Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy anyunak nagyon...

Tudom, hogy anyunak nagyon kellene egy pszichiáter, meg gyógyszer is. Hogy mondjam ezt meg neki?

Figyelt kérdés
Én csak 23 éves vagyok és mindig az van hogy én nem engedhetek meg magamnak semmi kritikusat mondani neki. De orvostanhallgató vagyok és tudom hogy ez már diagnózis. De be nem vállalná magának és el nem menne... Nagyon nehéz ez így az egész Családnak.

2022. márc. 18. 07:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Orvostanhallgato? Melyik sorozatban?
2022. márc. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Én egyszer szépen leültem vele és megbeszéltük, kellene egy pszichológus neki. Beleegyezett. Másnap már azt mondogatta hogy ő nem bolond, nem megy sehova. Pedig direkt pszichológust mondtam nem pszichiátert, pedig ami neki van azt csak gyógyszerrel lehet kezelni.

Ritka az amikor felismerik hogy igenis orvosra van szükség.

2022. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs betegségtudata, akkor sehogy. A többi családtag próbált már vele beszélni?
2022. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

"De orvostanhallgató vagyok és tudom hogy ez már diagnózis."


Ezt esetleg kicsit értelmesebben?

2022. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt tagadja a problémát, mivel ő még az a generáció, amikor is égő pszichiáterhez menni. Szerintük a kettyósok járnak oda.

Másrészt valóban nincs is sok értelme odamenni, csak ha már nagy a baj. Inkább pszichológust választanék, mert az nem szór ki 5 perc alatt, hajlandó meghallgatni mi is a probléma, nemcsak begyógyszerezni. Én is jártam pszichiáterhez és szart sem ért. A fejébe vett egy diagnózist és már csak azért is arra írogatta ki a tablettákat. Egyébként nem is az volt a bajom. Főorvos volt ráadásul.

2022. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Orvostanhallgatóként elvileg azt is tudná az ember, hogy felnptt embert míg beszámítható saját akarata ellenére enm lehet semmi ilyesmire kötelezni.
2022. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Orvostanhallgatóként hogyan állítasz fel diagnózist...???
2022. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%
#7 Simán, ezért jár az ember az egyetemre. Legfeljebb papírt nem adhat róla és nem írhat fel gyógyszert. Más kérdés kérdező az írása alapján jelen szituációban inkább érzelmektől fűtött, sértett gyerek, mint leendő orvos.
2022. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%
És milyen szakon vagy? Mert mert egy belgyógyász pl ne diagnosztizáljon egy pszichés beteget. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2022. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
19%
8: a második mondatodban a lényeg...
2022. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!