Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a gyereked,...

Mit szólnál, ha a gyereked, akit taníttattatok, támogattatok, inkább háztartásbeli szeretne lenni egy időre? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tavasszal diplomáztam, jogász lettem (később ügyvéd szerettem volna lenni). Az egyetem utolsó éveiben már éreztem, hogy talán nem ez az én utam, hogy nem ezt szeretném életem végéig csinálni. De annyi időt, energiát öltem bele (+a szüleim ugye pénzt)... Hogy nem akartam otthagyni egy megérzés miatt.


Szeptemberben aztán dolgozni kezdtem egy ügyvédi irodánál, és nem lett jobb a helyzet. Nagyon kevés fizetést kaptam, cserébe simán volt, hogy reggel 8-tól este 9-ig is bent voltam az irodában, mert annyi munka volt, és közben a home office-ban, ügyfélszolgálatosként dolgozó barátnőm majd' kétszer annyit keresett, 0 felelősséggel és túlórával. A szüleim bíztattak, hogy mindenki elkezdi valahol, és később jó lesz, de én nem ezt éreztem, nem akartam több időt elvesztegetni.

Október óta nem dolgozom és nem mondom, hogy sosem unatkozom, de ennyire boldog sem voltam még. Élvezem, hogy semmi gondom, dolgom és hogy évek óta nem volt ennyi szabadidőm, hogy nem gyomorideggel kelek és fekszem. Jut időm mindenre, a páromra, a barátnőimre, a hobbijaimra.


A sütés lett az egyik új hobbim, és azt érzem, hogy ezen a vonalon szeretnék továbbmenni. Még nem ástam bele komolyabban magam, de a párom bíztat és támogat, ő azt sem tartja kizártnak és elképzelhetetlennek, hogy talán legyen egy kávézóm az ő befektetésével. Ehhez persze még hosszú az út és nem gondolom, hogy én lennék a legtapasztaltabb attól, mert finom és szép macaronokat sütök délelőttönként, vagy mert jól tudok tortákat díszíteni.

De igen, ez az egész cukrászdolog a befutó, ebben érzem jól magam.


A szüleimnek ezt most mondtam el, ők azt sem tudták eddig, hogy már nem dolgozom az irodánál. Kiakadtak, főleg az apám, hogy nem azért taníttattak kiskoromtól fogva, fizették a nyelvórákat, nyelvvizsgákat, különórákat, tandíjakat, hogy aztán elvégezzek 24 évesen egy okj-t és piskótákat süssek, vagy éppen otthon filmezzek, vagy edzeni, étterembe, vagy szépségszalonba járjak, amíg ki nem találom, mihez akarok kezdeni.

Én nem érzem, hogy jó lenne nekem, ha olyasmit kéne életem végéig csináljak nap, mint nap, ami nem érdekel, amit nem szeretek. Nekem a bojtárkodás ilyen volt... Nem szerettem, folyamatosan gyomoridegem volt és mikor eldöntöttem, hogy ezt így nem akarom tovább és befejezem, megkönnyebbültem és mintha az a kéz, ami a gyomromat és a torkomat szorongatta folyamatosan, amikor a munkámra gondoltam, eltűnt.

A szüleim szemében pedig most én vagyok a fekete bárány.



2021. dec. 27. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
64%
Háztartásbeli akkor lennél, ha férjnél lennél, és nem a szüleid nyakán élnél.... Így szimplán munkanélküli vagy, aki örömködik hogy eltartják, és de jó, mert NEKI jut idő barinőzni, csávózni, hobbizgatni.
2021. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:

Nem élek a szüleim nyakán.

3 éve a párommal élünk együtt.

2021. dec. 27. 21:50
 23/68 anonim ***** válasza:
55%
Akkor meg csak a csávódon múlik. Mondjuk nem szokás otthon lebzselni max ha kisgyerek van akit el kell látni.
2021. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos nekem nem adatott meg,hogy egyetemre menjek. Szüleim 1 forintot sem fektettek volna bele az egyetemre, így nincs diplomám. Helyette cukrász szakmunkás végzettséget szereztem. Több mint 25 év szakmai tapasztalat után, örömmel cserélnék egy irodában dolgozóval, örömmel dolgoznék egy ügyvédi irodában is akár. Kemény munka, sokszor az sem fizet jól, és így karcsonyi hajtásban reggel 6-tól este 9-ig bent voltam. Én 2 évvel ezelőtt azt mondtam magamnak, hogy elég volt. Nem akarok hajnali 4-kor kellni, nem akarók 12 órákat állni egyfolytában. Jelenleg is olyan munkám van amit nem szeretek, de legalább nem olyan nehéz mint a cukrászat. Teljesen más hobbikként cukrászkodni, mert benne dolgozni. De 1 biztos: Ha nem szereted a munkádat, ne csináld. Ha cukrászként akarsz dolgozni, akkor dolgozz benne.
2021. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 Metionin ***** válasza:
92%
22. Akkor meg neki vagy kiszolgáltatva. Nem azzal van a gond, hogy nem tetszik a szüleid által rád erőltetett pálya, hanem hogy nincs önálló jövedelmed, ezáltal munkaviszonyod, ha a pasi nem tartana el, akkor mehetnél vissza a szülőkhöz. Nyilván az ember nem azért öl vagyonokat a gyerek taníttatásába, hogy majd egy pasas jóindulatától függjön, hogy utcára kerül-e, hanem hogy önálló felnőtt legyen, aki a szülőktől (és más pénzforrásoktól) függetlenül is megél. Mi van, ha a párod elhagy? Amíg befutsz a cukrászkodással, mindenképp dolgoznod kellene, nem egyből ott hagyni csapot papot mondván hogy nem baj, majd életem szerelme eltart.
2021. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyen megszerzett tudás, képzettség nem hiábavaló, akkor sem, ha nem azon a területen fogsz végül dolgozni. Érthető, hogy a szüleid csalódottak a pénz miatt, de szerintem semmilyen pénz nem éri meg, hogy aprópénzért dolgozz 12 órákat és még agyon is stresszeld magad. Nekem is volt hasonló munkahelyem. 150 ezer nettóért napi 9-12 (papíron 8) óra munka, teljesíthetetlen elvárások, egy mindennel elégedetlen, ordítozó főnök, egy okoskodó, felülről beszélő kolléga (igaz, volt jófej kolléga is). Utáltam az egészet. Többször volt olyan, hogy hazaértem este 9 körül és sírtam a kimerültségtől. 5 hónap után felmondtam. Később átképeztem magam, új területen kezdtem dolgozni (igen, itt is nehéz elindulni, viszont szeretem, amit csinálok és senki sem ordítozik). Viszont annak a tudásnak, amit egyetemen tanultam, ma is hasznát veszem. Te még csak 24 éves vagy, rengeteg irányban szerezhetsz még tapasztalatokat, ma már nem az van, hogy elvégzünk valamit és egész életünkben azon az egy területen dolgozunk. ha valami annyira nem jön be, hogy fizikailag és/vagy lelkileg kikészít és még szakmai előmenetelt sem látsz benne, akkor azt nem kell csinálni (ha nincs valami kényszerítő tényező). Idővel meg kell találni azt, amit szeretsz.
2021. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
13%

1-es vagyok! Mire ez a nagy lepontozás? Ilyen sok itt a fizikai munkás? Egyébként miért baj az, ha valaki többe nézi a szellemi munkát?

Ne mondjátok, hogy ugyanolyan értékű, mert nagyon nem!

2021. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 Flan ***** válasza:
81%
Nem mertél kiállni magadért gyerekként! Most ennek iszod a levét! Merj azzá válni ,aki mindig is akartál lenni,és végre a saját életed élni. Hatalmas változások lesznek! Sok sikert!
2021. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
100%

#27 Húsz éve telített a jogászszakma. Miért foglalná el az egyik jogászállást egy olyan, aki nem is akarta? Már akkor elpazarolta a tehetségét, amikor őt nem érdeklő szakra ment. Igenis többet ér egy cukrász, mint egy tessék-lássék szellemi dolgozó, aki mást csinálna szívesebben.


Kérdező: én úgy lennék a gyerekemmel, hogy ha tényleg van terve az életre, akkor örülnék neki, de a te szüleid eddig is irányítani akartak téged, nehezen fogják ezt lenyelni.

2021. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudnék komolyan venni egy ilyen helyzetet, van kitartásod végigszenvedni egy nehéz egyetemet, aztán egy hónap után otthagyod az első munkahelyed, mert nehéz pályakezdőként? Ha ráunsz a sütésre mi lesz? Mert mondjuk gyakorló ügyvédként lesz pénzed, lehetőséged elmozdulni valamilyen irányba, de innen? Fel sem merült, hogy a két véglet között is van élet?
2021. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!