Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni/elfogadni...

Nem bírom elviselni/elfogadni húgom párját. Más is járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vannak, lényegében már élettársak, de ezalatt az idő alatt sem sikerült "megbékélnem" vele. Persze, látszólag jól kijövünk, de ez csak a látszat, ami nagyon csalóka.

Ki nem állhatom a stílusát. Cinikus, élcelődő, kritikus, kárörvendő.

Ráadásul szkeptikusan áll minden olyan dologhoz, ami nem fér bele a gondolkodásmódjába/világnézetébe/személyiségébe. NEM paranormális, természetfeletti dolgokat értek ezalatt, hanem teljesen hétköznapiakat. Például, a haldokló, rákbeteg nagyapámra azt mondta, hogy igazából nincs is olyan nagy baja, hanem csak pszichésen áll rosszul a dolgokhoz és elhagyja magát. (Azóta sajnos meghalt.)

Plusz, visszaél a helyzetével. Édesanyám kivételez vele, pénzeli nagy összegekkel, mintha a saját gyereke lenne, és mindezt nem, vagy csak alig-alig hálálja meg. Mondanom sem kell, hogy tiszteletlen anyukámmal és édesapámmal is. Gyakran élcelődik velük, és előveszi azt a jellegzetes, cinikus, kritikus, szkeptikus stílusát velük szemben is. Bár ő néha mindezt csak viccnek szánja, de amikor már "kritikuskodik" is, akkor túllő a célon.

Van egy kis pszichopata beütése is. A tekintete is olyan, mint egy ragadozóé, akit gúnyos, rosszindulatú, gonosz öröm tölt el azzal, hogy megkaparintotta a kiszemelt prédát.

Hozzáteszem, hogy nagyon okosnak hiszi magát, mindig csak neki lehet igaza, mindezt pedig a fentebb említett stílusban adja elő. Pedig alacsony a végzettsége. (Bár most nem az iskolázottságon van a hangsúly.)


Viszont kiemelten fontosnak tartom megemlítenem, hogy máskor pedig egészen normális velem és a többiekkel, emiatt is, mint írtam fentebb, a látszat szerint mi ketten jól kijövünk. Ráadásul sokat segített már nekem, tehát vannak pozitív tulajdonságai is.


(Férfi vagyok.)


2022. jan. 9. 11:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
97%

Én nem hagynám magamat, óvatosan az ő stílusában nyugodta vissza szurkálhatsz, ha nincs kedved ehhez akkor meg ne találkozz vele sokat, sajnos ez ilyen.


A legtöbb testvéri kapcsolat ezért halványul el a felnőtt évek alatt.

2022. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
64%
Az iyleneket egyszerűen levegőnek kell nézni, nem foglalkozni vele, ha szól hozzád, akkor sem kell neki visszaszólni.
2022. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
98%

Tehát alacsonyabb iskolázottságú és még pumpolja is a családotokat.

Igazi férias főnyeremény ez a pali a tesódnak! :D

Mondjuk a húgod se egy észlény, ha megfelel neki ez a manipulatív, de mégis lúzer.

2022. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, tudod mennyi ilyen lúzer van? A héten beszéltem meg a randipartneremmel, hogy teljesen különbözünk, hagyjuk egymást. 47 éves a pasi, van egy kutyája és egy kocsija, ennyit tudott felmutatni. Anyjával él.
2022. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

24. De legalább nem tudta benyálazni magát eddig pénzes helyre.

És hozzád sem. :)

2022. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
97%
Cinikus, élcelődő, kritikus, kárörvendő. - na, az ilyen embertől én is a falra mászok. Mert ostoba tahó.
2022. jan. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
25-ös, ha 47 éves korára ennyit sikerült elérnie, nincs sok esze az élethez, nem látja meg a lehetőségeket, nem "esik le" neki, hogy felfele érdemes barátkozni és nem lefele. Neki most már mindegy már nem lesz belőle semmi, de az én hátamon biztos nem kapaszkodna fel, ezért is dobtam ki.
2022. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tesód így bele van habarodva ebbe a tulokba még így is, 9 éve, ráadásul, nem tudsz mit csinálni. Vannak ilyen rózsaszín ködös emberek, akiknek az kell, hogy terhesen dobják ki az utcára, egy szál hálóingben (sem). Vagy ha ki lesz hajítva terhesen, lehet, attól sem térne észhez a lila ködtől.
2022. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, van egy olyan tulajdonsága is, hogy a véleményének, mondandójának mindenkinek alá kell vetnie magát, és sokan kényszeresen bocsánatot kérnek tőle, ha nem egyeznek a véleményeik.

Valahogy "kivarázsolja" az emberből a sűrű bocsánatkérést, hajbókolást, stb.

2022. jan. 11. 12:18
 30/38 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem figyelj oda a testvéredre. Ha ilyen a fickó, jó eséllyel bántalmazó kapcsolatban el a testvéred már most, és később csak rosszabb lesz (ha lesz gyerek).
2022. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!