Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy anyunak nagyon...

Tudom, hogy anyunak nagyon kellene egy pszichiáter, meg gyógyszer is. Hogy mondjam ezt meg neki?

Figyelt kérdés
Én csak 23 éves vagyok és mindig az van hogy én nem engedhetek meg magamnak semmi kritikusat mondani neki. De orvostanhallgató vagyok és tudom hogy ez már diagnózis. De be nem vállalná magának és el nem menne... Nagyon nehéz ez így az egész Családnak.

2022. márc. 18. 07:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%
Nem, nekem nincs hazudozasi kényszerem 😘
2022. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Igen 11-est akartam írni bocsi.
2022. márc. 18. 14:30
 23/30 A kérdező kommentje:
21.Ennek örülök, látod eggyel kevesebb a baj 😊
2022. márc. 18. 14:31
 24/30 anonim ***** válasza:
35%
Dehogy vagy te orvostanhallgató... Egy normális mondatot nem tudsz összerakni.
2022. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Hát pedig... Pozsonyban járok egyetemre, szlovákiai magyar vagyok. Orvostanhallgató, általános orvosi tanulok. Te pedig ebbe valószínűleg valami frusztráció miatt kötsz bele. Pl mert szeretnél Te is az lenni,vagy valami hasonló. Ezért a gyakorikérdéseken irogatsz, nem segitően, hanem provokatívan, ezzel szabálytalanul is. Mindemellett olyannal provokálsz, amiről Te magad is tudod, hogy ezen a felületen nem lehet bebizonyítani. Őszintén sajnállak. Eddig naivan azt hittem ez az oldal arra szolgál, hogy névtelenül olyan dolgokban kérjünk másoktól tanácsot, amit mással nem tudunk, vagy nem merünk megosztani. Az én kérdésem ezzel a céllal tettem fel. Szerintem már maga a feltételezés hogy a gyakorikérdéseken felvágjak azzal, mit tanulok, kicsit beteges. Mit érnék el vele? Nem értem, esküszöm. Már feljebb leírtam, miért közöltem hogy orvosira járok. Anyuval mindig nehezebb volt a kapcsolatunk. Sokszor azt hittem, ez csak a természetéből adódik. De ma már (így hogy azért a gyakorlatokon találkozunk ilyen-olyan dolgokkal) úgy gondolom, lehetne ezen segíteni. Csak nem tudom, hogy vegyem rá. Ez volt a kérdés lényege.
2022. márc. 18. 16:13
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod úgy, hogy akkora a probléma? Mint te is írtad, ez egy anonim oldal, nyugodtan írhatsz pár konkrétumot. Lehet, hogy úgy többen/jobban tudnának/tudnánk segíteni, mert esetleg lenne, aki felismeri a "tüneteket" (idézőjel, mert nem tudhatjuk egyelőre, hogy valóban tünetekről van-e szó) és célzott tanácsot tudna adni.
2022. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
59%
edzeni kell, mondjad csak a kritikáidat, egyszer majd meghallja őket, vagy sem.
2022. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
74%
Én azt mondanám neki, hogy "lehet, hogy téged nem zavar, nem veszed észre, hogy vmi baj van veled, de mi itt a környezetedben észrevesszük és hát igen, kicsit nehezményezzük, hogy így... úgy... viselkedsz". Mit szólnál hozzá, ha együtt elmennék egy beszélgetésre egy jó családterapeutához? (családterapeutákhoz) Lenne kedved hozzá? Gondolkoznál azon, hogy adj ennek egy esélyt? A mi kedvünkért?
2022. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%

* "Mit szólnál hozzá, ha együtt elmennék egy beszélgetésre egy jó családterapeutához? (családterapeutákhoz) Lenne kedved hozzá? Gondolkoznál azon, hogy adj ennek egy esélyt? A mi kedvünkért?"


ez is idézőjelben

2022. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
56%
A 40 év feletti korosztály nagyon büszke és nehezen kér segítséget. Ők egy nagyon elnyomó rendszerben nőttek fel. Én ismerek egy nagyon bölcs 60 éves pszichológust, engem is ő rakott újra össze. Ha gondolod megadom az elérhetőségét.
2022. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!