Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő családdal?

Esküvő családdal?

Figyelt kérdés

Párom szereti a családomat, a családom is őt. Én is közel állok a családomhoz, jó a kapcsolatunk.

Viszont az ő családjával borzasztó a kapcsolatom. Az anyja annyit áskálódott, támadott, hogy már a testvérei is elkezdtek hasonlóan viselkedni velem, pedig elég sokáig jóban voltunk. Nem fejteném ki, a vége az lett, hogy egyáltalán nem tartom a kapcsolatot a családjával. Párom szokott haza látogatni egyedül, ha én látogatom a családom, mindig örönmel csatlakozik, jól érzi magát.


Már jó ideje együtt vagyunk, egy két éven belül tervezzük az esküvőt.

Volt valakinél hasonló felállás? Egyik család szerette a párotokat, vagy az ő családja a tiéteket, a másik viszont kifejezetten ellenséges volt hosszú időn át, ami eldurvult?

Amikor legutóbb beszéltünk erről, párom azt mondta, akkor két tanús, ha az ő családja nem jöhet.

És nem is szeretném ott látni őket, nagyon sok keserű évet köszönhetek nekik, és fellélegeztem, amikor vettem a bátorságot és megszakítottam a kapcsolatot.

De az én családom egyrészt, mindig is rendes, kedves a volt a párommal, az elejétől kezdve komolyan vették a kapcsolatunkat, jó ideje teljesen csalázataként kezelik, már tőlem függetlenül is. Másrészt nekem is szoros a kapcsolatom velük. Nemrég meghalt pár közeli rokonom, akiket nagyon szerettem. Az is elszomorít, hogy ők már nem lehetnek ott, nem ismerhetik majd a gyerekeimet. Nemhogy a saját szüleim és a testvérem ne legyen ott..

Ők nem tettek semmit, hogy ki legyenek zárva.

Közben meg érzem a párom szomorúságát, hogy csak az én családommal ünnepelni..

Persze bárki véleményét várom, de arra vagyok a legkíváncsibb, aki ilyen helyzetben volt, hogyan oldották meg.

Minden kérdésre válaszolok, ha több infó kell.


Ha az én családom csinált volna ezt a párommal, az ő családja meg sajátjaként szeret, nekem nem lenne kérdés, hogy csak az övével ünnepeljünk.



2022. jan. 28. 19:48
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, milyen választ vársz. Komolyan.


Szerintem te is tudod, hogy ezt nem lehet másképp megoldani, minthogy vagy mindkét család ott van, vagy egyik sem.

2022. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
76%
Az esküvőnkön csak az én családom volt jelen, mert a férjem oldaláról mindenki úgy viselkedett folyamatosan, mint az elmebetegek. Óriási balhé lett belőle nyilván, de kit érdekel. A férjem húgával azóta nincs kapcsolat, a szüleit csak ő látogatja, az anyját konkrétan nem is ismerem, mert olyan szinten nem képes elfogadni, hogy a fiának van valakije, hogy nem volt hajlandó találkozni velem soha. Nagyszerű esküvőnk volt, mindenki remekül érezte magát. Ennyi, ez a lényeg.
2022. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
45%
12-es, de a férjed minek tartja a kapcsolatot olyan anyával, aki nem bírja elfogadni a feleségét?
2022. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk így volt. Az én családom teljes egészében ott volt, de abban más az én helyzetem, hogy szerencsére a távolság is közbeszólt, mert a párom családjának majdnem egésze 300 km-re él tőlünk. Édesapjával évekig nem tartotta a kapcsolatot, amikor a nárcisztikus anyját elhagyta, akkor nem is kereste őt. Az anyja pedig már csak amiatt nem lehetett ott, mert tőle meg a párom menekült hozzánk, az én szüleimhez amikor összejöttünk, mert annyira rossz volt otthon a helyzete.

Megértem a párod helyzetét, de ha neked valóban ennyire rossz érzéseid vannak a családjával kapcsolatban, akkor kell lennie egy kompromisszumnak, ami nem feltétlenül csak az lehet, hogy "sértődött" módon azt mondja, ha az ő családja nem, akkor a tiéd sem. Viszont ezt is meg lehet érteni, és itt csak a te álláspontodat olvashatjuk.

2022. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
95%
#12 A különbség az, hogy a te férjed beleegyezett, hogy így legyen, a kérdező vőlegénye viszont szeretné ott tudni a családját, vagy egységesen egyik oldalról se legyen család.
2022. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
68%
14-es a "sértödött" kifejezést a kérdezö párjára használni elég durva. Hogy kettejük közül ki a sértödött, azon lehetne vitatkozni. Én személy szerint nem csak sértödött lennék, hanem igen erösen el is gondolkoznék azon, hogy egy ilyen kérés után valóban össze akarok-e ezzel a növel házasodni.
2022. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
91%

Borzasztóan utálom apósomat!

3 éve voltunk együtt páromnsl, mikor már nem voltam hajlandó tivább tűrni a beszólásait stb. Akkor már sokadszorra bár, de végre úgy kiosztottam a pasast hogy köpni nyelni nem tudott.

2 évig nem is láttam őt (anyóssal nem volt gond, de régimódiak, így "nincs szava otthon")

Az esküvőnkre természetesen meghívtuk őket.

A távolságra hivatkozva visszajeleztek hogy nem jönnek el.


A lényeg hogy sosem vártam volna el a férjemtől hogy ne hívja meg a saját esküvőjére a családját. Az pedig hogy nem jöttek el, őket minősíti


Te miért gondolod hogy neked fontosabb ez a nap mint neki?!

Itt nem csak Te vagy! A Ti esküvőtök.


Akkor házasodjatok 2 tanúval és kész.

De az h a te családod ott van, de az övé nem lehet, nem véletlenül nem tetszik a párodnak.

Nem ő van velük rosszban. Csak Te nem jössz ki velük

2022. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a parodnak van igaza, ez az o eskuvoje is, nem csak a tied, ne legyel onzo. Nyilvan o szereti a csaladjat, meg ha ti nem is vagytok joban, es szeretne veluk unnepelni az eskuvojet. Vagy ha semmi keppen nem akarsz talalkozni veluk, akkor tenyleg a 2 tanus eskuvo marad es ennyi...
2022. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
89%
Hallgass párodra ebben.
2022. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
67%
Erre az 1 napra illik felre tenni a serelmeket es alkalomhoz illoen viselkedni akar legyen szo vendegrol vagy a hazasulando parrol. Nem foszthatod meg a csaladjatol. Es igen jogosan mondja azt hogy ha az o csaladja nem mehet akkor a tied sem. Kesz pont. Viszont csak ugy nem utal ki egy egesz csalad teged. Elmondom az en peldamat. Parom szulei szetmentek es rengeteg adossag volt. Az egyik fel azt akarta hogy a gyerekek fizessek ki az adossagot a masik fel meg elakarta adni a hazat majd abbol rendezni de a masik fel errol hallani sem akart. Vegul rendezodott a tartozas dolog es vegul enyhultek felem.. sot.! Mar vita sincs. Es csupan csak annyit tetten hogy eszhez teritettem a paromat hogy ne hogy a nyakaba vallalja ezt a rengeteg hitelt fiatal korara. Persze ez a szulok szemebe csak ellensegeskedesnek tunt azt nem vettek eszre hogy a sajat gyerekuket teszik tonkre. Vegul maga a problema megoldodott es a vita is. Arra akartam kilyukadni hogy a problemat kellene megkeresni es megoldani
2022. jan. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!