Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy anyunak nagyon...

Tudom, hogy anyunak nagyon kellene egy pszichiáter, meg gyógyszer is. Hogy mondjam ezt meg neki?

Figyelt kérdés
Én csak 23 éves vagyok és mindig az van hogy én nem engedhetek meg magamnak semmi kritikusat mondani neki. De orvostanhallgató vagyok és tudom hogy ez már diagnózis. De be nem vállalná magának és el nem menne... Nagyon nehéz ez így az egész Családnak.

2022. márc. 18. 07:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
29%

9: egy orvostanhallgató nincs még semmilyen "szakon".


Tanul mindenfélét, aztán hipochonderkedik... Legfeljebb.... Kiterjesztett hipochondria.

2022. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
66%

Engem pszichiátrián kért meg az orvosom, hogy beszélgessek leendő pszichiáterekkel. Attól, hogy fiatal valaki, még nem biztos, hogy hülye. Mondjuk tök érdekes volt, a tíz emberből talán kettő tett fel kérdéseket, de ők nagyon értelmesek és kedvesek voltak és nagyon jókat kérdeztek.


Simán lehet, hogy a kérdező is jól látja, mondjuk anyukája komoly szorongástól és/vagy depressziótól szenved, sőt, nem csak ő szenved, hanem a környezete is. Én a két kezemet összetettem volna, ha valakit egy kicsit is érdekel az állapotom és próbál segíteni, hogy eljussak szakemberhez.


Szóval azért, mert kicsit homályosan fogalmazott a kérdező, azért még ne ugassuk le a fejét.

2022. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%
De akkor se diagnosztizáljon. Gyakorlatilag még nem is szakosodott. És most nem kell belémkotni hogy nem fogalmaztam jól (11-es), értse mindenki jól.
2022. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Huuu, mennyi frusztrált embert bántja hogy leirtam hogy orvosira járok! Akkor elmagyarázom. Egyetlen oka volt annak, hogy ezt leirtam, mégpedig az, hogy anonym kérdésemből ereztessem Veletek, el tudom dönteni, hogy ez már nem fiziológiás, amit az anyu esetében tapasztalok. Tanácsot kértem, hogy ti hogyan értétek el esetleg szeretteiteknél, hogy orvoshoz forduljanak. Legyszi az válaszoljon csak, akinek van ebben tapasztalata, volt már hasonló helyzetben.


U.i.: miért kell mást bántani? Pl az egyes válaszoló.. Vagy az, aki kérdezte mi alapján tudok diagnózist felállítani, stb. NEM TUDOK! azért küldeném anyámat orvoshoz,ha rá tudnám valahogy venni. Néha engem annyira meglep, mennyi rosszindulatú ember van.

2022. márc. 18. 14:05
 15/30 anonim ***** válasza:
94%
14. Nem kell orvost an hallgatónak lenni higy lásd hog valakivel nagy baj van. De ha az illető nem akar segítséget akkor nem lehet rákényszeríteni.
2022. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

6-osnak köszönöm a kioktatást. Hasznos volt.

9-esnek pedig kívánom, hogy csak hipochonder orvos kezei közé kerüljön. Jobbak mint a slendriánok! 😊

Köszi ezt a sok "jóindulatú" választ. Megfogtátok a lényeget

2022. márc. 18. 14:13
 17/30 anonim ***** válasza:
26%
Első vagyok. Nézd, egyértelmű hogy te nem jársz egyetemre. Ha ezt a kis kamut kihagytad volna, használható válaszokat kaptál volna. De mivel ez egy értelmetlen hazugság volt esélyes, hogy nem csak anyadnak kellene az a pszichiáter
2022. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
55%
16. 11-est akartál írni nem?
2022. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
2.3.5.12.kerdezők,köszönöm,hogy megosztottátok tapasztalataitokat. Ment a zöld. 😊 Jó tanácsnak veszem az ötletet, ami szerint kezdjem a pszichológussal, hátha oda könnyebben elmenne. Bár attól tartok, ide fog kelleni gyógyszer is,de ha már azt sikerülne elérni, hogy elismerje hogy nem oké és akarjon rajta változtatni, az szuper lenne.
2022. márc. 18. 14:21
 20/30 A kérdező kommentje:
1-es...neked kellene szerintem. Nem érzek késztetést senkinek bizonygatni, hogy orvosira járok. Nem kell hálisten. 😊 Legyen szép napod!
2022. márc. 18. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!