Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a gyereked,...

Mit szólnál, ha a gyereked, akit taníttattatok, támogattatok, inkább háztartásbeli szeretne lenni egy időre? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Tavasszal diplomáztam, jogász lettem (később ügyvéd szerettem volna lenni). Az egyetem utolsó éveiben már éreztem, hogy talán nem ez az én utam, hogy nem ezt szeretném életem végéig csinálni. De annyi időt, energiát öltem bele (+a szüleim ugye pénzt)... Hogy nem akartam otthagyni egy megérzés miatt.


Szeptemberben aztán dolgozni kezdtem egy ügyvédi irodánál, és nem lett jobb a helyzet. Nagyon kevés fizetést kaptam, cserébe simán volt, hogy reggel 8-tól este 9-ig is bent voltam az irodában, mert annyi munka volt, és közben a home office-ban, ügyfélszolgálatosként dolgozó barátnőm majd' kétszer annyit keresett, 0 felelősséggel és túlórával. A szüleim bíztattak, hogy mindenki elkezdi valahol, és később jó lesz, de én nem ezt éreztem, nem akartam több időt elvesztegetni.

Október óta nem dolgozom és nem mondom, hogy sosem unatkozom, de ennyire boldog sem voltam még. Élvezem, hogy semmi gondom, dolgom és hogy évek óta nem volt ennyi szabadidőm, hogy nem gyomorideggel kelek és fekszem. Jut időm mindenre, a páromra, a barátnőimre, a hobbijaimra.


A sütés lett az egyik új hobbim, és azt érzem, hogy ezen a vonalon szeretnék továbbmenni. Még nem ástam bele komolyabban magam, de a párom bíztat és támogat, ő azt sem tartja kizártnak és elképzelhetetlennek, hogy talán legyen egy kávézóm az ő befektetésével. Ehhez persze még hosszú az út és nem gondolom, hogy én lennék a legtapasztaltabb attól, mert finom és szép macaronokat sütök délelőttönként, vagy mert jól tudok tortákat díszíteni.

De igen, ez az egész cukrászdolog a befutó, ebben érzem jól magam.


A szüleimnek ezt most mondtam el, ők azt sem tudták eddig, hogy már nem dolgozom az irodánál. Kiakadtak, főleg az apám, hogy nem azért taníttattak kiskoromtól fogva, fizették a nyelvórákat, nyelvvizsgákat, különórákat, tandíjakat, hogy aztán elvégezzek 24 évesen egy okj-t és piskótákat süssek, vagy éppen otthon filmezzek, vagy edzeni, étterembe, vagy szépségszalonba járjak, amíg ki nem találom, mihez akarok kezdeni.

Én nem érzem, hogy jó lenne nekem, ha olyasmit kéne életem végéig csináljak nap, mint nap, ami nem érdekel, amit nem szeretek. Nekem a bojtárkodás ilyen volt... Nem szerettem, folyamatosan gyomoridegem volt és mikor eldöntöttem, hogy ezt így nem akarom tovább és befejezem, megkönnyebbültem és mintha az a kéz, ami a gyomromat és a torkomat szorongatta folyamatosan, amikor a munkámra gondoltam, eltűnt.

A szüleim szemében pedig most én vagyok a fekete bárány.



2021. dec. 27. 21:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
23%

27es, akkor majd hívj bölcsészt ha villanyt kell szerelni vagy felújítani oké?:-D Vagy a jogászok szolgálnak ki a boltban? :-D


Kérdező: ha van félretett pénzed és se a szüleidnek se a pasidnak nem kell eltartani akkor hajrá. ha valakinek el kell akkor szégyen. majd a pasid is megunja hogy kitart, és rájön lukat kap ingyen is.

2021. dec. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
90%
Fogalomzavarban élsz kérdező. te nem háztartásbeli vagy hanem kitartott.
2021. dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
82%
Ha egy ügyvédi iroda sok volt, bele fogsz halni egy cukrászatba. (Amúgy alapos voltál, de van hiba a mesében)
2021. dec. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted a cukrászok nem dolgoznak napi 8-10+ órát?

Egy francokat nem, sőt, sokszor már hajnalban melóznak, hogy friss árut tehessenek a pultba.

És nyugi, hogyha kitanulod a szakmát, nem lesz kávézód, hanem eleinte ugyanúgy ott fogsz gürizni hátul, az ezredik tésztádat kevergetve, mert alulról kezdesz, mint bármelyik másik szakmában.


A cukrászat nem olyan, hogy hú, elvégzem a sulit, aztán már cukrászmester leszek, aki csak díszít. Hát a nagy fenéket.


Kávézó nyitás... miből? Ezerféle engedély kell, alkalmazottak, stb.


Te egy álomvilágban élsz.

2021. dec. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, te csak a kényelmet szereted és illúziókban élsz. Akkor érzed jól magad, amikor nincs a dolgoknak tétje. Angoltanár vagyok. Egyetem mellett korrepetálgatni rohadtul nem ugyanaz, mint heti 45-50 órában benne dolgozni, céges csoportokkal, mert abban van a pénz. Neked nem kell most felelősséget vállalni semmiért, és korábban sem kellett. Ismerd fel ezt a sémát az életedben, mert az összes válaszodból egyértelmű. Csak azokban a helyzetekben érzed jól magad, ahol nincs felelősséged. Most pl gyakorlatilag gyerekstátuszban vagy, nincs más dolgod, mint játszani egész nap. És ezt élvezed. Ami szuper, de felnőtt élet ebből nem lesz.
2021. dec. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem tom, elég önző dolog a szüleidtől, hogy nem azt nézik neked mi a jó, hanem megtérül-e a befektetésük. Hogy várhatják el valakitől 18 évesen, hogy tudja mi akar lenni, válasszon szakot egyetemen és tapsikoljon. Sokan elpártolnak a szaktól, amit választanak, mert megcsömörnek tőle.


Lehet azt kéne tenni, hogy amikor a cukrászdád befut, akkor oda*asznám az asztalukra a tandíjamat. :(

2021. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
68%

Az egyetem utolsó éveiben már éreztem, hogy talán nem ez az én utam, hogy nem ezt szeretném életem végéig csinálni. De annyi időt, energiát öltem bele (+a szüleim ugye pénzt)...


Aha. Ezért aztán beleöltél még több pénzt, még több energiát és csak azután kukáztad. Hihető

2021. dec. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
85%
56os és miből nyitna cukrászdát? Csak nem anyuciék vagy a pasika pénzéből? Mert nem hiszem hogy a kérdezőnek lenne hirtelen 40-50 milliója rá.
2021. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 Metionin ***** válasza:
93%
58-as, írta a kifejtésben, hogy a pasi pénzéből nyitná azt is :D
2021. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
87%
Én azért lennék csalódott mert biztos nem úgy fogom nevelni a lányom hogy elfogadhatónak tartsa hogy függjön valakitől anyagilag. Értem ezt a htbre és a pasid befektetesebol vállalkozás inditasara is.
2021. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!