Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni/elfogadni...

Nem bírom elviselni/elfogadni húgom párját. Más is járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vannak, lényegében már élettársak, de ezalatt az idő alatt sem sikerült "megbékélnem" vele. Persze, látszólag jól kijövünk, de ez csak a látszat, ami nagyon csalóka.

Ki nem állhatom a stílusát. Cinikus, élcelődő, kritikus, kárörvendő.

Ráadásul szkeptikusan áll minden olyan dologhoz, ami nem fér bele a gondolkodásmódjába/világnézetébe/személyiségébe. NEM paranormális, természetfeletti dolgokat értek ezalatt, hanem teljesen hétköznapiakat. Például, a haldokló, rákbeteg nagyapámra azt mondta, hogy igazából nincs is olyan nagy baja, hanem csak pszichésen áll rosszul a dolgokhoz és elhagyja magát. (Azóta sajnos meghalt.)

Plusz, visszaél a helyzetével. Édesanyám kivételez vele, pénzeli nagy összegekkel, mintha a saját gyereke lenne, és mindezt nem, vagy csak alig-alig hálálja meg. Mondanom sem kell, hogy tiszteletlen anyukámmal és édesapámmal is. Gyakran élcelődik velük, és előveszi azt a jellegzetes, cinikus, kritikus, szkeptikus stílusát velük szemben is. Bár ő néha mindezt csak viccnek szánja, de amikor már "kritikuskodik" is, akkor túllő a célon.

Van egy kis pszichopata beütése is. A tekintete is olyan, mint egy ragadozóé, akit gúnyos, rosszindulatú, gonosz öröm tölt el azzal, hogy megkaparintotta a kiszemelt prédát.

Hozzáteszem, hogy nagyon okosnak hiszi magát, mindig csak neki lehet igaza, mindezt pedig a fentebb említett stílusban adja elő. Pedig alacsony a végzettsége. (Bár most nem az iskolázottságon van a hangsúly.)


Viszont kiemelten fontosnak tartom megemlítenem, hogy máskor pedig egészen normális velem és a többiekkel, emiatt is, mint írtam fentebb, a látszat szerint mi ketten jól kijövünk. Ráadásul sokat segített már nekem, tehát vannak pozitív tulajdonságai is.


(Férfi vagyok.)


2022. jan. 9. 11:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Már a leírásod alapján felment bennem a pumpa. Ha az én rákbeteg anyámról mert volna ilyet mondani, letéptem volna a fejét. A pénzt miért fogadja el anyukádtól? Rosszul áll anyagilag, vagy "csak úgy" elfogadja? Azért ez gáz... ez se tetszene.
2022. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

11:37 (Első válaszoló)


Nem áll jól anyagilag, az tény, meg is köszöni, a kapott pénzt, de tenni nem tesz semmit, ami a hálát tükrözné. Sőt, ugyebár írtam fentebb, amit írtam.

2022. jan. 9. 11:42
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok. Én is álltam rosszul anyagilag, de soha nem tudtam volna pénzt elfogadni a barátom anyjától, megölt volna a szégyen. Nem csodálkozok rajta hogy nem bírod, én is rosszul lennék tőle. Mind a 9 év alatt pumpolja anyukádat? Mert ha igen, el lehet gondolkodni rajta hogy csak a jólét miatt van tesóddal.
2022. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%
Én sem kedvelem a bátyám feleségét. Kicsit hasonló karakter mint a “sógorod”. Azt hiszem, részben a kisebbségi komplexusait és a sérüléseit rejti el ezzel, vagy abból fakad, nem is tudom. Amit tudni kell, hogy a bátyám nagyon jól keres, nagyon magas életszínvonalat biztosít a családjának. Mindehhez nem társul semmilyen extrém rossz tulajdonság (szenvedélybetegség, agresszió, pszichés instabilitás), persze azért vannak rossz tulajdonságai pl tényleg borzasztó rendetlen, néha szétszórt stb. A felesége rengeteget panaszkodik rá, megjegyzéseket tesz stb. Nekem ez eleve fura. Közben fogja persze keményen, nehogy megpattanjon :) Anyukám nem egy mintaanyós (de pl az én anyósomhoz képest egy tündér), de folyamatosan keresi ő is vele a konfliktust, beszólogat stb. Ez is minek kell? Velem is kedves szemtől-szemben, de a hátam mögött meg nem. Azt gondolja, velem/velünk kivételeznek a szüleink, pedig nem (mivel ők külföldön élnek, mi nyilván gyakrabban találkozunk, de amikor itthon vannak, akkor szüleimnél laknak, sokszor otthagyják a gyerekeket és mennek kettesben ide-oda). Szerintem sosem fogom igazán megszeretni és megszokni… ez van, el kell egymást viselni.
2022. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Nincs min csodálkozni egy olyan emberen,aki sokat hisz magáról és csak szája van, viszont a pénzt azt elfogadja.Tehát nagyobb a szája,mint a tehetsége, az ilyen embereken én is ki akadok.Sajnos kár,hogy a hugod még nem dobta ki.
2022. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

11:45

Mindvégig pénzelte anyukám.

Ráadásul a családban majdnem mindenkinek magas végzettsége van, így jobban is keresnek, de ezt ő kihasználja.

Viszont, nem mondhatok róla rosszat a család előtt, mert apukámon kívül mindenki úgy védi, mintha valami szent lenne. Ez is a pszichopata játékának a része, hogy jónak hiteti magát.

2022. jan. 9. 11:51
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván más is járt így, családtagot nem választ az ember.

Én az anyámmal nem jövök ki, az ennél problémásabb kérdés. Szarj rá, hogy milyen, nem kell vele együtt élned.

2022. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

11:46

Értem. Igazad van, muszáj lesz megszoknom valahogy, mert már gyereket is terveznek.

2022. jan. 9. 11:53
 9/38 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekkel fogja igazán bebiztosítani magát a családodba, akkor már tényleg nem lehet "kirúgni". Ezt sajnos el kell fogadnod, vagy a legkevesebbet találkoznod vele.
2022. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
56%
Miert nem mondod el a testverednek hogy nem birod?
2022. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!