Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 162 ezer forintos gyerekt...

Havi 162 ezer forintos gyerektartásból nem telik magánórára?

Figyelt kérdés

5éve váltunk el, és van egy 13 éves kisfiúnk. Én a válás óta hazaköltöztem romániába és a gyereket azóta az exem neveli magyarországon, csak a nyarat szokta velem tölteni. Havi 47ezer gyerektartást ítéltek, amit minden hónapban automatikusan levonnak a számlámról, de ezenkívül még 1500lejt (kb 115e huf) küldök minden hónapban. Tehát kb. havi 162ezret fizetek összesen. Nemrég beszéltem az exemmel és apropózott, hogy a gyereket matek magánórára kellene küldeni, de egyedül nem tudja finanszírozni.

Pontosan nem tudom mi mennyibe kerül mostanában magyarországon, de kétlem, hogy 162ezerből ne lehetne heti 1-2magánórát megengedni.

Az anyagi helyzetüket sem ismerem, csak annyit tudok, hogy azóta férjhez ment és van egy közös gyerekük is.



2022. márc. 13. 16:41
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
84%
Hát próbálnak minél több pénzt legombolni ugymond.
2022. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
82%
Bőven elég ennyi pénz a magánórára, te fizeted, ami a kötelességed, sőt, meg többet is. Tisztelem, hogy támogatod a fiad. Szerintem ennél többet ne utalj, mert úgy érzem, ez a nő ki akar használni, ez már nem a gyerekre menne.
2022. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
33%
Amikor nálad van a gyerek, akkor vedd meg neki a ruhákat, tanszereket, ha magánórára kell járnia akkor vedd fel te a kapcsolatot a tanárral és beszéld meg vele. Nincsen szükség a muterra hogy segítsen elkölteni a pénzedet. A 47 ezer jár, annál többet csak kivételes esetben szabad adni.
2022. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevezzük baleknek,Ő a gyerekét szeretné tàmogatni, ami nagyon szép gesztus!!Jòhiszemü vagy,de csùnyán átver az exed. Azt is vedd figyelembe hogy az àllamtól kap még kb 35 ezer Ft ot pluszban ùgyhogy 200 e körül jár. Ha támogatni akarod akkor csatlakozom az előttem szólókhoz,sok jò ötlet elhangzott. A csalàdjogban egyebkent rengeteg igazsagtalansàg van,pl amikor apánál van a gyerek nyáron akkor is ő fizet az anyának. Lepontoztatok a 9 edt pedig a családjog valòban ugy veszi hogy akinél van a gyerek az nem fizet ,csak természetben azaltal hogy tartja a gyereket. Jò lenne sok mindenen vàltoztatni mert sok embernek a válás csak a pénzszerzés miatt fontos.
2022. márc. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
50%
#24 9-es hülyeséget ír, épp azért, mert a családjog a külön élő szülőtől több anyagi ráfordítást vár, mint a vele élőtől. Más kérdés, hogy nem ENNYIVEL többet. Kérdező nyugodtan kérhetne egy tételes elszámolást a pénzről.
2022. márc. 14. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
77%
25 nem tudom pontosan mennyit fizet akivel egyutt èl de az termeszetben tartja. Viszont a honapban kb 4-8 napot a masik szülőnèl van, a szünetek felben, nyaron pedig 5 hetet. Akkor meg a masik tartja. Mègis az fizet a masiknak aki èppen valahol programozik a parjàval.. Miert is? Ez sztem baromi igazsagtalan. Kb 100 napot evente az egyik 256 ot a masik szulòvel(petsze ez valtozo) megis 365 napra fizet.. ugyhogy a tenyleges tartasdìjat fel lehet szorozni evvel a faktorral. Meg avval amit az àllam ad mellè.
2022. márc. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
A 26 os gondolatmenetet folytatva matematikailag a 2 külonbsegèt kellene fizetni. Azaz a fenti példàban 165 napot. Tehàt ha valaki 30 ezret fizet havonta az 30/165×365=66 ezer valós összegnek felel meg. Ehhez jön a csaladi potlek es az adokedvezmeny( havi kb 35 e) igy kb 100 ezer Ft ra kijövő összeg. Ez èves szintre kivetìtve igy jön ki. Ugyanis a gyerektartàs NEM arra szolgal hogy a masik szülőt eltartsuk
2022. márc. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

"Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán neked kellene gyerektartást fizetned, mivel az exed újra férjhez ment. "

Persze, hogy kell fizetnie. Nem az új férj kötelessége eltartani a kérdező gyerekét. A megítélt gyerektartást fizesse, plusz 50%-ban szálljon bele a magánórák árába. Mi így csináljuk a volt férjemmel. Igaz, ő csak 20000-ret fizet havonta.

2022. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

Fizetném a gyerektartást, plusz a különórát, és ennyi.


Tudod, az a nagy büdös helyzet, hogy most te tartod el az új pasit, meg az új gyereket.

2022. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
52%

Ki az akinek jogi tanulmányi vannak itt, konkrétan a családi jog tantárgyon túl van? Na?

Nem látom azok kezeit a magasban akik itt elemzik a Ptk-t.

Van egy szó ami megmagyarázza miért fizet tartásdíjat mindig a kötelezett fél. Mivel fingotok sincs a jogról nem tudjátok, cserébe toljátok a tudományt. Égő amit csináltok.

2022. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!