Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt lehet covidos...

Keresztelő előtt lehet covidos a nagymama. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz helyzet. Holnap lesz a 11 hónapos kislányom keresztelője. Anyukám 3 napja be van rekedve, ma már az orra is elkezdett folyni és köhög is kicsit. Egy háztartásban él apukámmal és a 2 tesómmal. A keresztelőn még a férjem szűk családja lenne, asztalfoglalásunk van egy étterembe, ők már nagyon várják és mivel onnan is egy gyereket keresztelnek ugyanekkor, így lemondhatatlan.


Anyukám azt mondta, hogy ő csak a templom ajtajánál állna kb dupla maszkban és az étterem előtt várna (az rengeteg idő, de addig ő nem tudna hazamenni). Ő ajánlotta apukámnak, hogy a tesóimmal inkább ők is egyenek külön (nekünk külön terem van foglalva, így nagyon kellemetlen lenne) vagy inkább ne is menjenek. Erre apa kiakadt, hogy ő neki ehhez nincs köze, ő nem beteg, ő ugyanúgy menne, mintha semmi nem történt volna.


Apa és a 2 tesóm ugyanúgy hordozhatja a covidot tünet nélkül, így nem szívesen ülnék velük emiatt összezárva egy terembe, félnék, hogy a kislányom elkapja, de bennem van, hogy bárhol összeszedhetjük, mivel állandóan megyünk valahova, sosem tudhatjuk ki beteg mellettünk + tavaly úgy kaptam el a covidot, hogy csak egy kötelező babavizsgálaton voltunk FFP2 maszkkal... 0 családi kontakttal.


A másik lehetőség, hogy mondom, hogy ne jöjjenek csak a templomba vagy oda sem. (A másik asztalnál ülés nekem olyan bizarr + lehet üres hely sem lenne). Egyrészt nekem ez lelkileg eléggé fájna (bár nem vallásosak, de a családdal szivesen lennének), úgy érezném kirekesztem őket, nagyon bántana a lelkiismeret, de akkor is, ha a babám pont ott kapná el a covidot emiatt. Másrészt apukám úgy megsértődne, hogy kb évekig nem szólna hozzám....


Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2021. aug. 7. 22:51
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
88%

"#29! Akkor még nem volt rendelet. Péntektől van"


Megnéztem,csodálatos,már csak azt nem értem h akkor minek fizeti az ember a tb-t...

2021. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
54%
Na, nekem pontosan ez a problémám. Ezért hőbörögtem. Tök jó, hogy az oltottaknak kifizethetjük az oltását, meg a tesztjeiket, de abból inkább a saját tesztem fizetnék, meg a saját ellátásom fizetném.
2021. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nem értem. Ha covidra gyanakszol, akkor nem kéne elhagyni a lakást és a kontaktoknak sem. Fel kell hívni a dokit, ő telefonon elmondott tünetek alapján eldönti, hogy ha lehet covid, akkor teszt lesz. Ha az pozitív, akkor karantén a kontaktoknak is. Vagy már nem ez a protokoll?

Ha tényleg covidos és elmegy a rendezvényre, akkor akárki elkaphatja. Ez nagyon random. Ahogy írtad, maszkban is el lehat kapni. De nem biztos. Én együtt aludtam a covidos férjemmel, de soha nem kaptam el. Ez változó, nem tudod kiszámolni. Nem számít a maszk. Vagy elkapod, vagy nem.

2021. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi lett?
2021. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi nem voltam világos. A covidosokat is műtik és úgy rakják őket külön. Szülészeten pl. A vip szoba covidisoké ha épp van...
2021. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

Végül az lett, hogy telefonon mondtam a szüleimnek, hogy jöjjenek csak a templomba, utána meg a kaját elvisszük hozzájuk becsomagolva. Később visszahívtam őket, hogy ne siessenek majd el, hátha meg tudjuk valahogy másképp oldani a helyszínen. Apukám annyira megsértődött, hogy a templomba sem jött el. Anya és a 2 tesóm el akartak köszönni a templom után, de nagyon tétovázva, meg kérdezték még, hogy akkor most hogy legyen, szomorú arccal. A férjem családja erősködött, hogy jöjjenek már ők is enni, majd külön asztalnál esznek. A férjem mamája azt mondta, hogy ha anyáék nem jönnek akkor ő sem jön...


Összegezve csalódtam apámban, hogy nem jött. Csalódtam anyámban, hogy annak ellenére, hogy 2 napig mondta, hogy nem lenne lelkiismerete összezárva lennie a gyerekekkel, plusz a rokonokkal mégis szemrebbenés nélkül beült egy fél osztályteremnyi, alagsori terembe. Igaz maszkban, de mi értelme volt, ha enni levette, na meg köhögött is néhanyszor... Végül magamban is csalódtam, hogy engedtem a nyomásnak (hosszú ideje piszkál az egész család, hogy túlreagálom a covidot, kezeltessem ki magam) és nem állítottam le anyát. Ha valakinek valami baja lesz azt se magamnak, se neki nem fogom megbocsátani, az biztos. Egyre jobban azt gondolom, hogy neki ez covid...

2021. aug. 8. 22:51
 37/54 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom. Erre az lett volna a megoldás, hogy már az első tüneteknél teszteltetitek anyukádat az eseményre való tekintettel. Mert az várható volt, ha nem is az, mára nem múlik el, te meg úgyse leszel nyugodt. Ezért nem kellett volna hagynod, hogy ellenkezzen, magad miatt. Ez mostmár így alakult, tanulj belőle és legközelebb legyen "szabály"családi buli előtt, hogy aki tünetet mutat, tesztel,vagy nem megy.

Reméljük, nem lesz semmi gond, csak egy sima nátha volt, de jó lenne, ha megírnád majd.

#5voltam

2021. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Hát igen, köszönöm szépen! Anya nem akart "csak rekedtség" miatt tesztelni, ha meg pénteken megy, akkor meg több, mint valószínű, hogy nem lesz meg az eredmény. :/ Mondtam neki, hogy teszteljen most akkor, utólag, de most sem hajlik rá. Annyira felelőtlen... Meg van róla is a véleményem, meg összességében mindenkiről (magammal együtt). Eddig mindig kiálltam a véleményem mellett, mindenkivel szembe mentem, hónapokig a saját szüleinkkel nem találkoztunk. Szinte rá ment a házasságom, azóta sem vagyunk a legjobban a férjemmel, a mai napig piszkál a coviddal. Állandóan azzal idegesít mindenki, hogy túlféltem a gyereket. A legkevésbé pont anya piszkált, erre ő a legfelelőtlenebb... Egyszer engedtem ezt el a nyomás miatt, de van olyan érzésem, hogy nem kellett volna. Anyát meg ahogy ismerem vagy nem fog teszteltetni vagy ideg és azt hazudja, hogy negatív. Szóval gratulálok a családomnak, a férjemnek, a családjának, hogy egy beteg embert bíztattak, hogy jöjjön és legfőbbként magamnak, hogy nem állítottam meg, egyszer...
2021. aug. 8. 23:49
 39/54 A kérdező kommentje:
Az ideg helyett igent akartam írni, csak a tudatalattim jellemezte a lelkiállapotomat.😀
2021. aug. 8. 23:50
 40/54 anonim ***** válasza:
33%

Miért kell egy csecsemőt belekènyszeríteni egyből ilyen szituációkba?

Szülőként akár milyen fontos a vallás, egy gyerekre ráerőltetni... Miért nem vártok inkább? És majd ha tud önállóan gondolkodni,megkeresztelkedim

2021. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!