Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt lehet covidos...

Keresztelő előtt lehet covidos a nagymama. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz helyzet. Holnap lesz a 11 hónapos kislányom keresztelője. Anyukám 3 napja be van rekedve, ma már az orra is elkezdett folyni és köhög is kicsit. Egy háztartásban él apukámmal és a 2 tesómmal. A keresztelőn még a férjem szűk családja lenne, asztalfoglalásunk van egy étterembe, ők már nagyon várják és mivel onnan is egy gyereket keresztelnek ugyanekkor, így lemondhatatlan.


Anyukám azt mondta, hogy ő csak a templom ajtajánál állna kb dupla maszkban és az étterem előtt várna (az rengeteg idő, de addig ő nem tudna hazamenni). Ő ajánlotta apukámnak, hogy a tesóimmal inkább ők is egyenek külön (nekünk külön terem van foglalva, így nagyon kellemetlen lenne) vagy inkább ne is menjenek. Erre apa kiakadt, hogy ő neki ehhez nincs köze, ő nem beteg, ő ugyanúgy menne, mintha semmi nem történt volna.


Apa és a 2 tesóm ugyanúgy hordozhatja a covidot tünet nélkül, így nem szívesen ülnék velük emiatt összezárva egy terembe, félnék, hogy a kislányom elkapja, de bennem van, hogy bárhol összeszedhetjük, mivel állandóan megyünk valahova, sosem tudhatjuk ki beteg mellettünk + tavaly úgy kaptam el a covidot, hogy csak egy kötelező babavizsgálaton voltunk FFP2 maszkkal... 0 családi kontakttal.


A másik lehetőség, hogy mondom, hogy ne jöjjenek csak a templomba vagy oda sem. (A másik asztalnál ülés nekem olyan bizarr + lehet üres hely sem lenne). Egyrészt nekem ez lelkileg eléggé fájna (bár nem vallásosak, de a családdal szivesen lennének), úgy érezném kirekesztem őket, nagyon bántana a lelkiismeret, de akkor is, ha a babám pont ott kapná el a covidot emiatt. Másrészt apukám úgy megsértődne, hogy kb évekig nem szólna hozzám....


Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2021. aug. 7. 22:51
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
75%

Már teljesen mindegy, nem?


Tényleg nem volt rugalmas a családod. Anyukád tipikus Karen féle. Nem hibáztatlak emiatt. Rakd helyre, ha legközelebb olyan dolgot mondd, vagy csinál. Persze az anyukád, de felnőtt ember és meg kell tanulnia, hogy nem mindegy megy úgy, ahogyan ő azt elképzeli. Ő is tisztelem téged és az akarataidat, amikor RÓLAD ÉS A CSALÁDODRÓL van szó. Mert már a párod és gyerek/gyerekek a családod.


A másik nagymama is beteg volt?



Te szóltál mindenkinek, hogy mi van, ezek után ők döntik el mit csinálnak azok, akik veszélyeztettebbek.


Próbálj túl lépni rajta.

2021. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%
A maszk a többieket védi és persze azt is aki hordja. Csak az emberek képtelenek felfogni, hogy így nem lélegzik ki vagy be a vírusokat. Ha csak egy ember viseli a maszkot 2 ember közül már az is csökkenti a fertőzés esélyét, ha mindketten viselik ez a % arány csak nő.Sosem lesz 100%-os a védelem, de máris kisebb eséllyel fertőz mint nélküle. Valahogy a japánok ezt több tíz éve értik és nátha esetén is képesek viselni.
2021. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:
50-es: Én mindenkit elhívtam a templomba, anyát is, de mivel 3 hét múlva, ha minden jól megy találkozunk ezért úgy beszéltük meg eredetileg, hogy anyéák nem jönnek a keresztelő utáni ebédre, de elcsomagoltatom és beadjuk nekik az udvaron, szabad levegőn és találkozunk úgy. Ezután jött apa sértődöttsége, meg az, hogy anya meggondolta magát. Tehát a keresztelőről én senkit nem tiltottam ki. Mennyivel lett volna jobb tőlem, hogy meg se hívom őket? Eszem ágába nem lett volna ilyen és nem is.lesz soha. Anyával amúgy napok óta tisztáztuk már az egészet, leteszteltette magát, a PCR és a gyorsteszt is negatív, apával jó ideig még úgysem fogom beszélni... A történtek függvényében, így utólag is azt mondom nem mondanám le. Ígyis 5 hónapot csúsztattuk, aztán 2 hét volt összeegyeztezni ezt a rohadt időpontot, mert sosem volt jó senkinek, következőlrg hétvégén meg tavasszal tudták volna a gyerekeket megkeresztelni, ha a covid engedte volna, ha nem akkor meg már majdnem 2 évesen lettek volna megkeresztelve. Amúgy anya is tudja, hogy mennyit szívtunk az időponttal, nekem amikor mondta, hogy beteg megfordult egy kis időre a lemondás a fejembe, ő bíztatott hogy nehogy már lemondjam... Amúgy már elengedtem, ebből a szituációból úgy úgysem lehetett volna kijönni, hogy mindenkinek jó legyen. Már csak azt remélem, hogy senki nem betegszik le.
2021. aug. 13. 12:44
 54/54 A kérdező kommentje:
51-es: Köszönöm a tanácsod!🙂 A másik nagymama nem volt beteg, csak a keresztapuka volt berekedve, de anyának is így kezdődött... Azóta nem tudok semmit. Anya amúgy nem erőszakos, csak most erősebb volt benne a vágy, hogy az unokája közelében legyen, mint a félelem attól, hogy megfertőz másokat. Belátta azóta, hogy nem így kellett volna eljárnia... A másik nagymama szerintem 40 fokos lázzal is halálnyugodtan ölelgette volna a babákat, anélkül, hogy 1 szót is szólt volna arról, hogy nincs jól. Mentek már betegen úgy újszülötthöz covid alatt, mintha semmi bajuk nem lenne... És biztos vagyok benne, hogyha legközelebb jönne hozzánk valaki bármelyik családrészről és fájna pl a torka egy rohadt szót nem szólna róla...
2021. aug. 13. 12:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!