Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom befejezni a jogsima...

Nem akarom befejezni a jogsimat, de nem érdekli a családomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kegyetlenül bunkó oktatóm volt, aki ha hibáztam üvöltözött velem meg mindennek elhordott. Emiatt folyamatosan féltem, hogy hibázni fogok és gyomorgyörccsel jártam vezetni. Viszont így, hogy rástresszeltem még többet hibáztam mint amúgy. Végül elköltöztem otthonról és nem törődtem a vezetéssel. Most viszont az egész család piszkál, hogy csináljam meg. Anyám, neki az élettársa, a párom, az ő anyja és neki az élettársa, a nagypapája, szóval kb mindenki, aki tud róla. 9 hónapja nem vezettem. Tegnap a párom annyit kért, hogy indítsam be az autót, mert hideg volt. Hát én kb kipattantam utána a kocsiból és reszkettem. És hiába mondom, hogy nem szeretném megcsinálni, mert elegem lett belőle egy életre, nem hallgatnak meg. Itt másik oktatóm lenne és folyamatosan mondják, hogy csak adjak neki egy esélyt. Nem akartam, de az anyós már lebeszélte és pénteken vár az oktató. Én pedig még a számát sem tudom, sem a nevét. Most mit csináljak? 22l

2022. febr. 7. 07:29
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
68%

Az anyós kérdésben a sarkadra kell állnod, mert nem csak ebben fog beleszólni a közös életetekbe! Biztos jót akart, de nincs beleszólása, joga beavatkozni.


És az alapján, hogy benned milyen erős érzelmek vannak,ez az eset példa értékű lesz, hogy mit lehet veled megcsinálni és mit nem.


A jogsi téma már fogas kérdés.

Tud vezetni a párod? Hogyan jársz munkába? Hol laksz, város/vidék?...

Valószínűleg előbb-utóbb szembe kell nézned a félelmeddel, ehhez kérhetsz segítséget, rendezheted a saját kedved szerinti helyen és időben.

Még fiatal vagy, most egyszerübb túllenni az ilyen problémákon, mint később, amikor bekövesednek és egyébként is nagyobb gondjaid vannak. Ezeknek a leküzdése segít a felnöttéválásban.

2022. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
28%
Én el mennék a helyedben. Én is félek, nekem még nincs jogsim, de tudom,hogy nemsokára neki kell fogjak,mert ahol élek nem lehet anélkül konkrétan üzletig sem menni. A páromnak van autója s ő visz mindenhová, de mikor már lesz gyerek jobb lenne,ha nekem is lenne jogsim. Néha nagyon félek, máskor meg nem. De ha már amúgy is más oktatód lenne,próbáld ki. Beszéld meg vele,hogy félsz. Mondd meg,hogy ha hibázol ne kiabáljon, inkább nyugodtan mondja el. Én sem türném el,hogy valaki úgy beszéljen velem,utálom is a kiabálást. Vannak jó okatok is,ha nem tetszik végül nem mész és kész. De sose tudod,hogy mit hoz a jövő és még szükséged lehet rá.
2022. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
60%

Neked pszichológus kell, nem jogosítvány. A bunkó oktatód viselkedésére nincs mentség, nem is kell eltűrni, hogy így beszéljenek az emberrel. A kérdés az, hogy miért nem vagy képes felnőtt ember létedre nemet mondani, akár egy ilyen oktatóra, akár az pasid anyjának erőszakos viselkedésére, vagy arra a felvetésre, hogy majd furikázod őket.


Nem fogok papolni a jogosítvány fontosságáról neked, nyilván felnőtt emberként te is végig tudod gondolni, hogy miről mondasz le. És attól még, hogy megszerzed, nem kell furikáznod senkit, ezt csak úgy megjegyzem.


(A pasid meg hiába jegyzett el, attól még az anyja nem lesz az anyósod, az majd csak esküvő után lesz.)

2022. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire nem akarod akkor ne tedd. Egyszer élsz. Akinek nem tetszik az lapozzon.
2022. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
68%
Fura, hogy a kérdezőt támadják meg ajánlgatnak neki pszichológust. A minden lében kanál, akaratos, erőszakoskodó anyósnak nem kéne pszichológus? Az ő viselkedése teljesen rendben van?
2022. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
83%

Nem bantasbol ajánlanak neki pszichológust.

Az anyosnak meg hogy uzengessunk innen?

2022. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
86%

45-ös, ez ennél összetettebb.

Egyrészt ugye annak tudunk segítséget javasolni, aki ide fordul és nyitott a véleményünkre.

Másrészt ordít, hogy a kérdező anyósa épp olyan, mint az anyja. És van egy olyan sanda gyanúm, hogy a barátja is hasonló lehet. Legalábbis nekem nagyon visszatetsző, hogy ő sem fogadja el a kérdezőt olyannak, amilyennek megismerte, hanem át akarja formálni.

Tehát a kérdező az anyja helyett választott más elnyomókat magának. Ennek, vagyis, hogy olyan párt választunk, aki hasonló ahhoz a szülőnkhöz, akitől egyébként menekültünk, nagyon mély pszichológiai okai vannak. És ezt föl kéne térképezni és rendbe tenni, különben mindig olyan párt (vagy anyóst) fog találni magának, aki elnyomja őt.

Amellett az, hogy beindítja az autót, majd kiugrik belőle, és reszket az autó mellett, az szintén pszichológusért kiált. Nem kell megszeretni a vezetést, nem kell jogsit szerezni, ha nem akar, de az ilyen érzések nem normálisak és meg kéne szabadulni tőlük.

2022. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
82%

Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Szerintem nem a vezetés a legnagyobb problémád, hanem az, hogy hagyod magad rángatni, és nem tudsz nemet mondani.

Egyetlen egy dolog miatt nem támogatom a jogosítvány szerzésedet: azért mert írtad, hogy utána ugyanilyen erőszakosan akarnak majd vezetésre kényszeríteni, furikáztatni magukat veled. Nyilván ha friss jogsisként olyan távolságokra és olyan helyekre kell menned autóval ahol félsz, az mindenképpen veszélyes. De te (ha nem változtatsz magadon sürgősen, és nem nősz fel) ugyanúgy hagyni fogod magad belerángatni ebbe, mint a jogsiba.


Minden más szempontból viszont meg kéne csinálnod. A beleölt pénz miatt, és azért mert egyszer jól jöhet, és később nehezebb megcsinálni (gyerek, munka, ki tudja mi mellett). Meg az sem egy előnyös hozzáállás, hogy bunkó volt veled egy oktató, emiatt te a volán mögé ülni rettegsz. Ilyenkor nem a vezetés ellen kéne kapálóznod, hanem az oktató ellen. Ha bunkó, menjen az anyjába. Nem a te hibád. Másik oktatóhoz mész, mert ez egy pöts. Ennyi a történet. Gyerekes dolog a vezetésen kitölteni az oktatóval szembeni ellenérzéseidet. Olyan mintha soha többé nem vennél fel egy pólót, amiben egyszer valami rossz történt veled. Álló autótól pánikolni pedig finoman szólva túlzó reakció. A fentiek miatt összességében azt hittem, egy tizenéves írta a kérdést.


Figyi, én 17 évesen csináltam jogsit, vezetéstől való félelemmel, többszöri bukással. Amennyi pénzt anyámék kifizettek rá, nem lett volna pofám félbehagyni. Viszont a családom nem is úgy állt hozzá hogy majd furikázom őket, hanem hogy majd egyszer ha szükségem lesz rá és képes leszek rá, akkor legalább ott lesz a lehetőségem hogy vezessek. Még akkor is, ha csak a szomszéd faluig merek menni a mellékutakon.

Felnőttem, eddig jól elvoltam a busszal, de gyerekem lett. Sajnos fejlesztésre kell hordanom, ami a munkaidőm közepén van. Évi 30-35 nap szabadság kellene rá, nyilván nincs. Ha busszal viszem, 5 órát hiányzom a munkából (a buszmegállótól/ig sem teleporttal megyek, hanem 20 perc gyaloglás), ha kocsival, akkor kettőt. Nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell ledolgoznom...

Lassan szeretném újra megtanulni a vezetést. Már én is sokat változtam, sokkal magabiztosabb, felnőttebb lettem, és most nem is félek annyira a kocsitól, inkább izgatott vagyok. Még csak a férjemmel gyakoroltam kicsit egy mellékúton, de tervezek venni pár órát egy oktatónál, hogy biztos kezekben legyek, mikor behajtok a forgalomba. Örülök mint majom a farkának, hogy megvan a jogsim, és nem elölről kell csinálnom az egészet.

2022. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
86%

Nem olvastam el minden hozzászólást, de én befejezném a jogsit. Nem miattuk, hanem magad miatt.


Az a baj, hogy itt elég komplex a probléma:

Egyszer kaptál egy bunkó oktatót, már nem akarsz vezetni. Anyukád miatt nem váltottad le, pedig felnőtt ember vagy!


Most meg miért csinálnád a jogsit? Maximum azért, mert ugráltatnak.


A jogosítvány hasznos dolog, szóval én a helyedben összeszedném magam, de a családommal szemben ugyanúgy a sarkamra állnék. Hiszen így kevésbé hasznos dolgokra is simán rá tudnak, és rá is fognak kényszeríteni.

2022. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
25%

# 42 nálunk is ugyanez volt, én is féltem de tudtam ha gyerek lesz akkor kelleni fog,aztán amikor terhes lettem be is iratkoztam a tanfolyamra. Itt falun a központtól messzebb is lakunk meg semmi nincs itt, nagybevásárolni Minimum egy faluval arrébb kell menni, babadolgokrol nem is beszélve. Én nem bánom hogy meg lett a jogsi de nem szerettem meg a vezetést, sokszor ha tudom hogy kocsiba kell ülnöm akkor el kezd menni a hasam. :( Igy max csak 10-15 kilométeres körzetben jövök-megyek autóval, Pesten nem vagyok hajlandó vezetni.Viszont tényleg nagyon nagy segítség. Nem kell mindenért a férjem ugraltatni.

Ja parkolni még mindig nem tudok😬 másfél év után se 😅

Úgyhogy hajrá :)

2022. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!