Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod a sógornő...

Milyen a kapcsolatod a sógornőddel/sógoroddal?

Figyelt kérdés
Nekem két sógornőm van, az egyik a bátyám felesége, vele jóban vagyunk. Nem mondanám, hogy legjobb barátnők vagyunk, de szoktunk közös programokat csinálni, ha találkozunk mindig jókat beszélgetünk. A férjem húgával viszont valamiért még egy normálisnak mondható kapcsolatot se sikerült kialakítanom 6 év alatt, pedig ő még egyidős is velem. Eleinte csak ridegen viselkedett és amikor csak lehetősége volt rá kiemelte, hogy én csak a "jelenlegi" barátnője vagyok a testvérének. Később kicsit enyhült irányomba, bár kedves sosem volt velem. Aztán az eljegyzésünk után megint kifejezetten gonoszkodó volt, de úgy semmi durva konfliktusunk nem volt soha. Az esküvőnknél már segítőkész is volt és kezdtem reménykedni, hogy talán megtörik a jég és normális lesz a kapcsolatunk. Ez nem így történt, azóta is, ha teheti levegőnek néz. A férjem is furcsálja, hogy ennyire nem kedvel, mert vele meg abszolút jóban van és sokat keresi is a társaságát. Nekem elég rosszul esik, hogy pl.mikor át akar jönni hozzánk mindig megkérdezi én mikor nem leszek itthon, merthogy akkor jön szivesebben. Nem igazán próbálja titkolni, hogy nem vagyok a szivecsücske. Szerencsére a család többi tagja (tudtommal) kedvel, a húgát pedig próbálom elfogadni, hogy vele már jobb nem lesz a kapcsolat és csak reménykedhetek, hogy azért rosszabb sem. Ti milyen kapcsolatban vagytok a testvéretek párjával, illetve a párotok testvérével?
2022. jan. 21. 21:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Semleges.Parom hugaval elvagyok de nem barati a viszony,fiu testvereivel is hasonlo de ha barki bajban van akkor szamithatunk egymasra.

Nem volt konfliktus sosem kozottunk.

2022. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%

Bátyám feleségével sokáig jóba voltunk, már úgy szerettem mintha a nővérem lenne, tudtuk egymás életét A-tól Z-ig, bizalmasok voltunk. Aztán egyszer csak elkezdte már a határokat feszegetni,én hülye meg nem szóltam egyből a testvéremnek,próbáltam menteni a helyzetet,finoman hárítani. Egyszer tök véletlen meglátta miket ír nekem,és kiborult a bili,és persze ő megpróbálta rámkenni az egészet,hogy ez az én hibám,én voltam túl közvetlen,holott én végig felvállalható szinten tartottam részemről a viszonyt. Rájött,hogy hibázott,évekig próbálta helyrehozni a dolgot,de én lényegébe szóba se állok vele azóta.


Másik 2 sógornőm a párom nővére illetve húga,velük olyan tök átlagos,családias a viszonyom.

24/F

2022. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy volt, de már évekkel ezelőtt megszakítottunk vele és a családjával minden kapcsolatot, mert nagyon csúnyán elbánt a testvérével. Azóta nyugalom van.
2022. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen.
2022. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%

3 sógorom van.

A férjem öccsét kedvelem. Jófej, vicces, laza. Jó a viszonyunk.

A nővérem férjét viszont nem annyira bírom. Igénytelen, lusta, igazi tesze-tosza alak, fogalmam sincs hogy a nővérem mit néz ki belőle.

A húgom férjét az elején nem bírtam, féltékeny, kontrollmániás kis görcs volt. Ha húgom nem jelentezett nála x időn keresztül már körbehívogatta a családot. Én akkor megmondtam tesómnak hogy hajítsa ki, de nem tette. Aztán az évek során valahogy lenyugodott vagy nem is tudom, de már nem ilyen. Szóval most sokkal kedvelhetőbb.

2022. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
1 sógornőm van, egyidősek vagyunk. Évente 5x találkozunk, max váltunk pár szót a gyerekekről a köszönésen kívül aztán ennyi.
2022. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Férjem részéről sokan vannak. Semleges igazából. Találkozunk váltunk pár illedelmes szót és ennyi.

túl nagy a generációs, kultúrális szakadék közöttünk. 2 korombeli - velük 0 kontaktom, a többi jóval fiatalabb nálam.


Nővérem férjével meg szintén, ő meg jóval idősebb nálam.

2022. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 flora08 ***** válasza:
100%
A nővérem Németországban él, ritkán találkozunk. A férjével elbeszélgetünk, ha itthon vannak, kedvelem. A páromnak egy bátyja van, vele 10 mondatot ha beszéltem 11 év alatt. Velük is ritkán találkozunk, más városban laknak és kb. évente egyszer jönnek. Próbáltam társalogni vele, de eléggé magának való, a párommal sincsenek különösen jóban.
2022. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
85%
Az öcsém felesége mindig is nagyszájú és beképzelt volt, lekezelően bánt velem, kezdetben próbáltam jó viszonyban lenni vele, de miután az öcsémmel együtt, aki szintén egy pénzközpontú, próbálják rátenni a kezüket a szülőktől származó házra, benne az én részemre is, és ellenem fordították a szülőket, azután visszavonhatatlanul ellenségessé vált. A legelső gesztusából tudom, hogy nem kedvelt sosem, és az aljas módszereivel többször ártott már nekem is.
2022. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%
Nekem csak a férjem nővére és a bátyám felesége vannak. A tesóm felesége tündéri nőci, a férjem nővére kiállhatatlan sokszor, úgy érzi mindenhez köze van és mindenkit oktathat, holott ő az egyedüli akinek senkije sincs mert mindenkit el mar a szülein kívül maga mellől. A férjemmel sem beszélnek, csak ünnepekkor találkozunk.
2022. jan. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!