Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 162 ezer forintos gyerekt...

Havi 162 ezer forintos gyerektartásból nem telik magánórára?

Figyelt kérdés

5éve váltunk el, és van egy 13 éves kisfiúnk. Én a válás óta hazaköltöztem romániába és a gyereket azóta az exem neveli magyarországon, csak a nyarat szokta velem tölteni. Havi 47ezer gyerektartást ítéltek, amit minden hónapban automatikusan levonnak a számlámról, de ezenkívül még 1500lejt (kb 115e huf) küldök minden hónapban. Tehát kb. havi 162ezret fizetek összesen. Nemrég beszéltem az exemmel és apropózott, hogy a gyereket matek magánórára kellene küldeni, de egyedül nem tudja finanszírozni.

Pontosan nem tudom mi mennyibe kerül mostanában magyarországon, de kétlem, hogy 162ezerből ne lehetne heti 1-2magánórát megengedni.

Az anyagi helyzetüket sem ismerem, csak annyit tudok, hogy azóta férjhez ment és van egy közös gyerekük is.



2022. márc. 13. 16:41
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
Azt amúgy nem írtam, hogy jogász lennék, valakivel összetévesztesz.
2022. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%
Az 1500 lejt gyűjtögesd külön (állampapírba vagy babakötvénybe és a gyerek majd hozzáfér ha 18 lesz)
2022. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!