Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6-7-8 éves korú gyereknek az...

6-7-8 éves korú gyereknek az esti teázás alkalmával, 3 deciliteres bögrébe tölteni kb. 3 cent valódi rumot, az rendben van?

Figyelt kérdés

Nem egyszeri alkalom hanem rendszeresen.


3 cent rum a többi víz-tea.



#gyerek, alkohol
2022. márc. 15. 22:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
81%
Régen pálinkában áztatott kenyérhéjat adtak a gyereknek hogy mielőbb aludjon. Rumos tea lehet bejönne neki sőt rá is kapna az izére de miért kapna ilyet? Miért kapna 7-8 éves de akár még 14 év alatti gyerek is alkoholt vagy alkoholos italt?? Erre nem hiszem hogy van bármilyen ésszerű magyarázat!
2022. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 A kérdező kommentje:

Oké, akkor kiírom magamból. Elég rég őrizgettem.


Néhány évtizeddel ezelőtt anyám csinálta ezt, rendszeresen (értelmiségi család... haha)

Utólag gondolom azért hogy talán hogy aludjunk (tesómmal együtt) biztosan?


A kétezres években, kb. 15 éve pszichiáterrel beszélgettem sokat, mondjuk nem én voltam a központi téma de ezt neki elmeséltem.


Pár évre rá kiderült, hogy a Magyarországon igen híres, nagytudásúnak kikiálltott pszichiáter nemhogy nem hitte el ezt, amit meséltem neki de még ki is gúnyolta, kicsit elferdítve az storyt (az én életem történetét, krízisét) kanyarított ebből egy kis mesikét, amiben én vagyok a gyagyás és gonosz, rosszindulatú hogy ilyet feltételeztem az anyámról.


A pszichiáter aljassága megdöbbentett több okból is.


Egyrészt hogy kérdőjelezheti meg amit mondtam, másrészt egy páciens történetét kigúnyolni, publikálni??


A történet igaz, emlékszem mennyire gyűlöltem a rumot a forró teában mert melegen mégjobban marta a számat és utána, ahogy megittam tiszta k.o. lettem tőle.


Rendkívüli módon sérelmezem, hogy a pszicho kigúnyolt és nem hitt nekem.


Ennyi.

2022. márc. 15. 22:45
 13/113 anonim ***** válasza:
97%

Hát ez érthető hogy így éreztél. Anyud sose mondta miért van este rumos tea alvás előtt??

Hány éves korodig tartott ez a dolog..?

2022. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 A kérdező kommentje:

Ui: a pszichiáter az általa kanyarított történetet feltette az internetre. Nem mint szakirodalom, hanem mint szépirodalmi mű csak az én történetem szolgáltatta hozzá az alapot.

Ebben a műben én egy gonosz vagyok, aki ilyen rosszat feltételez a saját anyáról.

2022. márc. 15. 22:51
 15/113 anonim ***** válasza:
97%
Anyád elég "érdekesen" oldotta meg az altatásodat.. de a pszichiáterrel sincs minden rendben, az biztos.
2022. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 A kérdező kommentje:

Nem mondta de már meg is halt. Szerintem azért hogy offoljon minket. Szó szerint.


6-7-8-tól kb kamasz korig.

2022. márc. 15. 22:53
 17/113 anonim ***** válasza:
97%

Anyukám (60+) is mesélte, hogy anno a mamája is rumos teaval kínálta, utálta és azóta sem iszik teát. Gondolom akkoriban/ill később akiknél megmaradt, ez szokás volt, igen a jó alvás miatt talán . Ettől persze egészségtelen.

Sajnálom a rossz tapasztalatolodat a pszichiáterrel, nagyon etikátlanul viselkedett... remélem azóta találtál egy másikat, aki hisz neked.

2022. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
72%

De mi volt a baj veletek? Egyedül nevelt? Fáradt volt? Frusztrált? Sokat nyüzsögtetek este vagy mi?

És miután "kilőtt" titeket mit csinált?

Szimplán megnyugodott és ment aludni vagy mi??...nagyon furcsa lehetett

2022. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 anonim ***** válasza:
96%
Papám 80+os, őket a tesóival mákteávak itatták, hogy aludjonak... régen ez nem volt annyira kirívó eset mint ahogy a rumos tea sem, van a kockacukorra csepegtetett pálinka
2022. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 A kérdező kommentje:
17# nem nekem kellett pszichiáter hanem egy közeli (nem vérrokon) embernek. Ez kb. 2006 körül volt.
2022. márc. 15. 23:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!