Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő előtt lehet covidos...

Keresztelő előtt lehet covidos a nagymama. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

Borzasztóan rossz helyzet. Holnap lesz a 11 hónapos kislányom keresztelője. Anyukám 3 napja be van rekedve, ma már az orra is elkezdett folyni és köhög is kicsit. Egy háztartásban él apukámmal és a 2 tesómmal. A keresztelőn még a férjem szűk családja lenne, asztalfoglalásunk van egy étterembe, ők már nagyon várják és mivel onnan is egy gyereket keresztelnek ugyanekkor, így lemondhatatlan.


Anyukám azt mondta, hogy ő csak a templom ajtajánál állna kb dupla maszkban és az étterem előtt várna (az rengeteg idő, de addig ő nem tudna hazamenni). Ő ajánlotta apukámnak, hogy a tesóimmal inkább ők is egyenek külön (nekünk külön terem van foglalva, így nagyon kellemetlen lenne) vagy inkább ne is menjenek. Erre apa kiakadt, hogy ő neki ehhez nincs köze, ő nem beteg, ő ugyanúgy menne, mintha semmi nem történt volna.


Apa és a 2 tesóm ugyanúgy hordozhatja a covidot tünet nélkül, így nem szívesen ülnék velük emiatt összezárva egy terembe, félnék, hogy a kislányom elkapja, de bennem van, hogy bárhol összeszedhetjük, mivel állandóan megyünk valahova, sosem tudhatjuk ki beteg mellettünk + tavaly úgy kaptam el a covidot, hogy csak egy kötelező babavizsgálaton voltunk FFP2 maszkkal... 0 családi kontakttal.


A másik lehetőség, hogy mondom, hogy ne jöjjenek csak a templomba vagy oda sem. (A másik asztalnál ülés nekem olyan bizarr + lehet üres hely sem lenne). Egyrészt nekem ez lelkileg eléggé fájna (bár nem vallásosak, de a családdal szivesen lennének), úgy érezném kirekesztem őket, nagyon bántana a lelkiismeret, de akkor is, ha a babám pont ott kapná el a covidot emiatt. Másrészt apukám úgy megsértődne, hogy kb évekig nem szólna hozzám....


Ti mit tennétek a helyemben?


Köszönöm!



2021. aug. 7. 22:51
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
52%
A nem oltottakat is műtik, akkor is ha beteg... csak őket külön terembe helyezik a műtét után. Értem hogy gyűlölködni akarsz és ez nem is lenne gond, de legalább e téren mutatnál egy alap tudást nem pedig sötétséget,kedves utolsó.
2021. aug. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam végig, egyéb javaslat. Mégis mondjátok le a ti gyereketek keresztelőjét. Majd megtartjátok a másik gyerektől függetlenül. Láthatóan a szüleidnek fontos, hogy ott legyenek, te szeretnél jót csinálni, akkor lesz a legjobb, ha máskor tartjátok.
2021. aug. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
86%
Napok óta betegek, és este 11-kor, a gyk-n gondoltad megoldani a dolgot? Okos.
2021. aug. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

5-ös: Köszönöm az ötletet! Sajna a gyorsteszt antitest teszt, anya covidos barátnőjének negatív lett 1 hét utá is.


22. Igen, ez jó lenne, csak itt nagyon korlátozottak az időpontok alapból vallási rendezvények miatt meg nem akarjuk a 4. Hullámot kivárni. Na meg a leendő keresztszülők gyereke ősztől kb havonta beteg, mert a suliban összeszed mindig valamit. Ismerős a pap, az étteremtulaj és még a pincérek is, a helyszín sem változhat.


23. Te is okos vagy, mert látom nem igazán mentek át a dolgok... Nem betegek, csak anya beteg. Csütörtökön tudtam meg, hogy be van rekedve, este 22.00-kor közölte, hogy folyik az orra és köhög is... Amúgy csütörtök óta gondolkodunk mi legyen, eddig csak anya különült volna el, de mivel láthatóan lebetegedett, nem csak egy kis rekedtség, ezért ez bekavart, hogy mi legyen a vele egy háztartásban élőkkel. Annyira okosnak tűnsz, szóval a megkérdőjelezés és az ítélkezés helyett írjál már akkor, kérlek valami hasznosat. Köszi!

2021. aug. 8. 09:01
 25/54 anonim ***** válasza:
47%
Készülődj inkább, mindjárt indulni kell.
2021. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
44%

Minél inkább félsz, annál inkább bevonzod!

Nem kell ennyire fosni. Éld az életedet! Lehet csak a tesódékra is rányomták hogy covidosak. Más betegségek is vannak ám!

2021. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
71%
#31! A sötétség úgy látom, odaát van!😉Az oltatlanokat is megműtik, HA bemutat műtét előtt egy negatív PCR tesztet, amit önköltségen végeztetett el. Ez az oltottara nem vonatkozik. Értem, hogy okoskodni akadsz, de ahhoz lehetnél egy kicsit tájékozottabb.
2021. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

"A nem oltottakat is műtik, akkor is ha beteg... csak őket külön terembe helyezik a műtét után. Értem hogy gyűlölködni akarsz és ez nem is lenne gond, de legalább e téren mutatnál egy alap tudást nem pedig sötétséget,kedves utolsó."


Na pont te dumálsz oltári baromságokat és még nagy az arcod is!


A nem oltottakat nem teszik sehova külön!

Egynapos negatív pcr teszttel műtenek.

És ne ugrálj mert nics egy hónapja h engem műtöttek ezért csak tudom h megy és nem a szomszéd marinéni pletykáira hagyatkozok...


Hogy a kérdésre is válaszoljak,nem találgatni kell itt a gyk-n,hanem el kell menni orvoshoz és a diagnózis alapján lehet dönteni a továbbiakról.

2021. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
81%

"HA bemutat műtét előtt egy negatív PCR tesztet, amit önköltségen végeztetett el. Ez az oltottara nem vonatkozik."


Ez sem teljesen igaz ,nem kellett önköltségen tesztet csinálni,a kórház vette le ingyen.

2021. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
87%
#29! Akkor még nem volt rendelet. Péntektől van!
2021. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!