Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom befejezni a jogsima...

Nem akarom befejezni a jogsimat, de nem érdekli a családomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kegyetlenül bunkó oktatóm volt, aki ha hibáztam üvöltözött velem meg mindennek elhordott. Emiatt folyamatosan féltem, hogy hibázni fogok és gyomorgyörccsel jártam vezetni. Viszont így, hogy rástresszeltem még többet hibáztam mint amúgy. Végül elköltöztem otthonról és nem törődtem a vezetéssel. Most viszont az egész család piszkál, hogy csináljam meg. Anyám, neki az élettársa, a párom, az ő anyja és neki az élettársa, a nagypapája, szóval kb mindenki, aki tud róla. 9 hónapja nem vezettem. Tegnap a párom annyit kért, hogy indítsam be az autót, mert hideg volt. Hát én kb kipattantam utána a kocsiból és reszkettem. És hiába mondom, hogy nem szeretném megcsinálni, mert elegem lett belőle egy életre, nem hallgatnak meg. Itt másik oktatóm lenne és folyamatosan mondják, hogy csak adjak neki egy esélyt. Nem akartam, de az anyós már lebeszélte és pénteken vár az oktató. Én pedig még a számát sem tudom, sem a nevét. Most mit csináljak? 22l

2022. febr. 7. 07:29
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
81%

Egy bunkó oktató miatt nem megszerezni a jogosítványt, hibás dötés. Gondolkozz el azon, miért vagy ennyire megalkuvó? Az életben mindig jönnek majd nehézségek, de ha folyton csak meghátrálsz apróságok miatt, akkor nem fogsz fejlődni. A családod erőszakoskodását állítsd le, viszont saját magadért már csak azért is csináld meg a jogsit, hidd el, megéri, még az önbecsülésedet is erősíteni fogja.

Minden egészséges embe megtanult járni akkor is, ha többszázszor elesett tanulás közben. Ilyenért nem adjuk fel a célunkat. :)

2022. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is rossz volt az oktatóm, egy életre elvette a kedvem az autóvezetéstől. Érdekes, hogy a motoros oktatóm jó volt, ezért bármikor kész lennék nagyobb A-ra menni, ha lenne rá pénzem. Szóval én megértelek maximálisan. A család nálam is sokáig magyarázott, de ignoraltam őket, és egy idő után tárgytalanná vált a dolog. 2 év türelmi idő van a jogsi megszerzésére. Addig meg hárítod a témát és ennyi.
2022. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

Nem az én célom volt elkezdeni sem. Rám lett az is erőszakolva. Én teljesen jól meg voltam már akkor is jogsi nélkül. Csak akkor még úgy voltam vele, hogyha így alakult, akkor adok neki egy esélyt aztán majd alakul.

Az viszont, hogy ennyire nincs tiszteletben tartva a kérésem inkább sértő. Mert ez nem segítség, hogy márpedig te akkoris megcsinálod. Nem a gyereke vagyok basszus. De normális érveket nem vesz tudomásul.

2022. febr. 7. 08:20
 14/56 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem menj el az oktatóval tervezett találkozora, és őszintén mondd el neki is, mi a helyzet. Fizesd ki az órát, ha már így történt, és köszönj el tőle.


A családoddal pedig közöld, hogy felnőtt vagy, és ez volt az utolsó ilyen, hogy helyetted bármit is eldontsenek!

2022. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
26%

Van egy barátom, aki nem akart megtanulni vezetni. A szülei rábeszélték, hogy csinálja már meg. Elment, mert már lyukat beszéltek bele. Az oktató kivolt tőle, mert fiú létére olyan óvatosan ment, cicácskát látott, lelassított, el ne üsse, megmutatta a nagyvilágnak, hogy ez igazán nem neki való elfoglaltság.

Jelenleg mindene a vezetés, munkája is egész napos vezetésből áll, futár lett. :D Soha ne mondd, hogy soha. Leginkább magadnak vetsz gátat. Belső gátad van.

Nekem normális oktatóm volt, mégis van bennem valami alaptalan félelem, így egyedül még sose vezettem autót. 10 éves a jogsim. Jelenleg 2.5 éve nem vezettem. Most kerestem elő a jogsim a minap, hogy most már fel kéne eleveníteni a dolgokat... Persze csak a férjemmel a jobbomon. :D

2022. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
94%

Milyen érdekes az élet, nekem ugyan lett jogsim, de halálosan félek vezetni, főleg Budapesten a Hungária körúton. Oda ki se mernék menni. Én nő vagyok.


A testvéremnek (aki pasi), mindene a vezetés, kamionra is van jogsija, de csak azért csinálta meg, mert nagyon szerette volna. De nem kamionos.


Nálunk vezet mindenki a családban, kivéve én és a 80 éves anyum. Én emiatt félig fogyatékosnak érzem magam, de inkább ez, minthogy emberek haljanak meg a benasagom miatt.


De valószínűleg ez nekem is valami belső gát, hiszen a jogsit elsőre megkaptam Budapesten, és plusz órákat se kellett vennem, mégis félek vezetni nagyon.

2022. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
89%

Az első oktatóm nekem is szörnyű volt ÉS én én is mindig gyonorideggel mentem vezetni, de mire észbekaptam, hogy nem én vagyok a hibás, addigra annyi pénzem ment el rá, hogy már nem akartam félbehagyni. Váltottam iskolát és oktatót, és nála pár óra wezetés után egyből sikerült a forgalmi vizsga, amin az első oktatómnál kétszer buktam. Így összesen harmadjára meglett, és bár a második oktatással vezetve sokat javult a helyzet ami a gyomorideget illeti, vezetni megutáltam egy életre és inkább tömegközlekedek.

A te döntésed, ha úgy érzed teljesen jól elvagy a tömegközlekedéssel, akkor felesleges a jogsi. Ez persze attól is függ hol élsz most és mik a terveid a hosszabbtávú jövőre is nézve. Én pl.itt (Szegeden) tervezem leélni az életemet, és azt tudom, hogy itt tökéletesen elleszek vezetés nélkül. Mondjuk ugye megvan a jogsim, családban autó, ha bármi változna, de remélem nem fog.

2022. febr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 Kérdező95 válasza:
16%
Kibírod a 30-40 órát, elmész vizsgázni, és ha sikerül soha többé nem találkozol az oktatóval, elhiheted hogy legalább a tanulók fele ugyan ebben a cipőben jár mint te, sok oktató nem való oktatónak, ugyan úgy mint sok tanár nem való tanárnak, de mivel ezzel semmit sem tudsz tenni, ezért szépen elmész az óráidra, megpróbálsz a legkevesebbet kommunikálni és a legjobb formádat hozni és mint a legtöbb ember szépen megszerzed a jogsidat, 3 hónap alatt 30 óráról beszélünk, hetente két óra kb. Vagy húzod halasztod ami megtöbb stresszel, idővel és pénzzel fog járni és lehet hogy még időközben szükséged is lesz rá
2022. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
22%
Igy meg csak kidobtad a pénzt. Most ha egyszer leteszed a jogsit, nem feltétlen kell midnig vezetned is, de legalább ott a elhetősége.
2022. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Inkább fizetem vissza anyám részét a jogsiba. Mondtam már neki is, abból is sértődés volt, hogy neki nem kell a pénz, a jogosítvány kell. Meg amikor azt mondtam neki, hogy akkor csinálja ő.
2022. febr. 7. 09:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!