Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 162 ezer forintos gyerekt...

Havi 162 ezer forintos gyerektartásból nem telik magánórára?

Figyelt kérdés

5éve váltunk el, és van egy 13 éves kisfiúnk. Én a válás óta hazaköltöztem romániába és a gyereket azóta az exem neveli magyarországon, csak a nyarat szokta velem tölteni. Havi 47ezer gyerektartást ítéltek, amit minden hónapban automatikusan levonnak a számlámról, de ezenkívül még 1500lejt (kb 115e huf) küldök minden hónapban. Tehát kb. havi 162ezret fizetek összesen. Nemrég beszéltem az exemmel és apropózott, hogy a gyereket matek magánórára kellene küldeni, de egyedül nem tudja finanszírozni.

Pontosan nem tudom mi mennyibe kerül mostanában magyarországon, de kétlem, hogy 162ezerből ne lehetne heti 1-2magánórát megengedni.

Az anyagi helyzetüket sem ismerem, csak annyit tudok, hogy azóta férjhez ment és van egy közös gyerekük is.



2022. márc. 13. 16:41
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
34%
40: és te hány olyan házaspárt ismersz, ahol ténylegesen 50-50 százalékban oszlik meg a gyerekek körüli teendő? :) Neadjisten Apuka foglalkozik többet a gyerekekkel? Ahol ő sasolja a gyerekek ruhatárát, hogy kinek mi kellene épp, vagy ő főzi hétköznap a vacsorát? Én nem sokat. Képmutatás úgy tenni, mintha a terhek és feladatok aránytalan eloszlása csak elvált szülők esetén lenne jellemző. Teljes családokban is többet szív a nő, csak ott nem kérik (általában), hogy mentesüljenek az anyagi kötelességek alól, ha már a meló nagyját ők végzik. :)
2022. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
80%
#41 az egy dolog, hogy te ilyen balek nőket ismersz, de ne szívjanak már az elvált nők is, amiért házasságban neked ez természetes.
2022. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
58%
Ja mert szerinted az lenne a normális házasságon belül, hogy kiszámolnák, hogy anyuka hányszor több szaros pelenkát cserélt, és apuka annyival többel szálljon be a költségekbe, és kompenzálja pénzzel anyukát?!Értem. Nos, ez létező fogalom, úgy hívják bébiszitter/cseléd. :) Egyébként ezek szerint én is a balek nők közé tartozom, akik ugyanannyival szállnak be a költségekbe mint a férjük, annak ellenére, hogy a gyerekekre (révén, hogy kicsik) több időt és energiát fordítok. Cserébe ő intéz más dolgokat, amire nekem nincs kapacitásom. Most megyek és telesírom a kispárnámat...
2022. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ugye tettél már lépéseket afelé, hogy legközelebb ne használjanak ki?
2022. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már a kérdés előtt is felmerült bennem, hogy csak lehúznak, és most méginkább belátom. Drasztikus lépést tettem, teljesen megvontam a pénzküldést,már csak azt a 47ezret kapják. Ha a fiúnak szüksége van valamire akkor azt megveszem neki és átutalással fizetem a magántanárt.

Jelenleg úgy működik,hogyha szeretne valamit akkor azt egy webshopban kívánságlistára teszi,én pedig kifizetem.

2022. márc. 26. 16:50
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Ez mekkora öngól xD. Anyukának nem volt elég a havi 162 és még követőzött,most meg marad a 47. Így jár a kapzsi ember, jól tetted!
2022. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
37 nek ìrom, mièrt van akkor az hogy foggal körömmel ragaszkodnak a kizaròlagod gyerekek felügyelethez mègis? Mit gondolsz? Làtszik hogy nem ertesz hozzà hiába vagy jogàsz nincs gyakorlati tapasztalatod. Fetrengve röhögsz ahogy ìrtad az altalad laikusnak vèlt hozzàszolòkon de 3 perc alatt feltennèk 4 kerdèst amire csak lesnèl.
2022. ápr. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
37 es azon gondolkodtàl màr hogy egyenlőtlen felosztasnal is kb èvi 100-265 nap a kèt szülővel töltött idő. Tehàt 165 napot van többet a felügyelettel rendelkezővel. Erre kap 30ezer td.+ 40 ezer Ft àllami tamogatast, plusz tavaly pl teljes èvi adovisszateritést, lakasfelujìtasi vissza nem teritendo tamogatàst, iskolakezdèskor a màsik fèl is fizet stb. Ès mindezt kapja a 165 napra amivel többet van a gyerekkel mint a màsik fèl. Azaz èvi 70x12/165= 5000 ft naponta azaz havi szinten 150 ezer. Plusz a közös lakasbòl kiteszik a nem felügyeleti joggal rendelkezőt aki mehet albèrletbe. Ès szerinted a masik fèlnek nincs tovàbbi költsège mikor nàla van a gyerek? Nem vesz neki èlelmet ruhàt gyògyszert, nem viszi programozni nyaralni?
2022. ápr. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
52%
Majd ha egyszer valòban bevezetik a közös felügyeletet ès ugyanakkora aranyban lesz a gyerek mindkèt szülővel ès nem lesz tartàsdìj ès pl a gyerekek maradnak a lakasban ès a szülők költöznek oda 1-1 hètre mint Svajcban vagy Svedorszagban azaz megszűnik a màsik fèl lehùzàsa akkor kivancsi leszek hàny szazalèkban ki fog valàst kezdemenyezni
2022. ápr. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
37-es vagyok. Már a másik kérdés alá, ahol kommenteltél, ott is írtam, meg itt is a 40-esben, hogy szerintem is a megosztott felügyelet a legjobb, csak itthon ez nem mindig kivitelezhető anyagi okokból.
2022. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!