Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők,vagy a férfiak fogadják...

A nők,vagy a férfiak fogadják el könnyebben a párjuk gyerekét?

Figyelt kérdés
Nyilván más,ha vele él,mintha két hetente elhozza két napra.Milyenek ilyenkor a karácsonyok,szilveszterek,mennyire jelent ez nagy változást a gyermektelen félnek?

2021. dec. 11. 19:20
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy a férfiak könnyebben elfogadják a párjuk gyerekét. Mondom ezt nőként. Nagyon sokszor szégyellem magam a többi nőtárs helyett is, olyan aljas és féltékeny módon tudnak viselkedni..


Az én szüleim ugyancsak elváltak. Apa másodjára is megnősült, nemrég azonban elvált. A második feleséggel eleinte szimpatizáltam, normális, barátságos nőnek tűnt. Egy idő után azonban kimutatta a foga fehérjét, engem és a húgomat ki akart túrni. Elvárta volna, hogy Apa minden pénzt az ő három gyerekére fordítson (a nő már kétszer volt férjezett, mielőtt megismerte Apát, a 3 gyerek 2 apától született), bennünket pedig ne támogasson, segítsen egy petákkal sem.


Anyukám a második házasságát tapossa. Szerelmes lett egy másik férfiba, ezért mentek szét a szüleim. A párja kisfiát azonban nem bírja elviselni, egyenesen gyűlöli, mert a mostani párjának az exe egy félcigány nő, ő szülte a fiút. A nő egy darabig vissza akarta szerezni a párját, nem akarta, hogy a gyermek csonka családban nőjön fel, emellett anyukámat is átkozta hangosan az utcán. Anyukám elérte, hogy a férfi lepattintsa a gyereket, kb. 1 éve nem is találkoztak egymással. A jelenlegi férje viszont elfogadott minket.

Szerintem ez nagyon nem korrekt édesanyám részéről, biztos, hogy ez a viselkedés idővel konfliktust fog szülni, bár ne legyen igazam.


24/N

2021. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
87%

A férfiak, ez nem kérdés!!!

Tapasztaltam.Apám elfogadta a nője gyerekeit, a nője tönkre akart tenni engem, és állandóan ellenem hergelte apámat.

2021. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
82%

Még annyit fűznék hozzá a 41-es válaszhoz, hogy nagyon sok esetben nem tudom megérteni az embereket.

Elválnak, még akkor is, ha a házasság javítható lenne, aztán panaszkodnak, hogy a 2., 3. házasság vagy élettársi kapcsolat sem az igazi, plusz a párjuk gyerekét nem szívlelik. Ha olyan férfibe habarodik bele az ember, akinek gyerekei vannak, nem várhatja el, hogy a férfi mellőzze a gyerekeit! Bezzeg nagyon sok nő azt várja, hogy a gyerekét, gyerekeit ajnározza az új férfi, még akkor is, ha a vérszerinti apuka segíti, támogatja a lurkókat. Ugyanez vonatkozik nőkre is. Aki nem bírja elviselni a gyerekeket, az válasszon független, egyedülálló embert, de ne akarjon éket verni a partner és a gyerek, gyerekek közé! Ha szerelmes leszek egy olyan emberbe, aki már élt házasságban, és gyerekei születtek, a csemetéket kutya kötelességem elfogadni.


24/N

2021. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
72%
A Szita Bence ügy jól beutatja hogy a nők meddig képesek elmenni hogy az előző kapcsolatból származó porontyot eltüntessék. És hány ilyen ügy van ahol ki sem derül az igazság.
2021. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
Ezek már nagyon szélsőséges példák.Nyilván kutyakötelessége elfogadni,jófejségből játszhat is vele,de az apja dolga rendezni a saját gyerekét.Tesómnak mondta a párja ,ha van kedve segíthet zuhanyoztatásnál a gyereknek.Hát mondanom sem kell,nem bírt a gyerekkel,és mivel nem szólhat rá,ezért mondta a párjának,hogy többször nem szeretné fürdetni(Egy nyolcévest minek),a lányt.A párja mondta neki,hogy pedig lehetnének benne anyai ösztönök,mégha nincs is gyermeke,így hogy fog elbírni a sajátjával.Szerintem a saját az más teljesen,hiszen minden rezdülését ismeri az anyja,ezt a kislányt meg a saját apja ismeri igazán,nem elvárható,hogy tesóm szülői szerepet töltsön be.Szerintem nem jogos a párja kérése.A gyerek dolgait rendezze ő.
2021. dec. 13. 16:19
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már az abnormális, hogy egy 8 évest fürdetni kell. Miafasz???

Nem 8 hónapos, hanem iskolás! Semmi szüksége az apjára zuhanyzás közben, egy számára alig ismert nő társaságára meg pláne.

Természetesen ha épp megsérült vagy fogyatékos a gyerek, akkor nem szóltam, de gondolom, azt leírtad volna.

2021. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Dehogyis.Teljesen egészséges.Az apja szerint fejlettebb,mint a kortársai.Ha fejlettebb agyilag,akkor miért kell segítenie a zuhanyzásnál?Ő azt mondta,hogy a meleg-hideg víz miatt,a beállítása végett.Szerintem kicsit túlajnározza azt a gyereket.
2021. dec. 13. 16:44
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

"mivel nem szólhat rá"

Így eleve nem lehet...


"A párja mondta neki,hogy pedig lehetnének benne anyai ösztönök,mégha nincs is gyermeke,így hogy fog elbírni a sajátjával."

Aki ilyeneket mondana, attól meg menekülnék...

2021. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte leszek.

Én egyedül nevelem a fiam (nő vagyok) de meggondolnám kezdek e gyerekes férfival.

Nem a gyerekkel van gondom. A fiam apjának volt már gyereke mikor összejöttünk, szerettem a kisfiút (bár nagyon ritkán láttam). De az exfeleség állandó kavarása nem hiányzik.

Én teljesen az apja nélkül nevelem a fiam, nincs semmi kontaktom az exemmel.

Nyilván ha egy férfi egyedül neveli a gyerekét és ugyanígy nincs semmi kontakt a volt asszonnyal, azzal semmi bajom nem lenne, de valljuk be az ritka.

2021. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szüleimmel volt úgy, hogy anya gyerekes férfival jött össze, és mostohaapám is ugye kapott egy gyereket anyával. A mi viszonyunk mostohaapámmal mindig zökkenőmentes volt, és anya viszonya is jó volt a mostohahúgommal, bár náluk volt egy hullámvölgy, ami sokkal inkább nevelési, mint vérségi kérdés volt (anya nem értett egyet dolgokban a mostohahúgom nevelését illetően, de nem érezte úgy, hogy a saját gondolatait kifejtheti, vagy beleszólása lehet.) Közös gyerekük nem született, most már húgom is, én is külön élünk, jó a viszonya mindenkinek mindenkivel. Máshol viszont láttam példát arra, hogy nő házasodott férfival úgy, hogy annak volt gyereke, a nővel is született közös, és ott érezhető volt a különbségtétel. Szerintem a férfiak alkalmasabbak más gyerekének az elfogadására mentálisan, mert az ősi közösségekre is jellemző volt, hogy a meghalt férfi özvegyét más férfi vette át, és szokás volt a gyerekekről is gondoskodni olyankor. Meg a nők azok, akik, ha megszületik az első, várva várt gyerekük, rosszabbul viselik, ha ott van apuka másik gyereke is, aki az ő új, saját szemefényétől "rabolja" apuka figyelmét. Amíg nincs saját, addig rugalmasabbak. Pedig általában az az a felállás, amiben a gyerek nem is él velük, míg ha a nőnek van gyereke, akkor általában a férfinak egyenesen együtt is kell élnie a gyerek(ek)kel.
2021. dec. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!