Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő családdal?

Esküvő családdal?

Figyelt kérdés

Párom szereti a családomat, a családom is őt. Én is közel állok a családomhoz, jó a kapcsolatunk.

Viszont az ő családjával borzasztó a kapcsolatom. Az anyja annyit áskálódott, támadott, hogy már a testvérei is elkezdtek hasonlóan viselkedni velem, pedig elég sokáig jóban voltunk. Nem fejteném ki, a vége az lett, hogy egyáltalán nem tartom a kapcsolatot a családjával. Párom szokott haza látogatni egyedül, ha én látogatom a családom, mindig örönmel csatlakozik, jól érzi magát.


Már jó ideje együtt vagyunk, egy két éven belül tervezzük az esküvőt.

Volt valakinél hasonló felállás? Egyik család szerette a párotokat, vagy az ő családja a tiéteket, a másik viszont kifejezetten ellenséges volt hosszú időn át, ami eldurvult?

Amikor legutóbb beszéltünk erről, párom azt mondta, akkor két tanús, ha az ő családja nem jöhet.

És nem is szeretném ott látni őket, nagyon sok keserű évet köszönhetek nekik, és fellélegeztem, amikor vettem a bátorságot és megszakítottam a kapcsolatot.

De az én családom egyrészt, mindig is rendes, kedves a volt a párommal, az elejétől kezdve komolyan vették a kapcsolatunkat, jó ideje teljesen csalázataként kezelik, már tőlem függetlenül is. Másrészt nekem is szoros a kapcsolatom velük. Nemrég meghalt pár közeli rokonom, akiket nagyon szerettem. Az is elszomorít, hogy ők már nem lehetnek ott, nem ismerhetik majd a gyerekeimet. Nemhogy a saját szüleim és a testvérem ne legyen ott..

Ők nem tettek semmit, hogy ki legyenek zárva.

Közben meg érzem a párom szomorúságát, hogy csak az én családommal ünnepelni..

Persze bárki véleményét várom, de arra vagyok a legkíváncsibb, aki ilyen helyzetben volt, hogyan oldották meg.

Minden kérdésre válaszolok, ha több infó kell.


Ha az én családom csinált volna ezt a párommal, az ő családja meg sajátjaként szeret, nekem nem lenne kérdés, hogy csak az övével ünnepeljünk.



2022. jan. 28. 19:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
81%
13, mert ennyire nem fekete-fehér ez. Beteg lelkű, gyerekként bántalmazott emberről beszélünk, remek anya volt, a gyerekeinek mindent megadott, a férjem volt neki a lelki támasz, mert a saját férjére nem számíthatott, nagyon szoros a kapcsolatuk. Anyagilag is muszáj támogatni. Én megértem, hogy miért nem szakítja meg a kapcsolatot. De a határokat muszáj tartani, és a férjem tartja is. Az unokáját sem ismeri, és ahogy a dolgok állnak, nem is fogja...
2022. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg menjenek, úgy az igazságos, viszont a férjed nagyon komolyan kösse ki, hogy semmi beszólogatás, pofavágás, gúnyos megjegyzés nem lehet, vagy annak következményei lesznek. Adósoddal mi a helyzet? Esetleg ő is szólhatna, hogy a felesége szedje össze magát erre a napra.


#6 “Ő elviseli, hogy nem veszel részt a családjával való közös programokban”


Miért is kéne részt vegyen a történtek után l? Inkább a család örüljön, hogy a kérdezi párja a viselkedésük ellenére jóban van velük és nem küldte el őket a búsba, amiért így viselkedtek azzal, akit szeret.

2022. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%

#20 azért van olyan, hogy ok nélkül gyűlölködik valaki. Nekem férjem húga volt ilyen. Teljesen más helyről származunk, sose ismertük egymást még hallomásból se, tehát nem lehet előítélet miatt. Mikor csak felmerült hogy randizgatunk, már akkor minden utolsó büdös ribinek el lettem mondva, és nagyon undok volt velem, beszologatott stb. Közben meg másokkal egy kedves, beszédes csajszi volt. De egyszerűen ezt csinálta előttem is minden barátnő jelölttel, ő ilyen. Azt is megpróbálta, hogy direkt össze veszítsen minket.

Mondjuk az is igaz, hogy én nem lettem rosszban a családdal, mert anyósom is tudja hogy ilyen szempontból hülye a lánya. 😀 Mindegy mára már normális lett.


A kérdésre pedig: egy napra tegyetek félre az ellenérzéseket. Te is, ok meg főleg viselkedjenek normálisan, alkalomhoz illően. Nyilván nem kell egymás nyakába borulni, de feszkózni se.

2022. jan. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
59%

párom azt mondta, akkor két tanús, ha az ő családja nem jöhet.


Szóval közölted, hogy nem akarod ott látni őket, nem jöhetnek. Remélem, talál normális nőt utánad.

2022. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
87%

Én tudom milyen nehéz túllépni a sérelmeken, sajnos nekem is olyan a személyiségem, hogy nehezen engedem el a dolgokat. Viszont azért az durva lenne nem meghívni őket. Még ha a férjed feléjük se nézne, akkor is illene küldeni egy meghívót, de így hogy tartja a kapcsolatot, így meg főleg.

Arra kell megkérni őket hogy normális felnőtt ember módjára viselkedjenek, és ha patáliáznak, azzal a fiuk nagy napját teszik tönkre.

2022. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi oka. Vagyis.. Elvettem a kisfiát. 25 fölött vagyunk mindketten, a "kisfia" addig is külön élt, csak közelebb. Így is egy órányira lakunk.

Nem viselte el, hogy nem jár annyit haza, és ebben az esetben ez azt jelenti, hogy hetente haza járt 3 napot. De ez ugye kevés volt.

Eleinte kedvesek voltak, és sokat voltam náluk. Amikor nem, akkor is messengeren tartottam vele a kapcsolatot, páromat állandóan emlékeztettem, hogy hívja fel. Ha nem tette, hívtam én.

Valahol ott lett gebasz, amikor a háziállataink betegek lettek - öreg korukra, és állandóan etetni kellett őket fecskendőből + gyógyszerek napi 3x.

Akkor én nem tudtam menni abban a két hónapban. Párom járt, de eljött az idő, amikor ő sem tudott, mert hétvégére is vállaltam munkát, és valakiknek itthon kellett maradni a két kisöreggel. Amikor lehetett, cserélgettem a napokat, hogy ő mégis tudjon menni látogatóba.

Valahol itt gurult el a gyógyszere..

A párom sem kezelte jól, nem húzott határokat, nem szolt rá. Anyjától meg jött a bűntudatkeltés "Jól van, csak ennyit gyere, ha csak ennyire szeretsz minket"

Néha küldött pénzt, amire nem volt szükségünk, azzal zsarolta sokszor ("csak pénzem kell"), amikor visszautasítottuk, akkor kitalálta, hogy azért nem kérjük a pénzt, hogy ne kelljen vele beszélünk.

A durva az volt, amikor összefutottunk párom exével, és iszonyú ellenséges volt, kiderült, hogy párom anyja felvette vele a kapcsolatot és konkrétan én voltam a téma. Hogy tiltom tőlük, hogy tiltom, hogy felhívja.. Én teljesen kiakadtam. Nem mentem többet. De azért dolgoztam magamon, hogy ne maradjon így, készültem, hogy beszéljek vele, egészen addig, amíg párom fel nem hívta. Ott voltam, nem volt kihangosítva a telefon, így is hallottam a drámát amit rendezett. Hogy őt nem szereti a párom, de nem önmaga, tudja hogy én tiltom, ha beszél felolvassa szöveget amit én írtam... (mi a franc?) A végén pedig sírva drámaian bejelentette hpgy "Csak őt ne vedd feleségül b@szod, csak ebben reménykedem"

Úgyhogy sutba dobtam a békülés ötletét.

Az egyik testvérét rendszeresen látogattuk, mert egy városban lakunk. Egyszer szó szerint a semmiből, párom köpni nyelni nem tudott, nekem támadt, hogy én tehetek arról, hogy nem jó a kapcsolatom az anyjukkal, és mit képzelek, hogy nemhogy nem járok le, de a testvérét is tiltom. Igenis le kell mennem, és benyelni ha beszólnak.

Utána hónapokig a páromat sem hívta át.

Megértem, hogy nem szeret az anyja, de azt nem, hogy nem tudta felfogni, hogy ezzel az áskálódássl nem csak nekem árt, hanem a gyerekeinek is.

Páromat felhívtam pár hónapja, hogy aznap van nagymamájának a szülinapja, vigyen neki virágot ("Minek az?") De azért csak vitt. Anyukája azonnal átrongyolt, és nekiállt bíztatni, hogy szakítsunk. Ott egyszer párom helyretette. Azóta mézes mázas, de nekem már túl sok.

Apja mindenben az anyja véleményét osztja, ha a párom meg akarta húzni a határt, az csak az én számból jöhetett, mert az ő kisfiuk ilyet nem mond, hogy sok a zh, sokat kell tanulnia.

Tényleg bármi volt, vizsgaidőszak, sok munka, sok tanulás, egyszerűen hiába mondta a párom, egyik fülükön ki, a másokon be, én tiltom és kész.

Annyi mocskolódást kaptam. Csak elegem lett. Párom elmondja mikor akar menni, mikor jön haza, és ennyi.

Anyukája úgy érezte elveszíti a kisfiát, és a mártirkodástól, az érzelmi zsaroláson át a sz@rkeverésig mindent bevetett, hogy visszaszerezze a fiát, engem meg kitúrjon a családból.


Előző párom családjával nagyon joban voltam, sokat voltam náluk, és amikor nem, akkor örömmel vártak vissza több idő után is. Másik exem családja nehéz eset volt, de sokat voltam ott is, igyekezetem kijönni velük, ők is velem, csak nem működött, de nem csináltam olyat, hogy kizártam őket. Elhihetitek, hogy itt is ment minden rendben, amig nem sűrűsödött be a munka, egyetem, nem kellett kisállatokat ápolni halálukig. Tehát zajlott az életünk és nem abból állt, hogy átjárogattunk.

Én ezek után nem fogok kapcsolatba lépni velük, és ők se tették meg. Sosem olvastam be nekik, lehet ez a baj, mert a puszta gondolatuktól, hogy beszélek velük, gyomorgörcsöm van, remeg a kezem, izzadok. A felét se írtam le, annak amit tettek vagy mondtak. Amióta párom visszaszólt és helyre rakta, nem csináltak, nem mondtak semmit. Ha megy megy, ha felhívja őket felhívja, és rólam egy szó sem esik. Én már nem biztatom, hogy telefonáljon vagy menjen, csak tudásul veszem amikor teszi. Nem tabu téma nálunk, de nem sok szó esik róluk.

Kb ennyi. Aki nem volt ebben a helyzetben, lehet el sem tudja képzelni milyen az, amikor nem teszel semmit, és mégis rádborul a ház. Ha igyekszel jót tenni azt meg kiforgatják.

Úgyhogy ja. Elvettem a kisfiukat, ennyi a titka a helyzetnek.

Az meg nem hiszem, hogy tyű de felnőttes lenne, ha jó, benyelem, kikészíthet érzelmileg, de felnőtt vagyok, ezért úgy teszek, mintha minden rendben lenne.

2022. jan. 29. 11:40
 27/41 A kérdező kommentje:

Az én családomat ritkán látogatjuk. Hetente beszélünk telefonon. Másfél- két havonta megyek hozzájuk, párom meg csatlakozik ha akar, és mindig akar.

Onnan nincs nyomás, hogy teljesítsük a kvótát, mennyit kell látogatni. Örülnek ha megyek, örülnek ha megyünk. Volt, hogy páromnak egész télen nem volt kedve jönni, semmi gond nem volt belőle. Se részemről, se a szüleim részéről. Tőlem függetlenül is tartja velük a kapcsolatot, amin meg is lepődtem.

Családtagnak tekintik, és teljes mértékben tiszteletben tartják, hogy külön életünk van.

2022. jan. 29. 11:50
 28/41 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, kérdező, én megértelek, tényleg. Tudom, hogy sok szülő nem bírja elfogadni, hogy felnőtt a gyereke, ellenséges a mennyel, veszekszik, komolyan. Mi jóban vagyunk a párom szüleivel, viszont a sógornőmmel nem, mert tipikus sz*rkavaró, tőle is megkaptam, hogy miattam nem beszél vele a férjem, pedig nem, egyszerűen ő nem kíváncsi már rá.


De a lényeg, hogy az esküvő az ember életében egy fontos esemény, és ilyenről kizárni az egyik szülőpárost, miközben a másik ott lehet... na, most ez esetben jogosan mondanák, hogy miattad van ez, te vagy, aki még az esküvőről ia kitiltottad őket. Ne válj azzá, aminek téged tartanak, mert ezzel a húzással pont azt tennéd.


Egyébként meg, ha a párod nem akar a családja nrlkül lagzit, nem is tudsz mit csinálni, hisz csak nem rángathatod el magaddal az esküvőre.

2022. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
82%

26, 27


Eddig az mondtam, nem fair, nem lehet olyan nagy a probléma, ha ő tartja a kapcsolatot...de ezek után annyit tudok mondani, hogy a párod egy lúzer, anyuci pici fia. És nem szeret téged, hogy nem állította le többször se a családját, nem védett meg tőlük téged.

Ehhez az emberhez akarsz hozzá menni? Mi lesz, ha gyereketek lesz és mamiék láthatást kérnek?


Puhapöcsű szoknyás férjjel nem móka az élet. Most még nem látod, de majd 10 év múlva fogod.


Az ÉN férjem az első ilyen után penderítette volna ki az anyját. Nem az, hogy még látogatja azt, aki lépten nyomon mocskolja a (leendő) gyerekei anyját és még hagyja is, tűri kukán!

2022. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
84%

28

Itt már bőven nem egy mezei kis "nem jövünk ki" dologról van szó. Olvasd a 26-27-est. Hanem hogy a vőlegénye egy pu*ci. Az egész kapcsolatuk egy xar. A vőlegény azokhoz a szülőkhöz ragaszkodik így, akik állandó jelleggel lejáratják és gyűlölik a menyasszonyát. Ha az én szüleim ilyenek lennének, a saját esküvőmre ÉN nem akarnám meghívni őket.

2022. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!