Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi (volt) az a családodra...

Mi (volt) az a családodra jellemző dolog, amire gyermekkorban azt hitted, hogy normális, aztán később kiderült, hogy nem az, hogy máshol nem úgy van?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 17:22
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/144 anonim ***** válasza:
4%
Úgy látom, mindenki arra használja a kérdést, hogy elpanaszolja a gyerekkori sérelmeit, pedig nem erről szólna amúgy.
2022. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/144 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó és döbbenet olvasni a válaszokat.. 😑 Én vagyok a "társas játékos" válaszoló. Arra is emlékszem, a szüleim az egészségügyben dolgoztak, mindig idegesen jöttek haza, szólni sem mertem hozzájuk. Otthon is azon kattogtak, hogy milyen volt a főnök, idióták a munkatársak stb. Én csak úgy voltam köztük. Ezért, a mai napig szeretett hiányom, és nagyfokú önbizalmam van. Dícséretet soha, semmiért nem kaptam.
2022. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/144 anonim ***** válasza:
89%
Jav# önbizalom hiányom van.
2022. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/144 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a válaszok is csak megerősítették az elméletemet, miszerint az emberek nagyrésze teljesen alkalmatlan szülőnek.
2022. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/144 A kérdező kommentje:

Kedves 81-es válaszoló!

Mindenki arra használja a kérdést, amire akarja. Amikor kiírtam, gondoltam, hogy fognak jönni ilyen válaszok. Én ennek kifejezetten örülök, nyugodtan írják csak ki magukból, szerintem mindenkinek tök jó látni, hogy nem vagyunk egyedül bizonyos problémákkal.

2022. febr. 25. 18:19
 86/144 anonim ***** válasza:
100%

Apám részegen - majd később már józanul is - rendszeresen a mosdókagylóba, zuhanytálcába végezte a folyó ügyeit (mivel a WC-be nem talált bele), és a kádba okádott. Iszonyatos bűz terjengett állandóan a fürdőszoba környékén, emiatt nem szerettem bejárni tisztálkodni.

Nem mintha a szüleim egyébként fontosnak érezték volna, hogy tisztán, ápoltan járjak az iskolába. Ennek már sok éve, de örökké szégyenkezni fogok emiatt.

Szenteste napjának délelőttjén részegen kiverte az ablakot a nappaliban. Sokkal hidegebb nem lett bent a házban, mert amúgysem volt rendes fűtés.

10-11 évesen csak egy vékony kabátom volt télre, aminek tönkrement a cipzárja. Abban kellett fagyoskodnom tavaszig, nem kaphattam másikat helyette, "nincs pénz" címszóval... persze borra meg cigire mindig volt.


Sok mindent tudnék még mesélni - Túrázoo kommentjeit mintha egytől-egyig én magam írtam volna -, de nem szeretnék visszaemlékezni, ennyi elég is volt. A legrosszabb az egészben az, hogy ezek a gyerekkori "élmények" örök életemre megnyomorítottak, soha nem lehetek teljes értékű ember. Ahogy gyerekként irigykedve néztem azokat, akiknek normális családja, háza, szerető szülei vannak, úgy felnőttként is ugyanígy nézek titkon irigykedve a szerencsésebb sorstársaimra, akiket nem tettek tönkre gyerekként, vagy elég erősek voltak ahhoz, hogy ép ésszel kibírják, amik akkor történtek.

2022. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/144 anonim ***** válasza:
93%

Na igen.ém is nagyjából túlélték gyerekként...

Kaja sosem volt elég, előfordult hogy kéregettem reggeli kiflire....kisgyerekként....azt hittem minden gyereknek kuss a neve otthon és csak pislogtam az osztálytársaimon, milyen kiegyensúlyozottak. Most esik le, hogy ez a fura érzés, szorongással mai napig bennem van. Hogy nem értettem, engem miért nem szeretnek. Aztán megkaptam hogy hülye vagyok még ronda,és ezt el is hittem. Persze a suliban sem könnyítették meg a dolgom, sőt egyszer maga az osztályfőnök borította ki a táskám tartalmát hogy megmutassa milyen retkes vagyok...

Talán a legrosszabb minderre rájönni volt.

Boldogok. A lelki szegények. Vagy nem.....

A mai napig dührohamaim vannak, ha igazságtalanságot tapasztalok, nemrég is brutálisan helyre tettem egy idióta sofőrt (nem úgy), pedig alapjáraton nyugodt ember vagyok, tele szeretettel....remélem egyszer sikerül majd végleg ledobnom magamról ezeket a béklyókat!

Minden kedves hasonszőrű kommentelőnek kívánom, hogy legyen csodálatos, boldog élete!

2022. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/144 anonim ***** válasza:
100%

81


Te értelmezed félre a válaszokat.

2022. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/144 anonim ***** válasza:
8%

88, miért? Úgy szól a kérdés, hogy mi az, amit gyerekkorodban normálisnak hittél, aztán kiderült, hogy máshol nem úgy van.

Most itt akkor az összes válaszoló úgy gondolta gyerekkorában, hogy minden gyereket vernek, minden más gyerekkel durvák a szülei, mindenkinek iszik az apja? Nem hiszem. Itt egyesek már az egész gyerekkorukat leírták, de csak sorolják a sérelmeiket, már szó sincs arról, hogy ők ezt normálisnak hitték, és utólag jöttek rá, hogy máshol nem az.

2022. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/144 anonim ***** válasza:
93%
#89 eleg szomoru hogy ennyi ember igy gondolta gyerekkoraban. az nem megoldas hogy elhallgattatjuk oket. a szonyeg ala sopres meg egy problemat se oldott meg
2022. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!