Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsések azok akiket...

Szerencsések azok akiket hamar eljegyeznek illetve elvesznek?

Figyelt kérdés

A környezetemben valahogy azt látom mindenkinek hamar összejön a házasság csak nekem nem. Már rokonok is kérdezgetik hogy mikor fog majd elvenni a barátom. Én meg semmit sem tudok mondani erre. Bár a barátommal 1 éve együtt vagyunk, még nem élünk együtt, de még nem akar eljegyezni. Azt mondta ő még várna ezzel. Csak az a baj hogy én meg már 30 éves leszek, és egy nő mindig veszít az értékéből ahogy öregszik.

Sok ismerőst meg már 3 hónap után eljegyeznek, illetve 1 év után felesegül is veszik őket.

Az exem is azt mondta kevés idő az, hogy 3 hónapja együtt vagyunk (nem a házasságra értette, hanem a kaocsolat komolyságára), de a következő nőt pont 3 hónap alatt el is vette, mert besikerült egy gyerek.


2021. okt. 15. 12:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%
Azért én megnézném, az ilyen "hamar beleugrunk a házasságba" hosszútáv meddig fognak tartani...
2021. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%

Inkább házasodj később egy biztos, és komoly kapcsolatba, mint huszonévesen túl legyél 2 váláson.

Én is a 30-at töltöttem be mire megházasodtam, kár is lett volna korábban, mert nem volt megfelelő kapcsolat.

2021. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
93%

Az ugye megvan, hogy egy nő “értékét” nem az adja, hogy “elveszik”?


Vagy ez még mindig a középkor?

2021. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
64%

Hát, ahol a házasságban látják egy kapcsolat non plus ultráját, ott bizony a 30 éveddel “vénlánynak” számítasz! 😀

Most már kapcsolatilag a második hullámra számíthatsz (elváltak) de azok viszont nehezebben házasodnak újból. Az viszont tény, hogy akit 1-3 éven belül nem vesznek el, utána már kicsi az esélye.


Szerintem szakadj le a kétségbeesett eröltetéséről a házasságnak, akkor hamarabb találsz párt és az idő múltával majd kiderül mire mentek egymással! 3 hónap ismeretség után ezt eröltetni kifejezetten taszító és meggondolatlan dolog.

2021. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%

Egy év semmi, hülye lennék hozzámenni valakihez mikor még ki sem ismertem rendesen.

Nem tartom szerencsésnek azokat akik túl fiatalon megházasodnak, mert az fix hogy abból válás lesz. (kb 1%-tól eltekintve)

Az ember rájön 35-40-45 évesen hogy ő még nem tapasztalt szinte semmit, csak egyetlen emberrel (vagy kettővel), mert túl korán elköteleződött. Amikor beüt az életközepi válság, akkor jönnek ezek a gondolatok, a kétségbeesés.

Veled meg az a probléma hogy nem azért akarsz házasodni mert úgy érzed hogy meghalnál érte, ha csak rá gondolsz már szétesel, igazi lelki társat találtál, hanem mindegy kivel, csak hadd házasodj, hogy biztonságban érezd magad. Ezt onnan gondolom hogy felhoztad az exed. Neked gondolom a mániád a házasság, ami komolytalanná teszi a szándékodat, és elüldözi a pasikat. Hamis remény ha azt hiszed hogy aki házas, az be van biztosítva egy életre.

2021. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem aki 3 hónap után már eljegyezi a párját, az még nem érett meg a házasságra. 3 hónap, az még a "rózsaszín köd" kategóriája. Nem mondom, ha nagy a szerelem és komoly a szándék, és már nem olyan fiatalok a felek (tehát már van némi élettapasztalatuk), szerintem 1-1,5 év után már reális lehet az eljegyzés.
2021. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Csak a mostani barátommal beszéltem erről a dologról, de vele is csak mostanában 1 év után. Az exem csak szimplán nem tartotta komolynak a ksocsokatunkat, de azért ha már a gyerek becsúszott neki mással, azért már akkor azzal a nővel komolyan összejött.
2021. okt. 15. 13:01
 8/48 anonim ***** válasza:
35%

1, mi 9 hónap után házasodtunk össze és 26 éve vagyunk együtt.

Ráadásul fiatalok is voltunk, én 19, férjem 24.

A 30 felett, évek óta együtt járó ismerőseink meg minde elváltak...

2021. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
84%

Három hónap után én nem venném komolyan a leánykérést.

Nekem ehhez minimum egy év együtt élés az alap.

2021. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
92%
Pár év múlva nézd meg hányan maradtak együtt...
2021. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!