Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni/elfogadni...

Nem bírom elviselni/elfogadni húgom párját. Más is járt már hasonlóan?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vannak, lényegében már élettársak, de ezalatt az idő alatt sem sikerült "megbékélnem" vele. Persze, látszólag jól kijövünk, de ez csak a látszat, ami nagyon csalóka.

Ki nem állhatom a stílusát. Cinikus, élcelődő, kritikus, kárörvendő.

Ráadásul szkeptikusan áll minden olyan dologhoz, ami nem fér bele a gondolkodásmódjába/világnézetébe/személyiségébe. NEM paranormális, természetfeletti dolgokat értek ezalatt, hanem teljesen hétköznapiakat. Például, a haldokló, rákbeteg nagyapámra azt mondta, hogy igazából nincs is olyan nagy baja, hanem csak pszichésen áll rosszul a dolgokhoz és elhagyja magát. (Azóta sajnos meghalt.)

Plusz, visszaél a helyzetével. Édesanyám kivételez vele, pénzeli nagy összegekkel, mintha a saját gyereke lenne, és mindezt nem, vagy csak alig-alig hálálja meg. Mondanom sem kell, hogy tiszteletlen anyukámmal és édesapámmal is. Gyakran élcelődik velük, és előveszi azt a jellegzetes, cinikus, kritikus, szkeptikus stílusát velük szemben is. Bár ő néha mindezt csak viccnek szánja, de amikor már "kritikuskodik" is, akkor túllő a célon.

Van egy kis pszichopata beütése is. A tekintete is olyan, mint egy ragadozóé, akit gúnyos, rosszindulatú, gonosz öröm tölt el azzal, hogy megkaparintotta a kiszemelt prédát.

Hozzáteszem, hogy nagyon okosnak hiszi magát, mindig csak neki lehet igaza, mindezt pedig a fentebb említett stílusban adja elő. Pedig alacsony a végzettsége. (Bár most nem az iskolázottságon van a hangsúly.)


Viszont kiemelten fontosnak tartom megemlítenem, hogy máskor pedig egészen normális velem és a többiekkel, emiatt is, mint írtam fentebb, a látszat szerint mi ketten jól kijövünk. Ráadásul sokat segített már nekem, tehát vannak pozitív tulajdonságai is.


(Férfi vagyok.)


2022. jan. 9. 11:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

30


+1 húgomnál ugyanez volt, (a kérdező leírása is majdnem stimmel a volt sógoromra) szerencsére már csak volt.

2022. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
31-es: mennyi idő kellett, mire a te húgod ráeszmélt, hogy a kanjával valami nem oké?
2022. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

(Tehát megfelelési kényszert vált ki az emberből.)

+

Ma édesanyám kijelentette, hogy őt többre tartja, mint engem, a saját fiát, és hogy semmi rosszat ne mondjak róla, "mert gyalázkodó és nagyképű leszek" azáltal. Mindezt már kiabálva közölte.

A végtelenségig védi mindenki húgom párját, már apám is, pedig ő régebben úgyszintén ki nem állhatta. Mindenkit maga mellé állít ez az alak.

Most már tényleg ott tartunk, hogy engem szinte utálnak, őt pedig imádják.

2022. febr. 6. 22:44
 34/38 A kérdező kommentje:
Teljesen magam alatt vagyok...
2022. febr. 6. 22:46
 35/38 anonim ***** válasza:
98%
Miért kinzod magad hülyekkel?
2022. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

32


3 év.

2022. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hozzáteszem, hogy nálunk senki nem pátyolgatta ennyire a volt sógoromat.
2022. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnálom! Anyaként mondom, ilyet nem lehet mondani! Szerintem korlátozó velük minimumra a kapcsolatot.
2022. febr. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!