Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 162 ezer forintos gyerekt...

Havi 162 ezer forintos gyerektartásból nem telik magánórára?

Figyelt kérdés

5éve váltunk el, és van egy 13 éves kisfiúnk. Én a válás óta hazaköltöztem romániába és a gyereket azóta az exem neveli magyarországon, csak a nyarat szokta velem tölteni. Havi 47ezer gyerektartást ítéltek, amit minden hónapban automatikusan levonnak a számlámról, de ezenkívül még 1500lejt (kb 115e huf) küldök minden hónapban. Tehát kb. havi 162ezret fizetek összesen. Nemrég beszéltem az exemmel és apropózott, hogy a gyereket matek magánórára kellene küldeni, de egyedül nem tudja finanszírozni.

Pontosan nem tudom mi mennyibe kerül mostanában magyarországon, de kétlem, hogy 162ezerből ne lehetne heti 1-2magánórát megengedni.

Az anyagi helyzetüket sem ismerem, csak annyit tudok, hogy azóta férjhez ment és van egy közös gyerekük is.



2022. márc. 13. 16:41
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
30 as köszönjük az előremutatò problèma megoldò hozzaszolast. Igen sokan ismerjük a ptk t es èppen azt elemezzük hogy mennyi igazsàgtalansàg van benne. Ha nem igy lenne akkor nem ragaszkodnànak egyesek foggal korommel a kizarolagos felugyeleti joghoz hiszen elvileg a pàrjukkal nem jonnek ki.
2022. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
27%

31# "Igen sokan ismerjük a ptk t es èppen azt elemezzük hogy mennyi igazsàgtalansàg van benne."


Könnyesre röhögtem magam, köszönöm!


Jogtudósok vállalkoznak ilyen jellegű feladatra illetve jogi tanulmányok nélkül a teljesen idióták. Ez utóbbi látszik is az elemzések szövegében. Igazságtalanság a Ptkban, és ezt le isírja az "elemző" :DDD Sok erőt és sikert kívánok a jogászi munkához!

2022. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjuk már a jogtudósokat, semmi tekintélyetek nincs egy olyan országban, ahol pl. Kaleta megúszhatta pénzbírsággal.
2022. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy mit mond a jog? A plusz 115 ezer Ft-ot önkéntesen fizeti, nem a jog kötelezi rá. Ezentúl küld plussz 80 ezret, ha akar, és fogad a gyereknek egy magántanárt, majd a fennmaradó pénzből fizeti.
2022. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
75%
32 es szerinted mièrt van az,hogy vàlàskor foggal körömmel ragaszkodnak a gyerekehez? Mièrt nem lehet közös felügyelet olyankor ha kèt ember egyformán szereti a gyerekeit és gondoskodna róluk? Azèrt mert sokan a tartàsdíjból ès a szociális juttatàsokból valamint a gyerekek felügyeletének megszerzése által a másik kiforgatásábôl akarnak megélni, melyre a jog lehetőséget ad. Erre majd akkor fogsz rájõnni ha a rõhõgéstől való fetrengés utàn egyszer a jog gyakorlati oldalát is megtapasztalod.
2022. márc. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Mond neki hogy ha a 162 ezerbol nem telik neki kulon matekra akkor koltozzon hozzad a gyerek es majd te gondoskodsz rola.

Ne hagyd magad hogy lehuzzon. Vannak akik ennel kevesebbol elnek es fizetik a szamlakat. A fiadnak nem kell szamlat fizetni, legalabbis nem egyedul es a kajat sem egyedul fizeti hanem az anyja es a neveloapja fizetesebol is kell hogy koltsenek kajara, rezsire, stb.

2022. márc. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

"Azèrt mert sokan a tartàsdíjból ès a szociális juttatàsokból valamint a gyerekek felügyeletének megszerzése által a másik kiforgatásábôl akarnak megélni, melyre a jog lehetőséget ad."


Ezt véletlenül beírtad oda is, ahol 30 000-et fizet az apuka, azt ide akartad írni, vagy automatikusan ctrl-c ctrl-v mindenhova, ahol meglátod a "gyerektartás" szót?

2022. márc. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag gyerektartás 30-40 ezer Ft. Ebből ki tud megélni? Én többszázezres fizetésből is csak 60 ezret kapok. Én még senkitől sem hallottam, hogy 100-200 ezres gyerektartást ítélt meg a bíróság.
2022. márc. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szerintem van ennek egy másik (lehetséges) aspektusa is. Tegyük fel, van egy házaspár 2 gyerekkel, elválnak, anyukának lesz még egy gyereke még újabb házasságból. Apuka fizet gyerekenként 50-50 ezret (teljesen átlagos, korrekt tartásdíj manapság). Anyuka révén, hogy már 3 gyereke van, kap az államtól a 2 közös gyerekre 48 ezer támogatást havonta (családi pótlék+adókedvezmény). 100 ezer forintból azért el lehet tartani egy gyereket kényelmesen, de legyünk nagyvonalúak: kerüljön 110 ezerbe havonta. Ebből apuka áll 50-et, állam bácsi 50-et, anyuka 10-et. Ez például igazságos? :)
2022. márc. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

#39 tedd fel így a kérdést: amikor egy gyereket vállalsz, akkor ketten vállaljátok. Kétfelé oszlik az összes teendő, a "keddenként vidd el Bencét a logopédushoz, szerdán Julit úszásra", az iskolai teendők, orvosi időpontok, kinőtt ruhák, betelt iskolai füzetek számon tartása, táppénzen otthon maradás vele, satöbbi. Aztán tedd fel magadnak a kérdést, házasságban megcsinálnád-e mindezt egyedül, ha a másik cserébe felajánl pár tízezer forintot.

Most ne gyere azzal, hogy minek vállal gyereket, aki ennyire nem képes, mert amikor gyereket vállal az ember, akkor ennek a FELÉT vállalja, nem az egészet.

Szerintem eleve az lenne az ideális, ha fele-fele arányban oszlana meg a két szülővel töltött idő a válás után is, és senki nem fizetne a másik szülőnek semmit, de valamiért ez nem elterjedt. (Lehet, hogy azért, mert sokan rájönnek, hogy mégiscsak könnyebb kifizetni azt az 50 ezret és csak hétvégenként játszani a gyerekkel ahelyett, hogy fejben kellene tartani a matekdolgozattól a fogszabályzásig mindent?)

2022. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!