk éppen, vagy hogy a párom, szerelmem nélkül legyek hónapokat.


Jól keres a férje és az apja is, nem az van, hogy ők itthon zsíros kenyeret esznek... De ez nekem fura, hogy a férfiak lapátolják haza a pénzt, ők meg utaznak a nagyvilágba több hetet egyhuzamban.


2021. júl. 28. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Fu, megint egy masok eleteben vájkáló. Ha nekik igy jo, kit izgat...en mar azt se ertem, amikor abba kötnek bele, hogy nem dolgozik a no, el van tartva.


Mit vegzett az egyetemen 2 ev alatt?

2021. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Hat figyelj. En jol keresem, anyukam nem dolgozik es vele jarok el mindenhova. Apa fizeti az utazasokat - jo, nem ilyen nagykoltsegvetesu utakat, de na. Apat nem erdekli a kulfold, evente ketszer elmegy anyummal valami gyogyhelyre orszagon belul. Neki tobbre nincs igenye, de anyukamat szivesen engedi.


Amugy nem is rossz otlet ez a harmasban unokazas. A parom nekem se igen tud mindig szabira jonni, en barmikor.

2021. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsére nem vagyunk egyformák és a leírás alapján ez a férfiaknak is tökéletes. Te majd máshogy csinálod. Amúgy szerintem ez tök fasza és jó nekik, hogy lehetőségük van rá.
2021. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
95%
Ha megtehetik miért ne. Ha mindkét fél így szereti ahogy írtad akkor oké.
2021. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Kit erdekel? Masok az igenyeik, van aki szeret utazni, es van aki inkabb otthon pihen, ne irigykedj. Ha ez igy van evek ota akkor mukodik a dolog, ha nem sokat talalkoznak, legalabb nem unjak meg egymast.
2021. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nyaralás a férjemmel közös szabadidőt jelenti, mikor nincs munka, telefon stb..

Mi mindig is ragaszkodók boltunk, mióta együtt élünk nem töltöttünk külön éjszakát. Valaki szerint biztos ez a furcsa. Nekem fura lenne anyummal utazgatni, én szeretem ha együtt a család. Úgy igencsak eltudnám képzelni, de a férjem nélkül nem. De ki tudja, nem próbáltuk.

2021. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem gond, hogy külön nyaralnak, az igen hogy lényegében alig találkoznak és lehet nyaralás úgy időzíteni, hogy ne a gyerek szülinapjára essen. Szóval ennyi utazás túlzás.
2021. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én képtelen lennék erre és a férjem is utálja ha külön van a családjától.
2021. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Abban nem latok problemat ha neha kulon mennek, de azt nem csinalnam hogy a masik allandoan dolgozik en meg elvagyok a tengerparton. Azt gondolom a szulei a lanynak ezt szoktak meg, de nem biztos hogy az ő ferje hosszu tavon csak statisztalni akar a csaladban. De a lany ehhez szokott, kerdes a parja ezt akarja - e valoban, vagy csak meg akar felekni. Egy biztos barhogy toltik az idejuket kozos dontesnek kell lennie,elvarasok nelkul.
2021. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Én 3 napja értem haza, köszi a férjem is jól van és én is jól éreztem magam ;)
2021. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!