Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a szüleinknek, hogy...

Elmondjam a szüleinknek, hogy a nővérem nem is akar férjhez menni igazából?

Figyelt kérdés

Májusban lesz/lenne az esküvő.

Azt tudni kell, hogy a mostani kapcsolata előtt volt egy nagyon hosszú kapcsolata, ahol hol szakítottak, hol együtt voltak az akkori barátjával. Nagy szerelem volt, de a folyamatos szakítással nem működött.

Az utolsó szakítást után 2 hónappal megismerkedett a mostani vőlegényével. Mondta akkor, hogy azért randizik, találkozgat vele, mert eltereli a figyelmét az exéről, de ő többet nem akar kapcsolatot és hatalmas szerelmet, érzelmeket sem. Viszont a vőlegénye nagyon próbálkozott, már már túlzottan is nyomult. Ezért adott neki egy esélyt kapcsolati szinten, amiből az lett, hogy fél év múlva már menyasszony volt. Akkor megjegyeztem neki, hogy ennyit arról, hogy nem akar kapcsolatot... Szinte nekem esett, hogy én ebbe ne szóljak bele, ez az ő élete és ő így tökéletesen boldog, biztonságban érzi magát, nincs megbántva, a párja szereti és neki ez elég. Nem az, hogy szerelmesek, hanem "a párja szereti"... Utána ezt nem hoztam fel többet. Ez a nyáron volt.

Már nagyban megy a szervezés, le van foglalva minden.


Tegnap elmondta, hogy nem biztos az esküvőben, nem is szerelmes és soha nem is volt az, egy percig sem. Tudja, hogy jó ember a vőlegénye és kedveli, szereti, de nem szerelemmel. Kérdeztem, hogy akkor lefújja az esküvőt, azt mondta, hogy nem tudja még, vár egy kicsit, hátha alakul ez... Ezt nem tudom, hogy érti, hogy majd hirtelen ő is szerelmes lesz? Azt érzem rajta, meg mások is, akik ismerik, hogy ő azért ugrott bele ebbe a kapcsolatba, mert kellett neki egy férfi, aki foglalkozik vele az exe helyett. Csak éppen olyan férfit választott, aki már az első találkozójuk után fülig szerelmes üzenetek írt neki.


23 éves, tehát nincs elkésve úgymond semmivel se.



2022. márc. 6. 17:58
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
85%

Nem KELL szerelemből házasodni. Sok házasság köttetett és fog még köttetni szerelem nélkül. De az ennek ellenére, vagy ezzel együtt fontos, hogy komolyan gondolja, hogy leéli a fiúval az életét. Vagyis, olyasvalaki legyen, akit szeret, becsül. Ha ez sincs meg, akkor inkább le kellene beszélni. Mert nagy eséllyel talál később szerelmet is.

Mivel egyedül te tudsz a dologról, csak neked van módod beszélgetni vele erről. És neki biztos szüksége van arra, hogy beszélgessen, mert nehéz helyzetben van, ezek nem könnyű döntések. Próbáljatok együtt jól dönteni. Vagy vedd rá, hogy ő maga forduljon ezzel a szüleitekhez, vagy valaki máshoz, akiben megbízik.

2022. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
47%
Szerelemből nem is szabad házasodni, mert nem látjuk racionálisan a másikat, a nagy szerelmeknek sajnos sokszor válás a vége..
2022. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
64%
Persze. Miért ne beszélhetnéd meg a szüleiddel, ami a szívedet nyomja?
2022. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
79%
Mert már nem gyerekek.
2022. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
A 23 évesek között is elég sok még a gyerek, a kérdező meg talán még 15 sincs (vagy írta, hogy hány éves?).
2022. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem tudjuk hány éves, csak valószínűsíthető, hogy nagykorú. A 43-as választ általánosságban helytelenítem, mert, ha pl. munkádból kifolyólag bizalmas információkkal rendelkezel, és nyomaszt a felelősség, nem oszthatod meg a szüleiddel, hiába esne jól.


Kérdés, egyébként, miért aggasztja ez a kérdezőt. A nővéréért aggódik, vagy épp ellenkezőleg, nincsenek jó viszonyban, és valójában árulkodni akar.

2022. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Törölve lett az esküvő? Mi a helyzet?
2022. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy inkább beszéld rá arra, hogy házasodjon, ha becsüli, szereti, annyi pont elég. Ahogy a 41-es írta. Azt írod jó ember a vőlegény, ez nagy kincs, ilyet is nehéz találni.
2022. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
83%

"valószínűsíthető, hogy nagykorú"

Miből? Ha a testvére még csak 23 éves, simán lehet, hogy tini. Akkor meg igenis beszéljen csak a szüleivel nyugodtan, hogy fel tudja dolgozni az egészet. Tudom, mekkora teher az ilyesmi, én is átmentem rajta (én már felnőttként).

2022. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

"A 43-as választ általánosságban helytelenítem, mert, ha pl. munkádból kifolyólag bizalmas információkkal rendelkezel, és nyomaszt a felelősség, nem oszthatod meg a szüleiddel, hiába esne jól."

Itt egyáltalán nem erről van szó akkor sem, ha valóban nagykorú a kérdező: ez tisztán családi ügy.

2022. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!