Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értitek? Mert én nemnagyon.

Értitek? Mert én nemnagyon.

Figyelt kérdés

Beiratkozni egy szakmunkásba azért mert ott angol nyelvet tanitanak..hogy majd 4 éb múlva new yorkba kössön ki, és azt dolgozza "ami jön".

Testvérem barátnőjéról van szó. Szerintetek?


2010. aug. 29. 23:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is égő neki, aztán ezzel menőzik. Biztos buta, mint a segg. Ku.rván@k elmehet nyelvtudás nélkül is.
2010. aug. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
én is szakmunkásba jártam, és az idegen nyelv az szakmai idegen nyelv volt. TEhát csak azt nyomattuk ami a vizsgára kellett. Ha náluk is így lesz ez, és még csak nem is a szakmájában akar majd melózni, akkor ez kevés lesz.
2010. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a boldoguláshoz szükséges minimumot egyszerűsíti le. Látta valakitől a példát, csak abba nem gondolt bele, hogy kellene egy B-terv. Mi van, nem sikerül odakinn? Akkor felháborodva szidja majd a nemtudommit, és itthon fog minimálbérért gályázni - gyakorlat és érettségi nélkül. Ez kb. annyira ostoba elgondolás, mint egy ismerős kislány azt mondta, hogy neki is lesz diplomája (válaszreakció volt az én sikeremre), kérdeztem, miből: az volt a válasza, hogy tetováló lesz... Nos, hajrá a testvéred barátnőjének. Nagyon kiforratlan még szegény...
2010. aug. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyébe elmennék egy fizetős esti gimibe, ahol 2 év alatt leteszi az érettségit, oda elég csak hetente 2x bejárni, angolt ott is ugyanúgy tanul, és oda mindenkit felvesznek, nincs felvételi. És könnyebb mint a szakmunkás.

Aztán érettségi után meg elmehetne egy okj-s képzésre, az is csak 2 éves.

2010. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe a gimibe fölveszik esti levelezőre:

[link]

2010. aug. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
még akkor is felveszik ha már késve iratkozik be, még egy hónappal később is
2010. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
szakmunkásba a büdös életbe nemfog rendesen megtanulni angolul. esetleg ha szakközépbe olyan szakra jelentezett volna ami kéttannyelvu..akkor aztmodnom megtanulhat mert ott nagyon rámennek ..de egy szakmunkásképzőbe talán ha van 1-2 angolora egy héten. ez semmi. nem tudom h ő ezt hogy gondolta..ha esetleg magántanárhoz járna mindennap akkor biztos megtanulna.
2010. aug. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem mondható kielégítőnek a szakiskolai nyelvoktatás, bár nyilván vannak kivételek, pl. akadhatnak lelkes nyelvtanárok, de az alábi felmérés elég lehangoló:

[link]


Legalább valami olyasmi szakmát tanulna, amivel el tudja képzelni a jövőjét, de a legfontosabb: ahhoz főként ő kell, hogy megtanuljon angolul, nem elég a nyelvoktatás...

2010. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm is ezt csinálta. Csak ő Dublinba ment. Alap nyelvtudással, elhelyezkedett a szakmájában. Ott tanulta a nyelvet, biztos munkája volt, jól keresett, pár évig kint volt. Már itthon van, de azt mondta a pár év, amíg kint volt egyenlőre gondtalan életet jelent... Majd 5 év múlva tervezi megint, hogy megy. jelenleg nem dolgozik, de van 2 kocsija, lova, háza...

Szóval neki bejött. Nem lehetetlen, de nem is könnyű.

2010. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!