Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt lehet covidos...

Keresztelő előtt lehet covidos a nagymama. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz helyzet. Holnap lesz a 11 hónapos kislányom keresztelője. Anyukám 3 napja be van rekedve, ma már az orra is elkezdett folyni és köhög is kicsit. Egy háztartásban él apukámmal és a 2 tesómmal. A keresztelőn még a férjem szűk családja lenne, asztalfoglalásunk van egy étterembe, ők már nagyon várják és mivel onnan is egy gyereket keresztelnek ugyanekkor, így lemondhatatlan.


Anyukám azt mondta, hogy ő csak a templom ajtajánál állna kb dupla maszkban és az étterem előtt várna (az rengeteg idő, de addig ő nem tudna hazamenni). Ő ajánlotta apukámnak, hogy a tesóimmal inkább ők is egyenek külön (nekünk külön terem van foglalva, így nagyon kellemetlen lenne) vagy inkább ne is menjenek. Erre apa kiakadt, hogy ő neki ehhez nincs köze, ő nem beteg, ő ugyanúgy menne, mintha semmi nem történt volna.


Apa és a 2 tesóm ugyanúgy hordozhatja a covidot tünet nélkül, így nem szívesen ülnék velük emiatt összezárva egy terembe, félnék, hogy a kislányom elkapja, de bennem van, hogy bárhol összeszedhetjük, mivel állandóan megyünk valahova, sosem tudhatjuk ki beteg mellettünk + tavaly úgy kaptam el a covidot, hogy csak egy kötelező babavizsgálaton voltunk FFP2 maszkkal... 0 családi kontakttal.


A másik lehetőség, hogy mondom, hogy ne jöjjenek csak a templomba vagy oda sem. (A másik asztalnál ülés nekem olyan bizarr + lehet üres hely sem lenne). Egyrészt nekem ez lelkileg eléggé fájna (bár nem vallásosak, de a családdal szivesen lennének), úgy érezném kirekesztem őket, nagyon bántana a lelkiismeret, de akkor is, ha a babám pont ott kapná el a covidot emiatt. Másrészt apukám úgy megsértődne, hogy kb évekig nem szólna hozzám....


Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2021. aug. 7. 22:51
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem eez nem covid.
2021. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
74%

Lehet covidos, akinek csak a torka fáj vagy csak nátha szerű tünetei vannak. Nem egy ilyen embert ismerek. Egyetlen egy módja van eldönteni : pcr teszt.

Ha nem csináltatja meg valaki, akkor ne menjen tömeges rendezvényre. Ha sokallja az árát, akkor majd máskor meggondolja kire szavaz. Meg lett mondva, hogy nálunk nem lesz havi x mennyiségű ingyenes teszt. Ez nem Ausztria, hanem a balkán. A háziorvosok is küldhetnek tesztelőt az emberre valóban, de a tapasztalatok szerint csesznek rá. Engem egyértelmű tünetekkel sem kezelt potenciális covidosként az enyém. Saját pénzből kellett tesztre mennem, ami pozitív is lett természetesen.

2021. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
38%
Jaja, hiába van oltva, teszteljen.. Minek is az oltás ha az oltottaktól is ennyire fosnak egyesek?
2021. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem kizárt, hogy covid. Nem mindenkinek vannak látványos tünetei. Azt hogy covid-e vagy megfázás, nem az itteni laikus fórumozók hivatottak eldönteni, hanem a teszt.

Egyébként akkor sem dől össze a világ, ha pozitív. A keresztelők többsége manapság úgyis csak majomkodás. Lehet zabálni, ajándékot kap a gyerek, mehet a sok szép fénykép a közösségi oldalakra, pedig nem ez lenne a dolog lényege, hanem a vallás. A legdurvább, amikor nem hívő családnak még templomba is van pofája elmenni és a pap ehhez asszisztál is.

2021. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
67%

“Jaja, hiába van oltva, teszteljen.. Minek is az oltás ha az oltottaktól is ennyire fosnak egyesek?”


Talán mert jogosan fosnak egyesek. Például a kínai szart sem ér sok esetben és azt adják orrba-szájba. Nem én mondom, hogy olyan, mint hallottnak a csók, hanem az ellenanyag tesztek. Ha minden beoltottnak lenne annyi esze, hogy elvégeztesse a vizsgálatot, akkor lennének meglepetések.

2021. aug. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
30%
#10! Nem, az üzenet rémesen fals. Nézd meg pl.az egészsegügyisek kötelező oltását. Te jobban érzed magad attól, hogy oltottan fertőz meg egy egészségügyis? Vagy az eü.beavatkozás igénybevétele. Ha oltottan vagy covidos, nem vagy veszélyes műtét közben, csak oltatlanul? Tessék, itt a 13-as(lehet, hogy az is te vagy, ugyanannyi pöttye van.) Nem "fosik" senki senkitől, csak tudja, hogy coviddal lehet fertőzni, nem oltatlansággal🙄 Ennek az ellenkezőjét hiteti el a kormány ezzel a sok idióta látszatintézkedéssel. De befogom a pofám, nem viszem el a kérdést, a választ már leírtam.
2021. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
54%
Bocs, #5,9 voltam.
2021. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
51%
"Talán mert jogosan fosnak egyesek." Nem állítom hogy nincs igazad: De mégis minek az oltás? Értelmetlen.
2021. aug. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
74%
16-os: először is kórházakban/rendelőkben továbbra is kötelező a maszk az ott dolgozóknak is, műtét közben meg pláne(akkor is kellett amikor nem volt vírus). Milyen álom világban élsz? Azt hiszed nem mosakszanak be műtét előtt és viselnek közben maszkot? Sima háziorvosom és a asszisztense is maszkban volt végig. Igen ha ő oltva van,de a beteg nem akkor fertőzhetne, csak hát mint fentebb említettem így elég nehéz...
2021. aug. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
66%
Nem, pont azt nem értem, hogy miért kötelezik őket oltásra, amikor így is többezren felmondtak és most is felmondásnak emiatt? HA egyéb védőfelszerelés úgyis kell, ami ad valamennyi védelmet, HA az illető valóban covidos. Nyereség 0, veszteség többezer dolgozó. Ugyanez a betegek szemszögéből. Ha nem tudsz igénybe venni egy eü.beavatkozást, mert nincs pénzed PCR tesztre, akkor az állapotod romlik, miközben mondjuk pont nem vagy covidos, és nyugodtan megműthetnének. Mellesleg TB-t fizetsz a semmire. Ja, nem, bocs, nem a semmire, mások 25.oltására. Mire fel? Miközben az oltott covidost simán megműtik.(Azt is a te TB-ből.)
2021. aug. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!