Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utaznál nyaralni a férjed...

Utaznál nyaralni a férjed nélkül úgy, hogy ő munka miatt nem mehet el veled/veletek?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk miatt jött a kérdés, nem akarok senkit felháborítani, felzaklatni, vagy provokálni.


46 éves, egész életében háztartásbeli volt. A lánya 23. Ő két éve végzett az egyetemen, férjhez ment utána, most lett 1 éves a gyerekük.

Elég aktív a közösségi médián, és kb már az egyetem alatt is csak azt láttuk, hogy ők az anyjával éppen Hong Kongban vannak, vagy Vietnámot utazzák körbe, esetleg télen elmennek 3 hétre a Maldív-szigetekre, most éppen leköltöztek 4 hétre Horvátországba.


Régen, amíg egyetemista volt, azt mondta, hogy nagyon kevés a kötelező órája és imád utazni, ez gimiben problémás volt, mert sportolt, különórára járt, évközben nem fértek bele a 3-4 hetes utak és az anyukája úgyis ráér, miért ne menjenek.


Utána lett a baba ugye, akkor pár hétig (!) nem mentek sehová, de tavaly nyáron már lementek Horvátországba, meg Ausztriába a hegyekhez. Szintén úgy, hogy nagyi, a lánya és az unoka. Mert hogy az anyukája nem dolgozik, tud segíteni a gyerek körül is, esetleg ha kimennek hozzájuk barátok, barátnők, jobban kikapcsolódnak, mintha ő lenne ott egyedül a babával.

Meg hogy az apja a munka miatt nem tud eljönni csak 2-3 napra maximum, a férje is sokat dolgozik és hogy ő minden nyaralásról fáradtabban megy haza, neki az a pihenés, ha otthon csend van. De így kb egy hónapban pár napot, max egy hetet vannak együtt... Nekem nincs még gyerekem, de nem tudnám elképzelni, hogy pl az első születésnapját az apjától távol töltse, mert tengerpartozunk éppen, vagy hogy a párom, szerelmem nélkül legyek hónapokat.


Jól keres a férje és az apja is, nem az van, hogy ők itthon zsíros kenyeret esznek... De ez nekem fura, hogy a férfiak lapátolják haza a pénzt, ők meg utaznak a nagyvilágba több hetet egyhuzamban.


2021. júl. 28. 20:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajat privat dolguk.
2021. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyum is elment nyaralni a munkatársaival, meg mostohafiával. Nevelőapumat a házból se nagyon lehet kirobbantani, csak ha dolgozni megy. :D Nem minden ember szeret kimozdulni.
2021. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Én az elmúlt években volt hogy gyeden voltam, most babát várok, nem dolgozom. Nagymamámhoz szoktunk hetekre lemenni a gyerekekkel. Vidék, jó levegő, kertes ház, hinta, medence stb. Minden van, ami egy gyereknek öröm. Nekem is jó, mert a férjem sokáig dolgozik, felnőtt társaságom alig van itthon. Ráadásul szeretek nagymamámékkal lenni. A férjem is jön egy hétre, de több szabadságot nem vesz ki, hogy maradjon is. És tényleg neki is nagyobb pihenés, ha kicsit egyedül van. Imádja a gyerekeket, de mikor munka után hazajön és megnéz egy filmet vagy játszik az xboxon, az nagyobb pihenés mint a gyerekek után szaladgálni.

Ha pedig ez mindannyiunknak jó, akkor pont nem érdekel mások véleménye.

2021. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
45%
Egy rokonunk miatt jött a kérdés - magyarul más életét teregeted itt ki. Inkább a sajátoddal foglalkozz.
2021. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
Hat sztem nem jo dolog, ha valakik hazasok egyutt illene nyaralni menni, de ez az en velemenyem, ahany haz annyi szokas sokan nem szeretnek "mindig egymas nyakan lenni"
2021. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!