Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsések azok akiket...

Szerencsések azok akiket hamar eljegyeznek illetve elvesznek?

Figyelt kérdés

A környezetemben valahogy azt látom mindenkinek hamar összejön a házasság csak nekem nem. Már rokonok is kérdezgetik hogy mikor fog majd elvenni a barátom. Én meg semmit sem tudok mondani erre. Bár a barátommal 1 éve együtt vagyunk, még nem élünk együtt, de még nem akar eljegyezni. Azt mondta ő még várna ezzel. Csak az a baj hogy én meg már 30 éves leszek, és egy nő mindig veszít az értékéből ahogy öregszik.

Sok ismerőst meg már 3 hónap után eljegyeznek, illetve 1 év után felesegül is veszik őket.

Az exem is azt mondta kevés idő az, hogy 3 hónapja együtt vagyunk (nem a házasságra értette, hanem a kaocsolat komolyságára), de a következő nőt pont 3 hónap alatt el is vette, mert besikerült egy gyerek.


2021. okt. 15. 12:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
92%

A fb úgy ahogy van hamis képet mutat nagyon nagyon sok esetben. Sok olyan rokonom és barátom van, akik a fb-on nagyon boldog házasságban élnek, miközben nekem azt írják, hogy mennyire utálják ezt a gyökeret, vagy felhív és elmeséli, hogy egy hete hazaköltözött de visszament, az uncsitesómat egyenesen veri a férje a kislányuk szeme láttára, de bárki hív rájuk rendőrt mindig letagadja, elesett stb, a fb-on ők is nagyon szép pár.

Teljesen fölösleges ezen a házasságosdin aggódni, egyszerűen boldognak kell lenni és kész.

Anyámat 20 év után vette el a nevelőapám, (50!!! évesen) párszor összegyűjtöttek az esküvőre, aztán mindig inkább nyaralni mentek belőle.

Anyámat baromira nem izgatta soha, hogy nem férj és feleség.

2021. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
92%
Sajnállak hogy ilyen szűk gondolkodásmódod van, elég sok értelmetlen szorongással életed az életed ha ez a mérce nálad és elég gyenge értelmű is ha csak ebben látod egy nő értékét.
2021. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
93%
A nő nem használati tárgy ( ahogy a férfi sem), hogy az értékéből veszítsen.
2021. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
8%

A férfinek szerintem ennek ilyen villámcsapás szerű érzésnek kéne lennie. Ezzel a nővel szeretné leélni az életét. Nem ilyen évek alatt megfontolgatott, “jól körülnéztem, nekem nem fog jobb jutni, megülök itt” döntésnek. Ha egy férfi nem szerelemből vesz el, akkor én nem érezném igazinak. Én tudtam, hogy a párom így vett el. Főleg ha tudja is, hogy neked ez fontos, nem lép semmit? Az igaz, hogy a langyos pocsolya, komfort kapcsolatokban lehet a legkellemesebben lubickolni és a leghosszabban.

Ezzel a szöges ellentétét mondtam az előző válaszolóknak, de attól még így érzem. Nem akarok valakinek a jól átgondolt, racionálisan választott felesége lenni.

2021. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
91%
43 értem mit mondasz de te valószínűleg nem találkoztál még pl nárcisztikus férfival. Na ők pl az első évben a csillagokba ropitik a párjukat, elveszik aztán jön a fekete leves.
2021. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
96%

Magad és a párod miatt akarj házasodni, ha TI akarjátok, ne más miatt, mert mond ezt azt valaki.

Kit érdekel más mit mond.

Annyiban megértelek hogy házasság párti vagy, mert van ilyen is, és olyan is, mint akik írták hogy nem akarnak, nem csak házasságot, de gyereket sem.

Az exed sem normális abból a szempontból, hogy a gyerek miatt vette el a nőjét. Csak ezért nem szabad házasodni.

2021. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem csak a gondolkodásoddal van a baj, és a középkori környezettel, ami körülvesz. Miért nem X-hez méred magadat, aki 30 éves korára bejárta már a fél világot, vagy Y-hoz, aki addigra megcsinálta a doktoriját, vagy Z-ra, aki ekkorra megnyitotta a saját cukrászdáját, vagy napesig lehetne sorolni? Abba belegondoltál, hogy egy év alatt még össze se költöztetek a pároddal, akkor hova gondolkodnátok eljegyzésben, meg annál komolyabb dolgokban? Ne abból indulj ki, akik becsúszott terhességekre, meg hormongőzös rózsaszín ködben házasodnak, aztán amikor jönnek a szürke hétköznapok, csak pislognak. Ezt a részt nem szokták kiteregetni se a facebookra, se a rokonoknak.

Soha nem vezet jóra, ha másokhoz méricskéled az életedet körülményeidet. Nincs két egyforma sors. Boldog vagy? Ha igen, jó. Ha nem, tegyél ellene.

2021. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
66%
35) A lánykérés megtörténhet sokkal korábban is, mint az esküvő, de már kimutatja vele, hogy igen te vagy az a nő. Mondjuk a kérdező nem is él együtt a párjával. Szerintem ne vetesd el magad akárkivel, csak hogy elmondhassad, hogy elvettek.
2021. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
94%

Ez pont egy olyan kérdés, amiben nem lehet általánosítani. Mindenkinek más az útja.

Van, akit 18 évesen elvesznek és életük végéig boldogok együtt. Ismerek ilyet.

Van, akit 18 évesen elvesznek és két évig se bírják egymás mellett, 20 évesen már egyedülálló anyuka volt a csaj. Ilyet is ismerek.

Van, akit 30+-osan, vagy 40+-osan ér utol a házasság. Közülük sokan együtt maradnak, sokan meg nem. Ilyeneket is ismerek.

Van, aki sosem házasodik meg, " csak " együtt él valakivel, mert nekik így jó.

Van, aki élete végéig egyedül van. Olyan is akad, aki válás után újra hozzámegy az előző férjéhez, mert mégis ő az igazi.

Ahányan vagyunk, annyi féle életünk van.

Nem lehet azt mondani, hogy szerencsések azok, akiket hamar eljegyeznek vagy elvesznek, 3-4-5 hónap után, akiket meg nem, azok szerencsétlenek. Tedd le ezt a zsákot magadról, fölöslegesen cipeled. Jól érzed magad a pasiddal? Akkor hagyd, hogy minden a maga idejében történjen, a többiekre meg tegyél, jó magasról.

2021. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy már sokan leírták előttem, nem lehet így általánosítani. De a magam részéről átérzem, amit írsz. Én is 30 vagyok, és mindig ez volt a vágyam, hogy megtaláljam a lelki társam, akivel összeházasodunk, és lehet saját családom. Idáig nem jött össze, és néha kapom a megjegyzéseket, lesajnálást, amiért egyedül élek. Meg vannak ilyen statisztikák, hogy társkeresőn is kortól függetlenül a legtöbb férfi 20onéves nőt keres. :D Szóval létezik előítélet. Azért bízom benne, hogy rám is vár valaki.
2021. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!