Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt lehet covidos...

Keresztelő előtt lehet covidos a nagymama. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz helyzet. Holnap lesz a 11 hónapos kislányom keresztelője. Anyukám 3 napja be van rekedve, ma már az orra is elkezdett folyni és köhög is kicsit. Egy háztartásban él apukámmal és a 2 tesómmal. A keresztelőn még a férjem szűk családja lenne, asztalfoglalásunk van egy étterembe, ők már nagyon várják és mivel onnan is egy gyereket keresztelnek ugyanekkor, így lemondhatatlan.


Anyukám azt mondta, hogy ő csak a templom ajtajánál állna kb dupla maszkban és az étterem előtt várna (az rengeteg idő, de addig ő nem tudna hazamenni). Ő ajánlotta apukámnak, hogy a tesóimmal inkább ők is egyenek külön (nekünk külön terem van foglalva, így nagyon kellemetlen lenne) vagy inkább ne is menjenek. Erre apa kiakadt, hogy ő neki ehhez nincs köze, ő nem beteg, ő ugyanúgy menne, mintha semmi nem történt volna.


Apa és a 2 tesóm ugyanúgy hordozhatja a covidot tünet nélkül, így nem szívesen ülnék velük emiatt összezárva egy terembe, félnék, hogy a kislányom elkapja, de bennem van, hogy bárhol összeszedhetjük, mivel állandóan megyünk valahova, sosem tudhatjuk ki beteg mellettünk + tavaly úgy kaptam el a covidot, hogy csak egy kötelező babavizsgálaton voltunk FFP2 maszkkal... 0 családi kontakttal.


A másik lehetőség, hogy mondom, hogy ne jöjjenek csak a templomba vagy oda sem. (A másik asztalnál ülés nekem olyan bizarr + lehet üres hely sem lenne). Egyrészt nekem ez lelkileg eléggé fájna (bár nem vallásosak, de a családdal szivesen lennének), úgy érezném kirekesztem őket, nagyon bántana a lelkiismeret, de akkor is, ha a babám pont ott kapná el a covidot emiatt. Másrészt apukám úgy megsértődne, hogy kb évekig nem szólna hozzám....


Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2021. aug. 7. 22:51
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
40-es: Kérlek, hagyjál már most ezzel. Ha akarja gyakorolja, ha nem akarja nem gyakorolja. Ha ő 25 évesen úgy dönt, hogy buddhista akar lenni, akkor majd áttér. Keresztény irányba szeretnénk terelni a gyerekünket, de ha nem akarja, ha utálja, gyűlöli, akkor természetesen nem fogjuk ezzel tönkretenni az életét. Mert az egyébként mennyivel lenne másabb, hogy pl apa, anya elmegy a templomba, beszél Istenről stb, ő meg ebből kb kimarad. Majd akkor, ha ez neki rosszul esik akkor 18 évesen felveszi a vallást, addig meg, ha tegyük fel erre érzékeny lenne, akkor meg családon kívülinek érezné magát e téren? Szerinted a mentális fejlődésére melyik lenne rosszabb hatással? Ha próbáljuk terelgetni vagy ha kirekesztjük? Nyilván a gyerekünket nem fogjuk sem vallási, sem más téren kiközösíteni. Annyira indokolatlanul szenzitívek lettek 2021-re az emberek. Akkor majd reklamálok már egyet a szüleimnek, hogy miért nem kérdezték meg tőlem, hogy szeretnék-e megszületni, mielőtt "készítettek"... Egyetértek a személyiségi jogok tiszteletben tartásával, de a mindenbe belekötéssel nem.
2021. aug. 9. 13:30
 42/54 anonim ***** válasza:
85%
Felnőttként tanfolyamra kell járni ha keresztény akarsz lenni. Én ezért nem házasodtam templomban. Ha másért nem erre jó lesz hogy meg van keresztelve.
2021. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
26%

"Amúgy amikor én covidos voltam, annyi volt, hogy folyt az orrom 3 napig"


Csak szólok hogy erre a betegségre pont nem jellemző az általános takony fejűség. Például ez az egyik tüneti különbség amivel megkülönböztethető sejtésre, hogy covid19 vagy influenza

2021. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Nem a képzeletemből pattant ki, hogy covidos vagyok. 2 pozitív PCR tesztet produkáltam 3 hét különbséggel. 8 hónap után 1953 au/ml ellenanyagom volt, oltás nélkül + 9 hónapja nem érzek szagokat és ízeket. Csak szólok, hogy ez bizony tömény covid volt.
2021. aug. 9. 22:10
 45/54 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat azt kihagytam, hogy a nátha tünetek megjelenése után 2 nappal egy kis lázam volt. Nem éreztem lázasnak magam, meg sem mértem volna ha nem folyik rólam egyik pillanatban a víz, míg a másik pillanatban majd szét fagytam. Nagyon változóak a covid tünetek. Amikor nálam ezek jelentkeztek a neten nem is találtam ilyen tüneteket a covidnál, csak Szijjártó dokumentációja után (nyilatkozott, hogy milyen tünetei vannak) kezdett gyanússá válni a dolog először.
2021. aug. 9. 22:15
 46/54 anonim ***** válasza:
27%
Én benned csalódtam. Le kellett volna mondanod. Ha olyan fontos lenne neked a család lemondtad volna, hogy később mindenki ott legyen. Remélem apád nem bocsájt meg.
2021. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Miután anyám többször megjegyezte más szavakkal, hogy őket annyira nem izgatja a keresztelősdi, mert nem vallásosak és a szervezés terén már előre ki akarta magát vonni a forgalomból (bár nem kértem volna meg semmire) ezért egy csepp lelkiismeret furdalásom nincsen amiatt, hogy nem mondtam le. El akartak jönni, hogy lássák az unokát, a babákat (kivétel apám a viselkedése alapján), együtt legyen a család. A családi feelingért volt oda anyám, nem magáért a keresztelőért. Mivel ezt az időpontot is 2 hétig egyeztettük, aztán közölte a gyerekünk keresztanyja, hogy nekik szeptembertől nem jó és a pap is mondta, hogy nekik is búcsúk és rendezvények lesznek, plusz 3 hét múlva esedékes egy 20 fős családi összejövetel ugyanezekkel az emberekkel, ezért úgy gondoltam nem fogom lemondani. Ne ítélkezz addig, amíg nem tudsz minden részletet. Ha anyáék mélyen hívòk lennének és nekik egy szent nap lett volna ez akkor mindent elkövettem volna annak érdekében, hogy átrakjuk, ha kellett volna akkor nem az ismerős papot kérjük meg, na mind1.
2021. aug. 10. 00:20
 48/54 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben lemondtam volna egyébként. Megtartjátok akkor hónapok múlva, ha úgy a jó. Úgyis találkoztok ismételten ugyanezzel az emberekkel 3 hét múlva.

Addig jelképesen megtarthattátok volna a keresztelkedést a keresztszülőkkel, ha olyan hamar akartátok volna.

Bár már mindegy.


Eleve nem jó úgy tartani ünnepséget, hogy valamelyik hozzátartozó beteg. (például: influenza) Most benne volt a pakliban hogy még covidos is.

A templomban távol ültek az emberek? Vagy oda is beült anyukád valakik mellé?


Mindenesetre ő is, te is hibás leszel, ha valaki emiatt lesz beteg. Bár reméljük ilyen nem lesz.



Fiatalként eléggé érdekes oldottátok meg. Felnőttként.

2021. aug. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

Azt mondta anya a templomban majd a templom végén ül, ehelyett ott tömörült mindenki mellett... Azt mondta dupla maszkot vesz fel, de egy db eldobható sebészi volt rajta.


Amúgy azért is nagyon hülye helyzet, mert a másik babát is ugyanekkor keresztelték, aki a mi gyerekünk unokatesója. Nem mondhatuttuk azt a másik nagymamának, hogy ti is maradjatok otthon, amikor ő nekik meg a keresztelő tényleg egy nagyon nagy esemény. Itt nem csak a mi gyerekünkről volt szó. Akkor valószínűleg empatikusabban oldom meg. Bár a családom sem állt egy cseppet sem empatikusabban nálam a dolgokhoz... Mondtam előtte amúgy a férjem családjának is, hogy mi a helyzet, de eszük ágába nem volt azt mondani, hogy akkor ne legyen kajálás, mivel attól a másik családrész ugyanúgy ünnepelt. Ígyis már 5 hónapot toltunk a keresztelőn, hónapok múlva is mi rá a garancia, hogy nem betegszik le valaki?

2021. aug. 10. 07:50
 50/54 anonim ***** válasza:
64%
A maszk SEMMITŐL nem véd! Tök mindegy, milyen maszkot vett volna fel. Te csak keresed a hibát mindenki másban, mikor világos leírták előttem, hogy le is mondhattad volna. Ha meg annyira nem tartod empatikusnak a családod, minek hívtad meg őket?
2021. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!