Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleinknek, hogy...

Elmondjam a szüleinknek, hogy a nővérem nem is akar férjhez menni igazából?

Figyelt kérdés

Májusban lesz/lenne az esküvő.

Azt tudni kell, hogy a mostani kapcsolata előtt volt egy nagyon hosszú kapcsolata, ahol hol szakítottak, hol együtt voltak az akkori barátjával. Nagy szerelem volt, de a folyamatos szakítással nem működött.

Az utolsó szakítást után 2 hónappal megismerkedett a mostani vőlegényével. Mondta akkor, hogy azért randizik, találkozgat vele, mert eltereli a figyelmét az exéről, de ő többet nem akar kapcsolatot és hatalmas szerelmet, érzelmeket sem. Viszont a vőlegénye nagyon próbálkozott, már már túlzottan is nyomult. Ezért adott neki egy esélyt kapcsolati szinten, amiből az lett, hogy fél év múlva már menyasszony volt. Akkor megjegyeztem neki, hogy ennyit arról, hogy nem akar kapcsolatot... Szinte nekem esett, hogy én ebbe ne szóljak bele, ez az ő élete és ő így tökéletesen boldog, biztonságban érzi magát, nincs megbántva, a párja szereti és neki ez elég. Nem az, hogy szerelmesek, hanem "a párja szereti"... Utána ezt nem hoztam fel többet. Ez a nyáron volt.

Már nagyban megy a szervezés, le van foglalva minden.


Tegnap elmondta, hogy nem biztos az esküvőben, nem is szerelmes és soha nem is volt az, egy percig sem. Tudja, hogy jó ember a vőlegénye és kedveli, szereti, de nem szerelemmel. Kérdeztem, hogy akkor lefújja az esküvőt, azt mondta, hogy nem tudja még, vár egy kicsit, hátha alakul ez... Ezt nem tudom, hogy érti, hogy majd hirtelen ő is szerelmes lesz? Azt érzem rajta, meg mások is, akik ismerik, hogy ő azért ugrott bele ebbe a kapcsolatba, mert kellett neki egy férfi, aki foglalkozik vele az exe helyett. Csak éppen olyan férfit választott, aki már az első találkozójuk után fülig szerelmes üzenetek írt neki.


23 éves, tehát nincs elkésve úgymond semmivel se.



2022. márc. 6. 17:58
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
30-as, te lovagolsz itt a pénzen egyedül. Meg az autómon is. Ennyire zavar, vagy mi?
2022. márc. 6. 23:53
 32/55 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ők nem régóta ismerik egymást, az eljegyzés is hamarabb volt, mint az összeköltözés.

Szóval emiatt is gondolják többen, hogy ő csak menekül az exe iránt érzett érzések elől.

2022. márc. 7. 00:00
 33/55 anonim ***** válasza:
60%

Kiscsillag, te hoztad fel itt egyedül a pénzt, miután rá mert kérdezni valaki, hogy ugyan miért akarod te ezt annnnnyira elmondani a szüleidnek. Erre te jöttél azzal az igen gusztustalan válasszal, hogy mert hát ők fizetnek mindent. Mintha neked ehhez közöd lenne.

Továbbra sem a nővéred viselkedése a helyes. De mégis te mire fel kavarnál? Erre jött a válasz, hogy mert a szülők fizetik.

2022. márc. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Ne keveredj bele inkabb.
2022. márc. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
64%

Én is kíváncsi lennék, ha ennyire nem számít ebben a családban a pénz, akkor a kérdezőnek miért fáj, hogy mire adják ki a szülők. A leírás alapjan nekik ez aprópénz.

Már komolyabén kezdem azt hinni, hogy a testvérre féltékeny, mert talált egy normális pàrt. Vagy...( bár ez elég elvetemült feltételezés), tetszik neki a leendő sógor.

2022. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
21%

1. nem, mert a szüleidnek ehhez semmi köze

2. a nővéred meg férjhez megy, aztán elválik féléven belül

3. a pasinak hogy nem tűnik fel, hogy a csaj nem szereti őt, azt nem tudom

4. ha engem féléven belül eljegyezne az aktuális srác ott helyben szakítanék vele, mert nem normális

2022. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha egy szülő a lányának 10milkás kocsit vesz(amit sokan csak egy élet alatt spótolnának össze) akkor ott tényleg a pénz lesz az utolsó fejfádító dolog.
2022. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom más higy van vele de ha én tudom hogy egy rohadt nagy átveres áldozata lesz valaki akkor megszólal a lelkiismeretem. Szóval én ebből a szempontból megértem a kérdezőt. Azt nehéz eldönteni hogy meddig menjünk el. Csak nézzük, vagy hagyjuk. Mivel nem vagyok kakikavaró tudom hogy nem az endolgom lenne szólni, viszont a nővéremmel beszélgetnék el komolyabban az bizzos. Mindenkinek ártani fog. Magának, a srácnak és a szüleinek a pénz miatt.

Mondjuk itt én a srácot jobban sajnálom mint a szülőket. Mert 4 millió tényleg apropenznek tűnik nekik. A srác viszont sokkal rosszabbul jár ha konkrétan az esküvő előtt gondolja meg magát a választottja.

2022. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szülők úgy döntöttek, hogy kifizetik ezt a pénzt, az kizárólag az ő dolguk. Nyilván tisztában vannak vele, hogy egy házasság végződhet válással. Egy meg 40 év múlva is. A kérdezőnek csönd van ebben a kérdésben. Főleg azt figyelembe véve, hogy nem arról van szó, hogy tőle sajnálnak mindent, csak a nővérét kényeztetik el.
2022. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is van annyi eszük a szülőknek, hogy tudják ők azt jól, hogy bizony végződhet válással. Egyrészt nem ismerik olyan jól egymást, hiszen még csak 1,5 éve vannak együtt, másrészt meg fiatalon sokat változhat még mindenki. Vagy egyszerűen csak ráunnak a másikra, mert még kalandozni szeretnének. Kicsit idősebben az ilyesmit is másként kezeli az ember, meg nem is vágyik annyira ilyesmire, pláne nem, ha kiélte magát.

Jól tudják ők azt, hogy erősen benne van a válás is a pakliban, ha nekik nem fáj így is költeni a pénzt, akkor te se foglalkozz vele szerintem.

2022. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!