Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 162 ezer forintos gyerekt...

Havi 162 ezer forintos gyerektartásból nem telik magánórára?

Figyelt kérdés

5éve váltunk el, és van egy 13 éves kisfiúnk. Én a válás óta hazaköltöztem romániába és a gyereket azóta az exem neveli magyarországon, csak a nyarat szokta velem tölteni. Havi 47ezer gyerektartást ítéltek, amit minden hónapban automatikusan levonnak a számlámról, de ezenkívül még 1500lejt (kb 115e huf) küldök minden hónapban. Tehát kb. havi 162ezret fizetek összesen. Nemrég beszéltem az exemmel és apropózott, hogy a gyereket matek magánórára kellene küldeni, de egyedül nem tudja finanszírozni.

Pontosan nem tudom mi mennyibe kerül mostanában magyarországon, de kétlem, hogy 162ezerből ne lehetne heti 1-2magánórát megengedni.

Az anyagi helyzetüket sem ismerem, csak annyit tudok, hogy azóta férjhez ment és van egy közös gyerekük is.



2022. márc. 13. 16:41
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, balek vagy. Küldd a 47-t, a többit rakd el a gyereknek
2022. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt csinálnám mint a hármas. Csak a kötelezőt fizetném, a többi pénzt pedig félreraknám. Ha esetleg a fiamnak szüksége lenne valamire, azt megrendelném neki. Kifizetném előre, az ő címére kiszállítva.
2022. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
16%
9# el kell szomorítsalak, az egyik fél (itt az anya) természetben neveli. Egész pici ész és kevesebb nőgyűlölet elég lenne a rendszer logikáját átlátni.
2022. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
89%
Valőszínűleg azért nem elég ennyi pénz, mert nem a gyereketekre költi/költik, hanem egymásra. Maradjon a 47 ezer, amit amúgy is levonnak, a többit rakd félre a fiadnak, viszont 18 éves koráig ne férhessen hozzá, hogy ne az legyen hogy az anyja meg az új férje elszedik tőle. Ha kell valami ami anyu + gyerektartás (+ merem mondani hogy az új férj) fizetésből nem fér bele, akkor a gyerek szóljon és adsz neki pénzt. De ez már azon a szinten is van, hogy azt tanácsolom hogy anyukával fizettesd ki, kérjen számlát és ha rendesen megmutatja akkor fizetsz.
2022. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
58%
troll vagy,vagy iszonyatosan nagy balek
2022. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
93%
"Kedves Izéke! Mivel láthatóan nem a gyerekre költöd az általam önkéntesen küldött pluszpénzt, mert az ő különórájára már nem maradt, (= eltapsoltátok másra), ezentúl csak a kötelezőt fogod kézbe kapni, a többit félreteszem a gyereknek, hogy 18 évesen legyen mivel indulnia az életben. Remélem, akkor lesz benned annyi tisztesség, hogy nem veteted ki vele, hogy azt is az magadra, az új férjre meg az új gyerekre költsd majd."
2022. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
50%

Nagy ötlet elrakni a pénzt 18 éves korára, ha most kéne az a matekóra.

Kérdező, beszélj te a matektanárral, elvégre az apja vagy a gyereknek, te is tájékozódhatsz közvetlenül az őt érintő eseményekről. Ha szükséges a különtanár azt kifizetheted átutalással is közvetlenül a tanárnak. S hogy jó tanár-e azt az iskolai teljesítményjavulásból fel tudod mérni.

2022. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Marcsa! Megoldjuk, innentől kezdve a 47 ezer tartásdíjat kapod, a különóra díját pedig a különtanárnak utalom majd közvetlenül.


Ennyi

2022. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
85%
Megadják majd egy haver nevét és számlaszámát, hogy ő a különtanár. És röhögnek.
2022. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
58%
19# nem mindenki ilyen bűnözőpalánta, mint te. A gyerektől meg se tudná a kérdező, hogy nem jár tanárhoz, a kérdező totál idióta aki nem beszélne ő maga a tanárral amikor megbízza, stb. Nem tudom te milyen putriba élsz, ahol haverok ilyen csalásba belemennek a bankszámlájukkal havi 1-2 ezerért -mint jutalék, mert több nem maradna, ha a pénzt anyunak és a férjnek átadja.
2022. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!